Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Asfalt Dünya'yla Tanışma Zamanı

31 Mart 2008 00:00
Sahnede: Asfalt Dünya
Zaman: 10-04-2008 - 22:00
Mekan:Ghetto - Taksim - İstanbul

Asıl olan yaptığımız müzik dediler. Önceliği şarkılarına vermek için hiçbir yerde konuşmadılar, görünmediler. Asfalt Dünya, albümünün piyasaya çıkışından 8 ay sonra, nihayet sahnede. Grup ilk konserini 10 Nisan'da Ghetto'da verecek.

Gecede, grup üyeleri M. Emrah Özdamar (vokaller), Ertan Haktanır (gitar) ve Kadir Keskin (bas gitar) ilk kez görünecek. Ne albüm kapağında, ne de çektikleri iki klip "Beni Severmiş O" ve "Zaman"da yüzleri görünen müzisyenlerin canlı performansları da ilk kez izlenecek. Grup konserde albümdeki 10 şarkıyı seslendirecek.

Asfalt Dünya'nın albümündeki şarkılar aslında, buz dağının görünen kısmı. Sadece kendi şarkılarını seslendiren grup, 10 yıldan fazla sürenin birikimiyle karşımızda. Asfalt Dünya'nın şarkılarının farkı vokal tarzı, müziği ve sözlerinin derinliğinde kendini gösteriyor.

Grubun adı Asfalt Dünya, albüme ismini veren "Ormanlar Kralı" adlı şarkıda tasvir ediliyor. Şehir ve ormanın yer değiştirdiğini düşünün: Asfaltların çimene, lambaların baykuşa, apartmanların ağaca dönüştüğünü. Şarkıda işte bu durum anlatılıyor. Peki durumda insan ne oluyor? Şarkıyı söyleyen, tam da bu soruya yanıt arıyor: "Ben Ormanlar Kralı mıyım?"

Yorumlar

Taze haberler