Blind Guardian Zaman: 5 Mayıs 2007 Cumartesi - 21:00 Mekan: Saklıkent - Bakanlıklar - Ankara Fiyat: Ayakta: 43 YTL Sahne Önü: 84 YTL Bilet:">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Blind Guardian @ Saklıkent - Bakanlıklar - Ankara

25 Ocak 2007 00:00
Sahnede: Blind Guardian
Zaman: 5 Mayıs 2007 Cumartesi - 21:00
Mekan: Saklıkent - Bakanlıklar - Ankara
Fiyat: Ayakta: 43 YTL
Sahne Önü: 84 YTL
Bilet: biletix.com

- Yaş Sınırı Yoktur.
- Kapı Açılış Saati 19:00
- Konser Başlangıç Saati 21:00

Orta dünya ozanları; son albümleri "A Twist in the Myth"in ardından bu kez üç şehir ve konserle ülkemizdeler.

Blind Guardian üyeleri fantastik öyküler ve gizemli diyarlardan aldıkları ilhamla 1984 yılında yola çıktı. Hızlı gitar melodileri, güçlü bas tonları ve Hansi Kürsch'ün karakteristik sesiyle birleşince müziklerinin takipçilerinin artması da uzun sürmedi. Yaptıkları ilk şarkılardan itibaren müzik ve sözlerinde hissedilen masalsı, epik anlatım onları diğer metal gruplarından çok ayrı bir yere koyuyordu. Söylenceleri ve fantastik edebiyatın öykülerini enstrümanlarıyla anlatıyorlar, dinleyicilerini bu bilinmez topraklarda maceralara götürüyorlardı. Özellikle Tolkien öykülerinin sinema ve edebiyatta uyandırdığı hayranlık 90'lı yılların sonundan itibaren tüm dünyada artarken, bu akımın en önemli temsilcilerinden olan Blind Guardian da haklı bir yükselişe girdi ve Avrupa metal sahnesinin dev isimlerinden oldu. Lirik Kral Arthur efsanesinin işlendiği "Imaginations from the Otherside", türünün en önemli yapıtı sayılan Silmarillion eserini yaşattıkları "Nightfall in the Middle Earth" albümleriyle kalite ve yaratıcılıkta zirveye çıktılar. 2002 yılı albümleri "A Night at the Opera"da grubun tarzı progressive bir çizgiyle birleşti ve aynı yıl Türkiye'ye gelerek binlerce hayranına büyülü bir şov sundu. Vokalist Hansi Kürsch'ün "The Lord of the Rings" üçlemesi için yazdığı 8 yıllık proje ve yeni albüm çalışmaları birarada sürerken grubun fanları 4 yıllık aranın bitişi olacak yeni albümü beklemeye koyulmuştu.

Yeni albümün ilk single'ı "Fly" büyük bir heyecanla karşılandı ve albüm çıkmadan önce verecekleri ilk üç konserden biri Türkiye olarak açıklandı. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Refresh The Venue'de verdikleri konserde yine binlerce hayranıyla birlikte uzak diyarların şarkılarını söylediler ve bir yıl sonra görüşmeye söz verdiler. "A Twist in the Myth" çıkar çıkmaz dünya çapında büyük başarılar yakaladı; albüm İngiltere’den Japonya'ya bir çok ülkenin listelerine üst sıralardan girdi.

Geçen yıl söz verdikleri gibi bu yıl Mayıs ayında Türkiye'deki fanlarıyla tekrar buluşacaklar; ve bu kez üç şehirde "Bard's Song" söyleyecekler. Blind Guardian şarkılarıyla Orta Dünya'da bir gezintiye çıkmayı kaçırmayın.

4 Mayıs 2007 - İzmir Ooze Venue
5 Mayıs 2007 - Ankara Saklıkent
6 Mayıs 2007 - İstanbul Refresh The Venue

Yorumlar

Taze haberler