Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

pedalların efendisi

• ga ga • 26 Eylül 2005 15:52 • #561866
    biri bana pedalların efendisini söylesin yalnız efendi derken ne çok kötyü ne de çok iyi hem fiyat hem de kalite bakımından
  • man_on_fire • 26 Eylül 2005 16:20 • #561867
    Kamyoncu pedalı...
    Abi ne diyelim sana biz ki? Yani ne pedalı istiyyorsun distortion mı overdrive mı multiefekt mi?
    Ama anladığım kadarıyla multiefekt istiyorsun ki o kunuda bişey diyemeyeceğim hiç multiefekt kullanmadım. Bence sen git bir neyse ya anlaog diyecektim de pahalı olmasın demişsin. Ama tek tek alırım zamanla dersen analoğa başla derim...
  • ga ga • 26 Eylül 2005 16:51 • #561868
    kamyoncu espirin için teesüflerimi önerilerin için teşekkürlerimi sunarım (distortion biraz zor yazılıyo)
  • kkurt • 27 Eylül 2005 00:06 • #561871
    http://www.generalguitargadgets.com/index.php?option=content&task=view&id=207&Itemid=232

ses örneği de var, oldukça hoş ve pahalı. ama kendin yaparsan ucuza gelir. zaten satan da büyük bir şirket değil, 1 kişi:) tabi duyduğun sesin kalitesinde pedalın olduğu kadar nasıl kayıt yapılacağını bilen adamın da etkisi var, özellikle amfiden akustik geri besleme alındığı için hoş bir kayıt olmuş.
  • Muddy Bank • 1 Ekim 2005 16:13 • #561897
    cok efeindi bir distortion pdali satiyorum, nirvanadan, mudhoney'e, melvins'den korn'a, jimi hendrix'ten santanaya kadar herkes kullanmis.sifir durumda.Electro Harmonix Big Muff USA!!!85 dolar, ilgileniyorsan ozel mesaj at resim de var anlasiriz.
  • ibanetze • 1 Ekim 2005 17:17 • #561898
    hala satamadın mı la o pedalı takas edelim istersen boss blues driverla :))
  • kkurt • 1 Ekim 2005 18:15 • #561899
    sanırım santana'nın "black magin woman" da kullandığı pedal bu.
    bazı pedallar gitar iyiyse iyi ses veriyor, kötüyse kötü. bazı diğerleri de hangi gitarla kullanırsan kullan aşağı yukarı aynı ses tonunu veriyor. sanırım big muff 1. gruba girenlerden. bu yüzden kimisi pek sever kimisi elinden çıkartmaya çalışıyor:)
  • Muddy Bank • 1 Ekim 2005 21:10 • #561900
    yok abi bu pedal fuzz içeren bi pedal.kimsi fuzz'dan hoşlanmaz kimsi sever.ben severim ama satma amacım parasal sıkıntıdan.yoksa benim american strat'ımdan bayaa da iyi ses geliyor yani ;)
  • ga ga • 2 Ekim 2005 23:04 • #561903
    sağolun beyler de ikinci el almak istemiyorum pedal markalarını falan iyi bilmediğim için bana şöyle 150 200 milyona alınabilecek ideal bi distortion markası yazarsanız daha yararlı olacak
  • kkurt • 2 Ekim 2005 23:13 • #561904
    bence önce amfinin nasıl birşey olduğunu tarif et. her pedal her amfiyde gitmiyor. mesela amfideki hoparlörlerin bant genişliği biraz fazlaysa distorsiyon kulak tırmalar, sen de suçu pedala atarsan yanılırsın. öncelikle amfide 12" hoparlör olmalı. ayrıca, amfinin üzerinde distorsiyon var mı? varsa nasıl birşey?