Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

keman için yardım

• guadalahara • 4 Aralık 2004 19:59 • #560153
    ben kemana çok hevesli biriyim ve elimde 100 dolar kadar felan bi para var.marka ve fiyat konusunda hiçbi bilgim yok.birde solak olmam sorun yaratcak gibi gözüküyo.hemen her enstrümanda olduğu gibi kemandada sağ sol muhabbetti var galiba.aksi taktirde çalabileceğimi zannetmiyorum.yayı sola elimle tutmalıyım. :)yardımlarınızı bekliyorum.eyvallah.
  • delüdewane • 4 Aralık 2004 21:34 • #560154
    mrblar ben yeni girdim ama ilk senin başlığın ilgimi çekti çünkü ben güzel sanatlarda okuyorum en azın dan 2 el bir keman rahat fabrikasyon 300 500 milyon arsında değişir el yapımı en kötüsü 1 milyar falan kemandada sol elle arşeyi tutamassın öllee bi teknik yok we imkansız ok.
  • guadalahara • 4 Aralık 2004 22:16 • #560155
    hadi ya hiçmi solak kemancı yok abi.o adamlar nası çalıyo bu aleti.ben aslında bas gitar çalıyorum ve solak bi gitar aldım.zira sağ elimle çalmam imkansız gibi bişey.acaba solak gitarlar olduğu gibi solak kemanlarda mevcutmudur.bilgisizliğimi mazur görün.öğrenmek istiyorum bu aleti çalmayı.eyvallah.
  • NorMALE • 4 Aralık 2004 23:58 • #560157
    ne alakası var ,kemanın tellerinin yerini değiştirip köprüyü de çevirirsin (çünkü G teli E teline göre daha yukarıdadır koprü için)kemanda sağ sol ayrımı olmaz ki ilginc bir diyalog olmuş...arşe konuyla alakalı bile değil.
  • guadalahara • 5 Aralık 2004 02:08 • #560160
    ya valla ben dediğim gibi pek anlamıyorum.bas gitar çalıyorum ve bu işide sol elimle yaapıyorum.dolayısıyla kemanıda sol elimle çalıcam.yani yay sol elimde olcak.eğer tellerin yerlerini değiştirince problem gideriliyosa sorun yok (malum bas gitarın tellerinin yerini değiştiremiyosun)yarıdmlarınız için teşekkürler...
  • violoncellist • 6 Aralık 2004 22:03 • #560164
    solak bir yığın kemancı var... hiçbirşey değiştirmene de gerek yok ayrıca... sol elini kullanman bi dezavantaj değil yani boşu boşuna buna kafayı takma... eğer solaklar sağ elle arşe tutamaz diye bi mantık olsaydı sağ elini kullananlar da sol elle tuşede notaları çalamz gibi bi mantık da olması gerekirdi...