Yavuz Çetin'i Anma Gecesi Zaman: 11 Mayıs 2006 Perşembe Mekan: Bronx - Taksim - İstanbul Fiyat: 22,5 (Gecenin geliri Yavuz Çetin'in oğlu">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Yavuz Çetin'i Anma Gecesi @ Bronx - Taksim - İstanbul

5 Mayıs 2006 00:00
Sahnede: Yavuz Çetin'i Anma Gecesi
Zaman: 11 Mayıs 2006 Perşembe
Mekan: Bronx - Taksim - İstanbul
Fiyat: 22,5 (Gecenin geliri Yavuz Çetin'in oğlu Yavuzcan'ın eğitimi için harcanan fona devredilecek)
Bilet: biletix.com

Türk Rock müziğinin efsanevi isimlerinden Yavuz Çetin’i anma amacı ile düzenlenen gece; katılacak müzisyen dostlarıyla birlikte Bronx’ta 11 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek. Yavuz Çetin’in müzisyen dostlarının ve sevenlerinin bir araya geleceği etkinlikte Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Aylin Aslım & Tayfası, Ogün Sanlısoy, Serdar Öztop, Turgut Berkes & Karakutu, Zardanadam, Çilekeş, Üçnoktabir aynı sahneyi paylaşacak.

"Yavuz Çetin, Türkiye'nin en önemli sanatçılardan biriydi. "Sanatçı" sözcüğünün alabildiğine bayağılaştırıldığı bir ülkede bunu söylemek de ucuz geliyor, ama başka bir tanımı yok Yavuz'un; hani bu topraklarda çok nadir görülen, nedense başka yerlerde peygamber mertebesinde tutulup da buralarda paçavra kadar değeri olmayan "gerçek sanatçıdan" söz ediyorum.

Yavuz müziği çok iyi biliyordu. Müziğin içini biliyordu, neden var olduğunu, neden söz ettiğini, blues’un neden greens olmadığını, hepsini biliyordu ki bunu dünyada çok az müzisyen için söyleyebiliriz.

Ne yazık ki çok kısa bir süre için aramızda tutabildik onu. O sağken onun yarattığı ses mabetlerinde tapınma şansını yakalamış bir avuç insana da ne mutlu ki, arkasında bıraktığı müzikle hala aramızda yaşıyor.

Seni unutmayacağız ajan."


Turgut Berkes

Yorumlar

Taze haberler