Bülent Ortaçgil Moğollar Bulutsuzluk Özlemi
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Acrassicauda'ya Bir Şans Tanı! @ Kemancı - Taksim - İstanbul

13 Kasım 2007 00:00
Sahnede: Bülent Ortaçgil
Moğollar
Bulutsuzluk Özlemi
Mor ve Ötesi
Hayko Cepkin
Aylin Aslım
Cem Köksal
Catafalque
The Ancients
Bluesaint
Hariçten Gazelciler
Marsist
Zaman: 20 Kasım 2007 Salı - 21:30
Mekan: Kemancı - Taksim - İstanbul
Fiyat: Tam:
Öğrenci:
Kapıda:
Kombine:
...
Bilet:

Iraklı Heavy Metal Grubu ile Dayanışma Konseri
20 Kasım 2007, Kemancı, Sıraselviler Caddesi 33, Taksim-İstanbul
Lennon’un “Give Peace A Chance” / “Barışa Bir Şans Tanı” parçası din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin hala bütün dünya barışseverlerinin dilinde ve şimdi bunu İstanbul’da somutlaştırma zamanı:
Iraklı heavy metal grubu Acrassicauda (Kara Akrep) üç haftadır İstanbul’da ve desteğe ihtiyacı var.
2001 yılından itibaren Bağdat’ta birlikte çalmaya başlayan 5 genç müzisyenin kimlikleri Irak’ın çok kültürlülüğünü yansıtır nitelikte. Grup mensupları arasında Sünni, Şii, Türkmen, Hıristiyan kökenliler var.
Haklarında bir uzun metraj belgesel yapılmış olmasına rağmen, güvenlik nedeniyle Bağdat’ta topu topu 6, Suriye’de 2, Ürdün’de 1 canlı konser verebildi. grubun tarihçesi aslında bir savaştan, ölüm tehditlerinden kaçış ve hayatta kalabilme macerası. 2003 yılında savaşın başlamasıyla ilk olarak vokalist Waleed ülke dışına kaçıyor. Irak’ta savaş ağalarının ve radikal dinci akımların ölüm tehditlerine maruz kalan ve calistiklari studyolari bombalanan diğer Acrassicauda (Akrasikauda) üyeleri Firas, Tony, Marwan ve Faisal ise çareyi 2005 yılında Ürdün üzerinden Suriye’ye birlikte kaçmakta buluyorlar. Suriye’de hem maddi, hem de uluslararası mülteci hukuku dolayısıyla uzun bir süre barınamayacaklarını anliyorlar. Muzik aletlerini satan grup uyeleri, ABD` li, Kanadali rockcilarin ve film camiasinin internet uzerinden baslattiklari kampanyanin da destegiyle solugu Turkiye`de aliyor.
Uluslararası dayanışma elle tutulur bir olgudur; halkların, insanların inceliğinin ölçütüdür. Konukseverlikse bu coğrafyanın en güzel özelliklerindendir.
Türkiye’de bulunan Afrikalı, Ortadoğulu, Asyalı mültecilerin yaşam koşulları hakkında medyadan kısmen bilgi sahibi olabiliyoruz. Neredeyse meteliksiz bir durumda İstanbul’a gelen ve sevdikleri müziği çalmaktan başka bir suçu olmayan Acrassicauda üyeleri de şu anda benzeri koşullara maruzlar. Bu arkadaşlara destek olmak barışseverlerin görevidir.
Bizler bu amaçla, Kemancı Rock Bar’ın da desteğini alarak “Acrassicauda ile Dayanışma Konseri” düzenlemeye karar verdik. Elde edilecek gelirin grup üyelerine bırakılacağı konserde Acrassicauda’yı da canlı izleyebileceğimiz gibi İstanbul’lu rock grupları ve müzisyenler de sahne alacak. Bu konser ayrıca, savaş çıglıklarının yükseldiği bugünlerde, savaşa karşı müzikle cevabımız olacaktır.
20 Kasım 2007’de kapıları 21:30`da açılacak olan Kemancı’daki konsere şarkısıyla, performansıyla, maddi ve manevi her türlü dayanışmasıyla tüm müzik camiasını ve barışseverleri bekliyoruz.

Acrassicauda ile Dayanışma Gönüllüleri

Yorumlar

Taze haberler