Aylin Aslım Üçnoktabir Serin Jukebox
Kapat
..yükleniyor..
  Kapat
  İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
  Müzik Haberler Blog

  Uni Final Party @ Balans - Taksim - İstanbul

  22 Ocak 2007 00:00
  Sahnede: Aylin Aslım
  Üçnoktabir
  Serin
  Jukebox
  Baalorc
  Dj Tuuce
  Zaman: 2 Şubat 2007 Cuma - 21:00
  Mekan: Balans - Taksim - İstanbul
  Fiyat: 25 YTL
  Bilet: biletix.com

  - 18 yaş sınırı vardır.
  - Belirtilen saatler kapı açılış saatleridir.

  Tüm bir ders yılının bütün acısını çıkarmaya aday gece, Uni Final Party, 2 Şubat Cuma akşamı Balans'ta.

  Kalabalık bir sahnenin kurulacağı gecede rock müziğimizin sempatik isimlerinin yanı sıra, üniversite toplulukları da yer alacak.

  Aylin Aslım
  Üçnoktabir
  Serin (Sabancı Üniversitesi)
  Jukebox (Boğaziçi Üniversitesi)
  Baalorc (istanbul Üniversitesi)
  Dj Tuuce (Radyo Boğaziçi)

  Uni Final Party, 14 üniversite ve 10 öğrenci kulübü'nün katılımıyla gerçekleşecek.

  Aylin Aslım

  Aylin ilk kez Zeytin adlı kız topluluğu ile dikkat çekti. Ardından Süpersonik adını verdiği topluluğu kurdu ve alışılmadık elektronik altyapılı repertuarına karşın kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı. Kısa bir süre sonra kendi adı ile çalışmaya karar veren Aylin, 2000"de "Gelgit" isimli alternatif elektronik pop albümünü Power Records"dan çıkardı.

  Sayısız konser ve organizasyonda sahne alan Aylin, bir çok sanatçının katıldığı "Savaşa Hiç Gerek Yok" single"ında yer aldı. 2003"ten itibaren elektronik sound üzerine kurulu ilk albümünün şarkılarını sahnede Süt"lü adını verdiği proje dahilinde, sert rock versiyonlarıyla söyledi. Bir yıl sonra Murathan Mungan"ın "Söz Vermiş Şarkılar" albümünde "Kimdi Giden Kimdi Kalan" şarkısını yeniden yorumladı. Aynı yıl Fatih Akın"ın "Duvara Karşı" filminde ilk albümünden "Senin Gibi" adlı şarkısı yer aldı. 2005"te Teoman"ın "Balans ve Manevra" filminde rol alan Aylin, ikinci albümünü Pasaj Müzik etiketiyle yayımladı: "Gülyabani".

  üçnoktabir

  üçnoktabir (eski adıyla Spitney Beers), 2002 yılında kuruldu. Cenk Turanlı (bas gitar), Barış Ertunç (gitar), Mehmet Demirdelen (davul) ve Melis Danişmend (vokal)"den oluşan grup, uzun süredir çaldığı Beyoğlu - Mojo"da kendine has bir dinleyici kitlesi edindi. Alanis Morissette, Foo Fighters, Pearl Jam, Skunk Anansie, Men At Work, Tori Amos, Violent Femmes gibi grupların / isimlerin parçalarını yorumlayan üçnoktabir, zaman içinde repertuvarına kendi bestelerini de dahil etti.

  2005"te altı parçalık demosunu hazırlayan grup, şimdiye kadar Bursa'da, Eskişehir'de, İstanbul'daki pek çok barda, ilki Balans, ikincisi ise Haydarpaşa Garı"nda düzenlenen Taksim - Kadıköy Karşılaşması"nda, aralarında Boğaziçi, Koç, İstanbul ve Sabancı"nın da olduğu üniversitelerde konserler verdi. 2004 yılında Tuborg Modern Rock Festivali kapsamında Pink'in öngrubu olarak sahne alan üçnoktabir, albüm hazırlıklarını sürdürüyor.

  Yorumlar

  Taze haberler