Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

elektro gitar..

• Marvell • 10 Eylül 2004 17:36 • #559847
    Giar işi birazda şans işi ben aynı marka aynı model iki gitarın arasında dağlar kadar fark olduğuna şahit oldum. Cort x6 larla sık sık çalma imkanı buldum. Gövdesi çok iyi bi gitar x6 gövdeye bağlı olarakta ton, ses iyi çıkıyor, yalnız şöyle bi dez avantajı var uzun vadede bir gitar değil neden diyecek olursanız sap problemi olan gitarlar. Ben 15 farklı x6 çalmışımdır hepsinedede aynı derdi gördüm. Sap doğrulmamak için elinden geleni yapıyo böyle olunca tel fretlere sürtüyor ses cozurdamaya başlıyo, entonasyon ayarı tutmuyor. Tabii bunlar belli bi süre kullandıktan sonra ortaya çıkmaya başlıyan sorunlar. Bunun nedeni endonezya malı gitarlarda ağacın kuruması beklenmediği için bu sorun ortaya çıkıyor. Ağaç kuru olduğu zaman daha iyi tutuyor sap ayarı, ağaç daha yaş ise sen düzeltirsin o bozulur. x serisinde sadece x11 ve xcustom kullnılabilir. Tabii bunlar kendi görüşlerim. diğer x serisi gitarlardan şiddetle kaçınmanızı tavsiye ederim. Cort alıcaksanızda Katana alın derim
  • galumoz • 12 Eylül 2004 20:06 • #559853
    ben de cort x6 düşünüyordum ama sonra washburn wb..(nosunu tam hatırşamıyorum) da karar kıldım. Ben soundunu çok beğendim. Sizce nasıldır uzun vadede falan_?_