Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

AKUSTİK DAVUL SES YALITIMI ÖNEMLİ

• berkinnn • 31 Mayıs 2017 16:48 • #641913
    merhabalar
    ses yalıtımı konusunda büyük bir araştırma yaptıktan sonra gördüm ki bu işler para işi, fakat ben azimliyimdir. Bu sebepten dolayı bu maliyeti en aza indirebilecek bir fikre yönelme çabasına girdim.

Klasik bir ses izolasyon mantığını sesi içeride hapsetmek olarak ele ele alırsak. koskoca odaya maliyet büyüyor. ama benim koskoca odaya ihtiyacım da yok, bana baterimin yeri kadar yer yeterli.
    peki bu durumda bu bariyerli süngerlerden temin etsek.
    tahtadan da oda duvarı gibi bir şey hazırlarsak bunun etrafını süngerle kaplarsak.
    Bunun bir getirisi olur mu içine de belli yerlere akustik sünger falan koysak
    kısacası bu iş görür mü olabilir mi sizce yaratıcı olun lütfen
  • Bkd • 28 Ağustos 2017 17:47 • #641947
    Bas sesler için düz zemin tiz sesler içinde üçgen olan süngerlerden lazım. düz zemini normal bir tahtadan ayarlayabilirsin. üçgen izolasyon süngerleri internette satılıyor fiyatlarını tam bilmiyorum. ama yumurta koyulan kartonlarda birebir olmasa da bu işlevi görebiliyor. o kartonlardan alıp renk renk boyayıp duvarlara yapıştırabilirsin. maliyet açısından daha iyi olur. Amaç sesi komple içeri hapsetmekse yalıtım malzemesi alırsan çok maliyetli olmaz diye düşünüyorum.