Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Boss gt6b bass processor

• SerkanBass • 26 Kasım 2003 17:12 • #537521
    Selamlar...
    Boss gt6b bass processor aldım, fakat içindeki
    hazır yazılı tonlar pek kullanıslı diil..
    Kemik bir ses için güzel bir tonu nasıl yazarım, iyi bilen birisi varsa yardımcı olursa sevinirim...
  • Nem • 27 Kasım 2003 05:16 • #537523
    En önemli şey ekolayzır ayarları. O aleti ayarlamayı falan bilmiyorum ama şöyle bi yol gösterebilirim: Öncelikle tüm efektleri kapatıp sadece EQ ayarlarıyla oyna. Bu arada amp simulator falan varsa onu da hesaba katman lazım elindeki ekipmana göre. Sonra fazla abartmadan biraz kompresör koy. Hafif bi kompresyon işin tuzu biberidir adeta. Bu ikisini iyice kurcaladıktan sonra temel sound'unu bulmuş olmalısın. Sonra bunun üstüne istediğin efektleri eklersin.

Bunlarla her türlü numarayı deneyip yine de temel sound'u bi türlü tutturamıyosan o zaman ne yapmak gerek bilemiyorum.. Nette örnek sesler falan vardır onları biraz araştırabilirsin veya beğendiğin birinin setup'una yaklaşmaya çalışabilirsin..
  • SerkanBass • 27 Kasım 2003 20:03 • #537526
    thanx

Teşekkürler..Cevaplar için

Grungy bu arada bu aletin içinde boss un şimdiye kadar çıkarttıgı tum processorlar var
    eq tek kesmez beni yine de saol eyvallah :D
  • SerkanBass • 27 Kasım 2003 20:07 • #537527
    Bir sorum daha olucak aşagıda verdiğim amfi ve speaker tonlarının genel özelliklerini de bana anlatırsanız cok müşvik olacagım :D
    amfi simulators

B man
    bass 360
    flıp top
    t.e.
    session
    concert 810

speakers

1*18
    1*15
    2*15
    4*10