Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Mor ve Ötesi Eurovision'a katılıyor!

26 Aralık 2007 00:00

53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi
''Mor ve Ötesi'' grubu temsil edecek.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Ali Güney, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısında, TRT'nin, Türkiye'yi temsil edecek şarkı ve şarkıcı seçimini Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirdiğini anlattı. Güney, şunları söyledi:

''Mor ve Ötesi ile 20 veya 22 Mayıs 2008 tarihlerinde yapılacak yarı finaller ile 24 Mayıs 2008 tarihinde Belgrad'da yapılacak olan 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil etmek üzere anlaşmaya varılmıştır. Mor ve Ötesi, her zamanki gibi 3 eserini alternatifli olarak kuruma sunacaktır. Kurumumuz bu yıl dil konusunda belirleyici olmamıştır, grup bu konuda serbesttir.''

Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin de yarışmaya katılma kararı verirken çok da zorlanmadıklarını belirterek, ''Güzel bir hikaye olacağına inanıyoruz. Bu deneyimin 100 milyonun üzerinde insanın canlı olarak izlediği bir etkinlikte Türkiye'nin sesi olmanın, bizim de temsil ettiğimiz değerler açısından özel bir önemi olduğuna inanıyoruz. Bizim eğilimimiz şarkının Türkçe olması yönündedir'' dedi.

Mor ve Ötesi'ne başarılar diliyoruz.

Yorumlar

Taze haberler