Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Kimse var mı ?

• Deva • 17 Nisan 2014 14:47 • #641120

Dediğim şu ki,
    İlla kötülüklerin de varolması, yaşanması gerekmiyor şu hayatta .
    Ama maalesef bunun bir kader olduğunu düşünenler çok .
    Acılar bitirilebilir,
    Yaşam en başından en sonuna süper güzel bir deneyim olabilir .
    Tabi buna inananlar ve bunu isteyenlerin olduğu hemfikirler insanlar olması şartıyla .
  • kaankarakoc • 23 Nisan 2014 19:29 • #641124
    heeeeee
  • Deva • 24 Nisan 2014 23:45 • #641126

heee yaaa, yazılsın şuraya birşeyler , lütfen
  • rukiye-palaz-1 • 28 Nisan 2014 17:13 • #641130
    SAVAŞLAR OLMASA DEMİŞSİNİZ, EKONOMİNİN OLDUĞU BİR DÜNYADAYIZ SİZCE SAVAŞIN OLMAMASI, İNSANLARIN KARDEŞÇE VE SORUNSUZCA YAŞAMASI OLASI MI?
  • Deva • 6 Mayıs 2014 16:06 • #641141

Ekonomi, siyaset vs. tüm olgu ve etiketlerin varolma amacı aslında sorunsuz bir yaşam, insan icadı şeyler bunlar , nasıl bu hale geldiyse başka güzel hallere de taşınabilir. Hiç birşey karar verilmiş huzura engel değil , çok şey korkunç görünüyor olsa da her alanda sorunlar çözülebilir .
  • Unfukable • 19 Mayıs 2014 03:13 • #641151
    Öğrenilmiş çaresizlik teorisini ortaya atar ve kaçarım. Üstelik insan icadı diyip kenara çekilemezsiniz. Olması gereken şeylerdi ve oldular, hatta olmaya devam edip, olacaklardır da. Bunun önüne geçemezsin(iz). Öyle ya da böyle, huzur arıyorsanız; daha fazla uyumayı (evet bildiğiniz uyumaktan bahsediyorum) deneyin.

Dipköşenot: Eskiden buralar hep tarlaydı, sonra sonra hep böyle oldu (bunun anlamı da çok derindir)
  • Deva • 22 Mayıs 2014 15:51 • #641153

İnsan icadı derken kasdım , hep kötülüyoruz ya siyaset, politikayı ;
    Olması gereken şeylerdi ve oldular ancak kötü ün yapmış olmalarının sebebi de insan icadı diyorum ve güzelleştirilebilirler düzeltilebilirler diyorum .

Uyuma meselesine gelince ,
    Canlıların temel gereksinimlerinden biridir
    Dertleri bir süreliğine unutturur doğrudur
    Ama dertler devam etmektedir .
    Uyku sorunların bitirilmesi için toplanacak enerji için gereklidir.
    Şöyle ki , huzurla uyuyup huzurla uyanacağı ev herkesin ihtiyacı ve hakkıdır .

Dipköşenotun da son cümleye kaynak sayılabilir :)
  • rukiye-palaz-1 • 25 Mayıs 2014 14:42 • #641155
    hayatı herkes için yaşanabilir hale getirebilmek için tüm insanlığın özünü ve kişiliğini
    o doğrultuda eğitmesi gerekir ki bu da imkansız gibi bir şey bir gün bunun olacağına inanmıyorum ama içinde yaşadığımız durumu daha iyi hale getirmek mümkün tabii. EĞİTİM ŞART :)
  • Deva • 25 Mayıs 2014 23:24 • #641156

Kim istemez ki bu ömründe huzuru ?
    Bu sebeple imkansız değil .
    ve bunun için yapılacak en güzel ve kestirme yol; herkesin aynı doğruda karar kılması .
    Sorunlara çarelerin bulunması, ve güzellikler oluşturulması .
    Ve bu çok kısa sürede oluşabilecek bir bilinç
    ve hayal edebilir miyiz ki- hiçbir devlet arasında , yaşamda sorunlar yok, huzurla inşa edilebilecek birçok güzel şeyler var ...:)
  • Unfukable • 27 Mayıs 2014 14:47 • #641158
    Eğitimin şart olmadığı, istenilerek olması gerektiği günler ne kadar uzaksa, huzurun bir ömür boyu olması da bir o kadar uzak.

En iyisi, müzik. Dinleyin anlık huzuru bulun hocam. Hayat, daha fazla kurcalanmayacak kadar kısa artık. Anı yaşa.

Ne demiş Süreya;
    "Hayat kısa, kuşlar uçuyor."