Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Elektro gitar tavsiyesi, tecrübeler ,Öneriler_?_

• galumoz • 15 Temmuz 2004 12:28 • #538535
    Arkadaşlar bu şekilde çok başlık açıldı belki, siz de hep aynı şeyleri yazmaktan belki de sıkıldınız. Fakat forumu biraz karıştırdım. Tüm verilen yanıtlar sevgi üzerine . Yani ben bu gitarı severim ben sevmem şeklindeydi. Kafam daha çok karıştı. Yeni başlayanları da düşünerek niye sevdiğinizi veya niye sevmediğinizi açıklarsanız çok daha iyi olur gibi..

6 aylık bi klasik maceram var. Elektroya yeni başlıyacam. Zaten hep aklımda bu vardı ama notaları falan ögreneyım dıye klasikten baslıyım dedım.
    Elektro gitarı alırken nelere dikkat etmeliyim_?_ Hem marka açısından hem de teknik açıdan_?_ Benim sevdiğim sound Muse, Santana, Iron maidenin attığı gitar soloarı ..vb.. tarzı sound.. Böyle dedim ama sound gitardan gitara değişiyor mu_?_ Şimdilik bu kadar soru sorayım. DAha çok var çünkü.. Yardımcı olursanız sevinirim.. Şimdiden teşekkürler..
  • PhoenixRising • 15 Temmuz 2004 15:14 • #538536
    al bir les paul herseyi calarsin cunku sesi her ture iyi gider.
  • metaligirl • 16 Temmuz 2004 14:19 • #538540
    öncelikle şunu söyliyim: elektro gitarla klasik gitar formatları birbirine benzemez. Amacın nota öğrenmekse bunu solfej dersi alarak halledebilirsin. Elektro gitarda tab kullanıldığı için notaya da gerek yok. En iyi gitara gelince elbette Fender. Ama Fender alabilmen için cüzdanının biraz kabarık olması lazım. Burda benden çooook daha bilgili abiler ablalar var. Ben yardımsever bir vatandaş olduğum için elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. Topu onlara atıyorum. Faydam dokunduysa ne mutlu bana...
  • metaligirl • 16 Temmuz 2004 14:19 • #538541
    öncelikle şunu söyliyim: elektro gitarla klasik gitar formatları birbirine benzemez. Amacın nota öğrenmekse bunu solfej dersi alarak halledebilirsin. Elektro gitarda tab kullanıldığı için notaya da gerek yok. En iyi gitara gelince elbette Fender. Ama Fender alabilmen için cüzdanının biraz kabarık olması lazım. Burda benden çooook daha bilgili abiler ablalar var. Ben yardımsever bir vatandaş olduğum için elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. Topu onlara atıyorum. Faydam dokunduysa ne mutlu bana...
  • tom_deLonge • 16 Temmuz 2004 20:47 • #538547
    abi bende snin gbi bi klasik gitar macerası yaşadım 4 aydır falan elektro çalıyorm...
    Bende VIC var şu ana kadar memnunum ama herşey tellerde bitiyo ya..
    Yenisen bence fender,ibanez falan almana gerek yok..
    alcaksanda ikinci el al fenderi..
    ama tabi herşey cüzdana bakar n kadar para yatırabileceini söyle bu işe???
  • galumoz • 17 Temmuz 2004 22:29 • #538560
    Tablar bence temelsiz bina gibi günü kurtarmak için. Notayı bir kere öğrenirsen sırtın yere gelmez muhabbeti diye düşünüyorum.. Tabi bunların hepsi "bence".. Benim seçimim..

Bu olaya ayırdığım bütçe max.250 dolar.. Bugün biraz bakındım zax diye bi marka vardı 200 dolar.. Fena diil başlangıç için herhal. Bi de yamaha vardı 300 euro harbi çok hoşuma gitti sound u.. Ama ayırdığım bütçeyi aşıyor. Sizce bunu alıyım mı .Yoksa zax ı veya onun civarı bişeyimi alıyım. Yamahanın soundu çok hoşuma gitti gönlüm ondan yana...

Cevap verenlere çok teşekkür ediyorum bu arada...
    Bu sitede yeniyim bence foruma çok az msg geliyor.. Belki de benim konu pek ilgi çekmedi .Niye ya yardımsever az mı:)__?__:)
  • tom_deLonge • 18 Temmuz 2004 02:48 • #538561
    abi benm çok yakn bi arkadasta zax var kendisi memnun ama bence sesi pek iyi değil.. 250 koyduysan 50 daha koy bence...
  • galumoz • 18 Temmuz 2004 11:35 • #538562
    Yalnız o 300 euro yani 50 diil 150 dolar daha koymam gerekiyor. Halen kararsızım..
  • WitchTrap • 18 Temmuz 2004 19:02 • #538573
    bak bence üstün körü tavsiyelerle abi bu iyidir şu iyidirle olmaz bu iş.Fender diyolar Gibson Les paul diyolar. Evet al bunları bi daha gitar alma.Ama bu gitarların en ucuzu 1100$dan başlıyo.Yapman gereken ve değerlendirmen gerekenleri bil.Öncelikle Vix vox vüx gibi şeyler alıcağına.Git Fenderin korealerini ne biliyim epiphoneleri falan araştır.Ama daha öncesinde tonuna kara ver iron maiden diyosun.Onların soloları fender strat single coil manyetikleri bulunan gitarlarla atılır.Yani single gitarlara bakarsın.humbacker bir gitar alırsan tonlarınn daha sertleşir.tiz sesler azalır.Hangisini beğendiğini bil önce ayrıca gitarda hız yapmak istiyosan ince klavyesi olan sağlam bendler sağlam tuşe istiyosan eline daha iyi oturan kalınca saplar al.Başta dedimki iyi markaların uzakdoğularına bak diye ama bazen hiç duyulmamış 200$lık gitarlardan da çok iyi tonlr çıkabiliyor.
  • burockandroll • 18 Temmuz 2004 19:38 • #538576
    Witchtrap doğru söylüyor.Şu gitarı al bu gitarı al demekle bir yere varılmaz.En iyisi gidip denemek ve kendine en uygun gitarı almak.Yeni başlayacağım demişsin 1000-1500$lık birşeyler almana gerek yok.İlk gitarlar genelde deneme gitarı olur (çünkü benim öyleydi:)Kore yapımı bir Squier Stratocaster'ım vardı ve bir çok şeyi onun üzerinde öğrenmiştim.Yeni başlayan birinin alacağı gitarın özellikle klavyesinin iyi ve rahat olmasına dikkat etmesi gerekir.Aksi halde çalmaktan keyif almayı bırak,çalmak bile istemezsin.Tonalite başlangıç için biraz göz ardı edilebilir.Önemli olan standart teknikleri kavramak ve ardından kendine bir yol çizmek.Ondan sonra herşey kendiliğinden gelir zaten.Yapmak istediğin müzik türüne göre gitarını da değiştirirsin,manyetiklerini de.
    150-200$ bütçem var demişsin.Git Tünele dene bütün gitarları(ya da yanında iyi bilen birini al öyle git)Squierlar,Yamaha Pacifica modelleri,Cort ya da 2.el bir Epiphone'a bakabilirsin.Ama markası hiç duyulmamış bir gitar bile iyi performans verebilir.Çok uzattım:)Sen git dene gitarı öyle al:)))