Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

hangi ampli?

• mazanni • 25 Temmuz 2004 15:20 • #538673
    selamlar;

bugüne kadar hep yetersiz tesisatlarla çalışmaktan bıktım. artık iyi bir gitar ampli almak istiyorum. lakin yaşadığım şehir (erzurum)öyle ha deyince malzeme bulunacak bir yer değil.
    şimdi elimde Cort Source Jazz Box gitar, DigiTech RP100 effect ve bir de CB crybaby var. bunlara uygun güçlü(min. 50 watt) ve fiyat bakımından ağır olmayan bir ampli almak istiyorum.

bugüne kadar (arkadaşların olmak kaydıyla)Marshall MG30DFX,135 watt'lık bir Marsahall ve 60 watt'lık bir Fender kullandım. hepsi çok iyi aletler ama yine de fikir almak istiyorum.

görüş ve önerilerinizi bekliyorum. ve bir de fiyat hakkında da yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

teşekkürler....
  • souls_for_rent • 25 Temmuz 2004 16:17 • #538674
    wallahi arkadaşım sen haline şükret... ben ığdır dayım... sen ha deyince her malzemeyi bulamıyorsan ben haaaaa!!!!!!!! desem bile birşey bulamıyorum... pena bile...
    :))

love_rock
  • obsCURE • 25 Temmuz 2004 16:18 • #538675
    MNarshall dan geçme derim ama çankayada üretilen bi amfi var marshall kalitesi baz alınarak yapılmış falan veya 80 wattlık bi amfi yaptır elektrikçiye en iyisi bu şemayı internetten çıktısını al yaptır adama benim gitarist arkadaş öyle yaptırıyo şimdi ya da custom yap
  • blackened69 • 25 Temmuz 2004 21:11 • #538679
    Jaz tonları için çok iyi bir gitar. Ama rock ve metal için yetersiz kaldığı düşünülebilir. Ve doğrudur da. Caz seviyorsan çok iyi bir seçim ama metale kayıyorsan source'ı satıp kendine floyd rose tremolo'lu, çift humbucker ve bir single coil'li daha güçlü ve sert tonlar verebilen bir gitar alman iyi olur gerçektende. ESP bence her zaman en iyisidir ama paran yetmiyorsa gene çok güçlü gitarlar olan cort X-2, X-6, X-9 ve X Custom almayı düşünebilirsin. Amfi içinse bulunduğun yerin en büyük ve güvenilir müzikevine gitmelisin (Örn: İzmir DeTa Müzik). Her markayı deneyip sonra karar vermek en iyisi. Amfinin verdiği tonun watt'tan daha önemli olduğu bir gerçek. Ama güçlü bir sistem için 75 watt ve yukarısı ideal. Eğer çok paran varsa (ve gerçekten çoksa) gidip kendine hiç düşünmeden bir mesa-boogie kapabilirsin (şöyle 2*400 watt olanlardan) :)))
  • mazanni • 26 Temmuz 2004 13:11 • #538687
    blackened69 düşüncelerin için teşekkürler ama benim fikir almak istediğim konu ampli ve öyle senin sandığın kadar çok param da yok.
    bir tane cort solo series gitarım ve izmir yapımı 20w bir amplim var. ikisini satıp biraz daha ekleyip daha iyi bir şey almak istiyorum.
    benim istediğim ampli ile ilgili olarak model, bayii, fiyat gibi konularda öneriler. çünkü gitarımdan memnunum. çünkü yaşadığım şehirde metal müzik yapacak hiçbir yer ve grup yok. ayrıca tercihim zaten daha soft soundlar olmuştur. ve çalıştığım gruplara uygun bir gitarım var ve gitarımı seviyorum.
    burada en güvenilir müzik evinde öyle hali hazırda deneyecek bakacak ampli yok olsaydı zaten gider bakardım.

tekarar teşekkürler....
  • aykuth • 26 Temmuz 2004 13:45 • #538688
    parasal sıkıntı varsa şunları denemek lazım,
    aslında yaklaşık bütçeni söylesen daha rahat önerilerde bulunabilirz ama:

laney hcm65 (solidstatetir. Tonunu ben de deneyemedim. Bizim gitariste almayı düşünüyorum ama bir türlü gümrükten geçmedi.)

elka-bilmem ne 65 diye bir model. (mikado müzikte (ankara) satılıyor. 300 euro civarıydı.)

istanbuldaki crate ve yeni yayınlanan fender princeton (bu özellikle cazip) ilanına da bir bakabilirsin.
  • blackened69 • 26 Temmuz 2004 18:05 • #538695
    anladım abi zaten solo series varsa senin tek eksiğin güzel bir amfi... aslında izmirde cidden el yapımı amfiler çok kaliteli bende düşünüyorum bi tane almak... oscar schmidt amfiyi 15 watt 100 dolara aldım.. ne kadar enayiymişim... gidip kendime en az 35 watt bi overdrive ya da dist amfi almayı düşünemedim aceleye getirip... sen ne yap et el yapımı al.. ama çok dikkatli olmalısın alırken ve iyi bi ustaya yaptır...
  • mazanni • 29 Temmuz 2004 13:15 • #538735
    parasal sıkıntı bir müzisyen için her zaman vardır. bütçem yaklaşık olarak 300-350$ civarında ve hatta taksit olanağı varsa daha da iyi olur.
    bir de Fender veya Marshall dişünüyorum.