Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Ciddi Öneri İstiyorum..

• asura • 31 Temmuz 2004 16:41 • #538781
    Benim elimde bir Fender Jazz Bass var.Bass çalmaya başladığım ilk dönemlerde aldığım...
    Fakat zamanla müzik zevkim biraz değişti,Hardcore müziğe yönlendim.Derken grup kurduk bir tane..
    Neyse bu gitarın tonları çok güsel olmasına karşın çok ağır.Böyle olması da konserlerde çok kötü oluyor..
    Ben gitarımı satıp,parasıyla uygun bir ibanez + iyi kötü bir procesor almayı düşünüyorum..Bana alacağım bass ve procesor konusunda iyi bir kaç öneri verirseniz sevinirim..
  • blackened69 • 1 Ağustos 2004 00:48 • #538782
    Cort Artisan Bass 6 Telli al... uff abi deli bi gitar ya manyak ötesi...
    processor bilemem de kendine çoğu şarkıcının yaptığı gibi metallica mesela, analog pedal kutusu yaptır. equalizer ve sintizayzır yazmasını bilmiyorum da taktın mı...
  • fibonacci • 1 Ağustos 2004 11:44 • #538784
    http://www.bassworld.co.uk/modules/zClassifieds/ad_photos/182.jpg adresinde resmi olan 1996 Musicman Sterling bas gitarı 600 pound civarı bir fiyata bulabilirsiniz. 1,5 milyar falan ediyor. 3,5 kilogram ağırlığında.
  • blackened69 • 1 Ağustos 2004 14:05 • #538785
    yuhh.. abi 1,5 milyara evine eşek gibi sistem kurarsın yapma yazık etme parana...
  • aykuth • 2 Ağustos 2004 09:00 • #538796
    musicman sterlin gibi bir gitar için 1.5 milyar çok uygun. Evine sistem kurmak isteyen insanlar kursunlar biz de bas alalım. [ben bir buçuk milyara o bası alabileceğime inansam yarın hazır ederim o parayı]

uyarı bu basın türkiye fiyatı çok daha yukarda. Musicman seri üretim basların en iyilerinden. Yalnız şunu anımsatayım musicmanler fenderlerden pek hafif sayılmaz. zaten her iki gitar da leo fender tasarımı.
  • aykuth • 2 Ağustos 2004 09:35 • #538797
    Ciddi bir öneri istediğin için:

1) bir fender jazzla her tür müziği rahatlıkla yapabilirsin. Gitarın iyi bir örnekse (ki çok büyük ihtimalle öyledir, amerikan veya japonsa, meksikalarda kalite biraz daha değişken olabiliyor, ve elektronikler amerikanlar ayarında edğil çoğu zaman) ileride sattığına çok pişman olabilirsin. Ağırlık sorununu güzel ve kalın bir askıyla rahatlıkla çözersin gibime geliyor. Belinde problem yoksa ben senin yerinde olsam kesinlikle satmam. Olmadı manyetiklerini değiştirir çaldığın müziğe daha uygun bir tona geçiş yapabilirsin.

illaki satacaksan ve normal bir fiyat isteyeceksen bize de haber ver. Hatta düşündüğün fiyatı yaz ki para ayarlamaya çalışalım :))))

manyetik değiştirirsen kendi manyetiklerini saklaman iyi olur. (yoksa onlara da talip olabiliriz :)))

2) Yapmayı düşündüğün şey bir attan inip diğerine binmek (evet sayın forum okuyucuları aykut artık ibanez ön yargısını yendi. Güzel tonlar alınabiliyor iyi ibanezlerden) Ama arada processsor için ayıracağın para gitar paranı azaltacaksa bence iyi bir seçim değil. jazz çaldıktan sonra yeterince iyi olmayan bir basta mutsuz olursun.

üstelik ibanezlerle (rgodyne sersi hariç) arada çok büüyk bir ağırlık farkı olacağını zannetmiyorum. En fazla 500-750 gram gibi bir şey olur.

3)mümkünse iyi kötü bir processor alma. Line6 Pod, Roland V bass (veya buna benzer birşey), Boss Gt 6 B, iyi Bp serileri zaten çok pahalı. Gitarını sattığın fiyattan bunları çıkarıp iyi bir şey alamazsın zaten. Daha basitleri de çok işine yaramayabilir. (zaten bir süredir sahne aldığını ve profesyonel sesler istediğini varsayarak.

yerinde olsam jazzı satmazdım,
    ya bp100-200 arası biraz basitçe ama bir taraftan beni de eğlendirecek, tatmin edecek bir processor alırdım ya da manyetiklerimi değiştirir. Hatta bir j retro/ vb. active eq takardım gitarıma.

veya şimdi yaptığım gibi sansamp BDDI ve bir de bir distortion/overdrive (boss olabilir daha iyisi daha makbuldür) daha alırdım. (350 dolara falan mal olur sana)

fender jazzı satmak zorunda kalırsam Ibanezin üst seviye serilerine bakardım. Başka hiçbir şeye para ayırmaz alabildiğim en iyi ibanezi ve bir de sansamp bddı ve/veya iyi bir distortion/overdrive alırdım. Beş telli almak da bence çok iyi olur. A evet aslında önerim bu iyi ve senin sevdiğin bir seriden ibanez (bulabilirsen btb serisi çok şıktır, hafiflik için ergodyne serisi var ama sesi nasıldır bilemem kendisi luthite denilen bir tür sentetik malzemeden yapılyor (plastik deyip aşağılamak istemedim) İbanezin kendi manyetiklerini değil bartolini (veya başka bir marka şimdi anımsamıyorum) manyetik kullandığı modellerinden almanı şiddetle öneririm. Efektleri sonra alırsın. Benim kişisel tercihim de analogdan yana. (zor ve pahalı olan yol bu olsa da)

musicman hayal olur gibime geliyor. Bir fender jazz satıp musicman almak pek kolay değil. (fiyatları aynı değil, musicman bayağı bir pahalı)
  • asura • 2 Ağustos 2004 12:16 • #538802
    aykuth bana msn veya icq'dan ulaşır mısın?

msn: [email protected]
  • SebastianBach • 2 Ağustos 2004 13:13 • #538803
    Dostum benim sana önerim şun yönde olur... elinde bulunan gitar çok iyi yöneldiğin müzik tarzı geçici bi müzik tarzı olduğu için ilerde şu an elinde bulunan gitara tekrar gereksinim duya bilirsin benim sana önerim bass gitarın dursun 400,500 dolara cort bass gitarlar var al dursun gayet sağlam bi bas gitar takıl kafana göre bye
  • kyakuz_2004 • 4 Ağustos 2004 09:51 • #538833
    Marka Adı İstersen Bence Hi-Fi Alman Markası Sağlamdır :-)
  • okant • 4 Ağustos 2004 14:32 • #538842
    Eğer Fender'in Amerikansa satma sonra üzülebilirsin. Hardcore ile Jazz Bass çalan bir sürü adam var. Audioslave basçısı (eski Rage Against The Machine) mesela.