Badem Zaman: 18 Nisan 2007 Çarşamba - 21:30 Mekan: Studio Live - Taksim - İstanbul Fiyat: 17,50 YTL - 18 yaş sınırı vardır. - Belirtilen saat kapı">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Badem @ Studio Live - Taksim - İstanbul

3 Nisan 2007 00:00
Sahnede: Badem
Zaman: 18 Nisan 2007 Çarşamba - 21:30
Mekan: Studio Live - Taksim - İstanbul
Fiyat: 17,50 YTL
- 18 yaş sınırı vardır.
- Belirtilen saat kapı açılış saatidir.
Bilet: biletix.com

BADEM

Geçtiğimiz yıl yayımladığı ve kendi adını taşıyan ilk albümü ile büyük beğeni toplayan, son olarak Ömer Faruk Sorak'ın yönetmenliğini üstlendiği SINAV filminde "Sen Ağlama" şarkısı ile sinema salonlarını dolduran yüzbinlerce seyirciyi ağlatan BADEM, kendilerine has düzenledikleri yerli ve yabancı cover parçalarına da repertuarlarında yer veren grup elemanları, izleyicilere zengin bir müzik akşamı vaadediyor.BADEM grubu hayranlarıyla müzik kanallarında en son 5. video klibi "Sensiz Olmam" ile hayranları ile buluşmuştu.

Badem grubu hakkında: BADEM, kendileriyle aynı ismi taşıyan ilk albümlerini geçen yıl piyasaya çıkarmış ve önce çıkış şarkıları "Kara Değil mi?", ardından romantik şarkıları "Sen Ağlama", en son da "Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber" ile eleştirmenler ve müzikseverler tarafından oldukça beğenilmişti. Yeni video klipleri ise albümün en sevilen baladlarından biri olan "Sensiz Olmam" için çekildi ve müzik kanallarında yayınlanmaya devam etmekte. Ömer Faruk Sorak tarafından yönetilen ve yüksek bir seyirci sayısına ulaşan SINAV filminde de "Sen Ağlama" ile yer alan BADEM, müzik dünyamızda kendisine ait özel bir yer edinmeye doğru emin adımlarla ilerliyor.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) çatısı altında bir araya gelen Barış Bahçeci ve Mustafa Kemal Öztürk'ün, Devrim Ünay'la birlikte bir vokal grubu oluşturmasıyla müzik çalışmalarına başlayan BADEM grubu, Devrim Ünay'ın yurt dışına giderek gruptan ayrılması ve sırasıyla Mert Özdemir, Doğaç Başaran ve Emre Yıldız'ın dahil olmasıyla 2002 yılında bugünkü kadrosuna ulaştı.

Çok sesli melodik vokallerle ve akustik enstrüman ağırlıklı düzenlemeleriyle pop-rock türünde müzik yapan BADEM, şarkılarını bugünün toplumunda içi boşaltılarak yaşanmaya başlanan ve günden güne öz anlamı yitirilen aşk, sevgi ve hüzün duygularını yeniden canlandırmak için yazıyor.

Grup üyelerinin ortak özelliği; Teoman, Nil Karaibrahimgil, Aylin Aslım ve Nezih Ünen gibi ünlü sanatçı ve grupların yetiştiği BÜMK'de bir araya gelmeleri ve yıllarca koristlik, koro şefliği ve kulüp başkanlığı faaliyetlerinde bulunmuş olmaları.

Mustafa Kemal Öztürk: Vokal,Piyano, Gitar
Barış Bahçeci: Vokal, Gitar, Perküsyon
Mert Özdemir: Gitar, Vokal, Banço, Mandolin
Emre Yıldız: Davul, Perküsyon
Doğaç Başaran: Bas

Yorumlar

Taze haberler