Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

"Söz/nota ara" da ve Forumda problem.

• aykuth • 12 Temmuz 2004 16:47 • #564946
    Dün ve bugün (daha önce hiç denememiştim) Söz nota ararken bir sayfadan fazla sonuç çıkaran bir sorgu yaparsam sadece birinci sayfayı görebiliyorum diğer sayfalara giden linki tıkladığımda da aynı sayfa çıkıyor.

[çözüm için kolaylık, ve benim gibi huylu kişiler için geçici çözüm]

Aşağıdaki diğer sayfalara giden linkleri tıkladığınızda çıkan kod şu

http://www.garaj.org/notaara.php?arama=all&o=2

ikinci sayfaya (veya üçüncü sayfaya yollayor olabilir php konusunda en ufak bir bilgim yok bilemem) ulaşmak için adres satırında şu şekilde bir değişiklik yapabilirsiniz

http://www.garaj.org/notaara.php?arama=all&offset=2

yani "o" yerine "offset" yazarak diğer sayfalara ulaşabilirsiniz (tabi oluşan sonuçlar kaç sayfaysa en fazla o kadar sayfaya, son sayfayı aşınca aynı (son) sayfaya çıkıyorsunuz hep.)

Sayfa numaralarınında hep birinci sayfadaymışsınız gibi görünecek (birinci sayfa siyah çıkacak) ama sorun zaten orada, onu çözmek kullanıcı olarak pek mümkün değil.

Tabi garaj bekçisi veya sitenin diğer coderlarının dikkatine. Çok basit bir problem olduğuna eminim kolayca çözersiniz.

bir de bu mesajda da karşıma çıktı. Forumda aşağıdaki editlerden alıntı ve linki aynı mesajda iki kere kullanmak istersem şöyle bir ilginçlik oluyor.

birinciden sonraki alıntı ve linkler hep birinci gibi çıkıyor.

örnek olarak şimdi garaja link veriyorum

www.garaj.org

şimdi de olmayan bir site olan (birisi bunu hatırlayacak) www.garajbekçisi.org'a link vermeyi deniyorum

www.garajbekçisi.org

Dahası şimdi merhaba'yı alıntılıyorum

merhaba

şimdi ise 'selam' sözcüğünü alıntıyorum

selam

umarım çok sorun çıkarmıyorumdur. :P

Yukarıdaki kodları görebilmeniz için deforme ederek (baştaki ve sondaki köşeli parantezleri sildim gerisi kopyala yapıştır) tekrar yazıyorum

"
    örnek olarak şimdi garaja link veriyorum

link]www.garaj.org[/link

şimdi de olmayan bir site olan (birisi bunu hatırlayacak) www.garajbekçisi.org'a link vermeyi deniyorum

link]www.garajbekçisi.org[/link

Dahası şimdi merhaba'yı alıntılıyorum

alıntı]merhaba[/alıntı

şimdi ise 'selam' sözcüğünü alıntıyorum

alıntı]selam[/alıntı
    "
  • GaRaJ Bekçisi • 13 Temmuz 2004 12:14 • #564949
    Halledildi

Selam aykuth,

Belirttiğin hatalar düzeltildi. Yukarda verdiğin örnekten de anlaşılıyor zaten :) Kusura bakma biraz bozmuş olduk ama örneği :P

Bu tip hataları bize bildirdiğin için çok teşekkürler. Eminim şubattan beri o söz nota aramadaki hatayı en az 1000 kişi farketmiştir ama bir tek sen bunu haber verme gereği duydun. Sağol.

Görüşmek üzere..
  • divinemusic • 13 Temmuz 2004 12:52 • #564950
    Halledildi

Bazılarımızın nedense hafızaları hiç de iyi değil. Bazı şeyleri hatırlayamıyorlar maalesef ya da görmezlikten geliyorlar...
  • aykuth • 13 Temmuz 2004 13:18 • #564951
    Halledildi

hımm. Ama yasalar geriye doğru işlemez diye bir şey vardı. Niye benim örneğimi bozdunuz? :P

ellerinize sağlık. Ama teşekküre gerek yok (ben size (birden fazla kişinin uğraştığını biliyorum siteyle) teşekkür etmeliyim) . En sık ziyaret ettiğim türkçe site olarak (tamam sizi low downla aldatıyorum) bana o kadar doğal geliyor ki gördüklerimi elimden geldiğince size de göstermek. Tabi olan bitenden emin olmak, hala geliştirme aşamasında olup olmadığını görmek için bir süre bekliyorum bir de iyice bakıyorum bilgisayarımdan/benden kaynaklanabilecek bir hata olabilir mi diye.

görüşmek üzere
  • chriss • 13 Temmuz 2004 13:32 • #564952
    Halledildi

birde edevatlarda notver calismiyor sanirim
  • GaRaJ Bekçisi • 13 Temmuz 2004 14:06 • #564953
    Halledildi

divine çok alıngansın...
  • divinemusic • 13 Temmuz 2004 14:23 • #564954
    Halledildi

1000 kişinin arasına soktun ya bizi Bekçi bırak da alıngan olalım biraz. Bu forumun bir arka sayfasında Söz/Nota Butonu Çalışmıyor diye ben de seni uyarmıştım. Görüyorum ki, takmamışsın bile. Neyse bundan sonra o diğer 1000 kişi davranırım senin için sorun olmaz nasıl olsa takmıyorsun.

*aykuth senden gayri bu konu kusura bakma.
  • GaRaJ Bekçisi • 13 Temmuz 2004 15:37 • #564955
    Halledildi

divine atlamışız, hatasız kul olmaz alınma hemen. Bana gelen anlamsız mailleri yayınlasak mı acaba diye düşünüyoruz. onları bir yayınlasak göreceksin nelerle uğraştığımızı. Fuckface'le yaptığımız muhabbeti gördün işte. Neden seni de onların arasında göreyim ki?

hadi bakiyim öpüşüp barışalım :)
  • aykuth • 13 Temmuz 2004 16:29 • #564956
    Halledildi

hatta hata mesajı (rg 470 için)

Malesef "edevatnotver.php?id=54" sayfası bulunamadı.
    Yazdığınız adreste bir hata olabilir veya aradığınız sayfa yayından kaldırılmış olabilir.
  • divinemusic • 14 Temmuz 2004 11:06 • #564961
    Halledildi

Valla bilmiyorum Bekçi, öyle hemen gönlümü alamazsın :) O anlamsız mailler aslında siteye konulabilir, çok da güzel olur güleriz :) Böylece saçma sapan mail sayısı azalır sen de biraz rahat edersin diye düşünüyorum ben.