Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

11. Roxy Müzik Günleri

16 Mart 2006 00:00
Gelenek sürüyor: 11. Roxy Müzik Günleri

Beste yapan, kendi müziğinin peşinde olan genç müzisyenlerin heyecanla beklediği Tuborg Roxy Müzik Günleri başlıyor.

11. Tuborg Roxy Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar için başvurular 13 Mart 2006, Pazartesi günü başlıyor. Genç müzisyenler, Türkiye’nin dört bir yanından farklı türlerdeki besteleri ile 24 Nisan 2006 tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Müzik Günleri Jürisi
Kaan Yüceil (Roxy), Taner Öngür (Moğollor), Güven Erkin Erkal (Radyo D), Şafak Ongan (Dream TV), Hakan Tamar, Nurbanu Anter (Sony BMG Music), Nalan Demirci (EMI Music), Ece Duyar (Tuborg), Murat Hasarı (müzisyen), Ömer Ahunbay ve Hakan Özer (Jinglehouse), Oğuz Kaplangı (Elec-Trip Records).

Katılım Şartları

11. Tuborg Roxy Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar, en az iki parçanın yer aldığı demo CD’yi, müzik tarzı ve grubu anlatan tanıtıcı bilgiyle birlikte Roxy Kulüp Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak No:7 Beyoğlu adresine gönderebilir. 30 Nisan - 1 Mayıs 2006 tarihleri arasında yapılacak ilk elemelerin ardından finalistler, 2 Mayıs’ta www.roxy.com.tr internet sitesinde açıklanacak. Finale kalan müzisyen ve gruplar, 8 Mayıs Pazartesi, 9 Mayıs Salı, 10 Mayıs Çarşamba, 11 Mayıs Perşembe geceleri jüri önünde canlı performanslarını sergileyecekler.

Aralarında Teoman, Kurban, Cold House, Bağdat Avenue, Dejavu gibi sevilen pek çok ismi ve grubu ağırlayan Tuborg Roxy Müzik Günleri’nin 2006 yılı finalisti, 18 Mayıs 2006, Perşembe günü Roxy’de düzenlenecek ödül töreni ile açıklanacak. Yarışmada dereceye girenler para ödülünün yanı sıra Tuborg, Roxy ve Jüri özel ödüllerini de kazanma şansını yakalayacaklar.

Takvim
13 Mart-24 Nisan - Başvuru Tarihleri
30 Nisan-1 Mayıs - Jüri Değerlendirmeleri
2 Mayıs - Finalistlerin basına açıklanması
8 Mayıs Pazartesi - I. Performans Gecesi
9 Mayıs Salı - II. Performans Gecesi
10 Mayıs Çarşamba - III. Performans Gecesi
11 Mayıs Perşembe - IV. Performans Gecesi
18 Mayıs Perşembe - Ödül Töreni - Konser

Yorumlar

Taze haberler