Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

V kasa gitar almayı dusunuyorum zorlukları var mı?

• barinho • 10 Ocak 2008 18:39 • #564133
    King V ve Randy Rhoadstan birini almayı dusunuyorum. Resımlerı ve yorumları alısverıs sıtelerınde incelerken bırsey fark ettim.KV de RR de klavyesi cok genıs gitarlar yanı teller arası cok bosluk var.sımdı kullandıgım gıtarın(Jackson Kelly kullanıyorum) klavyesinin genıs olmadıgını dusunursek bu zorluk cıkarır mı? yani zaten cok yapamıyorum da mesela sweepleri iyice zorlaştırır mı ? Ayrıca oturarak calması tamamen mı ımkansız yoksa bellı pozısyonlarda oturarak calabılır mıyım?
  • Ginoobili • 10 Ocak 2008 21:08 • #564134
    klavye hakkında bişey diyemiycem zira alıcağın gitarı iyi deneyerek kendine uygun olanı bulabilirsin. kimse çalımı zorlaştırmak için gitar tasarlamaz bence:) ayrıca bahsettiğin tipteki gitarları oturarak çalmak gayet kolaydır. eğer sağ elini kullanıyosan gitarın alt sivri ucunu sağ bacağın altına, üst sivri ucunu sağ bacağının üstüne gelecek şekilde tutabilirsin. gerekirse sol bacağınıda gitarın altına koyabilirsin. ellerin serbest kalabilir bile.
  • Single_FACTOR • 12 Ocak 2008 00:34 • #564138
    R.R kayıtlarda Gibson kullanırdı.
    V kasa gitarlarda iyi bir sound, ergonomi bekleme. oturarak bile çalamassın.sahne gitarıdır sadece.
  • Single_FACTOR • 12 Ocak 2008 00:34 • #564139
    R.R kayıtlarda Gibson kullanırdı.
    V kasa gitarlarda iyi bir sound, ergonomi bekleme. oturarak bile çalamassın.sahne gitarıdır sadece.
  • Ktulu • 14 Ocak 2008 01:27 • #564142
    Katılıyorum, ben de bir Kerry King's V kullanıcısıyım ama benimki senin dediğin modellerden biraz farklı bi V.

RR'lar oturarak belki daha rahat olabilir ama benimkinde uzun süre oturarak çalmak evliya sabrı istiyor. Kesinlikle çok yorucu ve Single_FACTOR'ün de dediği gibi ergonomik değil sağ el için de. Ayaktayken de yürürsen kasa kucağına doğru yatabiliyor sağ bacağının hareketlerinde, malum sağ bacak için bir boşluk bulunmamakta. Sound konusunun ise kasanın şekliyle çok çok alakalı olduğunu sanmıyorum bir elektrik gitarda.
  • Soulforger • 14 Şubat 2008 12:09 • #564173
    Herkesin yorumlarını okudum. Ben yaklaşık 1 yıl RR kullandım. Jackson RR...

Süper bir gitardı ve açık konuşayım , hiç bir zorlukta çekmedim oturup çalarken. Bacaklarının arasına alıpta çalabiliyorsun rahatça. Yalnız sahne gitarı falan değil yani :)

Benim şimdi en büyük isteğim , elimdeki gitarı almak için sattığım RR'ımı , para bulup bir an önce geri almak :)

Eğer şansın varsa düşünme bile , git kap bi tane :)
  • Serpent_King • 15 Şubat 2008 11:40 • #564175
    http://www.youtube.com/watch?v=q4dlChASrB8&feature=related

:) pek anlamıyorum ama gitar V heralde
  • Serpent_King • 15 Şubat 2008 11:40 • #564176
    http://www.youtube.com/watch?v=q4dlChASrB8&feature=related

:) pek anlamıyorum ama gitar V heralde
  • Ktulu • 15 Şubat 2008 18:15 • #564177
    Benimkinin kasası biraz geniş bunlara göre. Tabi modelden modele farkeder.
  • Soulforger • 15 Şubat 2008 18:18 • #564178
    Beceremiyorum demiyon da suçu gitara atıyon :D :P