Kurban Hayko Cepkin Zaman: 26 Ekim 2008 Pazar - 17:00 Mekan: Bostancı Gösteri Merkezi - Bostancı - İstanbul">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Kurban & Hayko Cepkin @ Bostancı Gösteri Merkezi - Bostancı - İstanbul

28 Eylül 2008 00:00
Sahnede: Kurban
Hayko Cepkin
Zaman: 26 Ekim 2008 Pazar - 17:00
Mekan: Bostancı Gösteri Merkezi - Bostancı - İstanbul
Fiyat: 34,00 YTL
Bilet: biletix.com

- Yerler numarasızdır.
- Belirtilen saatler kapı açılış saatidir. Konser saat 18:00

Kurban yaklaşık 2 sene sonra İstanbul’daki ilk konserine çıkıyor. Deniz Yılmaz’ın askerliğinin bitmesinden sonra yaz boyunca konserler veren Kurban grubunun İstanbul’daki ilk konserinde sahnede Hayko Cepkin de olacak. Müthiş sahne şovlarıyla herkesi kendine hayran bırakan Hayko Cepkin’le tüm zamanların en iyi performans grubu olan Kurban’ı aynı gecede dinleme imkanı bulacaksınız.

KURBAN

1995 yılında “ Outside” adı ile kuruldu. 1997 yılında grubun ismi Kurban olarak değişti ve aynı yıl, 1995 yılında katılıp başarı kazanamadıkları Roxy Müzik Yarışması' na katılarak 3. oldular. 1999 yılında Metallica' nın Ali Sami Yen Stadı' nda verdiği konserde ön grup olarak çaldılar.

1999 yılının Mart ayında ilk albümleri olan ve grupla aynı ismi taşıyan “ Kurban” ı piyasaya sürdüler. Ardından eski gitaristleri Umut Gökçen' in Amerika' ya gitmesi nedeniyle gitarist değiştirdiler ve son iki albümde yer alan Özgür Kankaynar ile yola devam kararı aldılar. “ Sert” ve “ İnsanlar” albümleri ile müzik hayatlarına kaldıkları yerden devam ettiler.

Son büyük canlı performanslarını Rockİstanbul 2005’ te Megadeth'in alt grubu olarak yaptılar. Bunun ardından ise Haziran 2005’ te dağıldıklarını açıkladılar. Deniz Yılmaz Panik isimli gruba, davulcu Burak Gürpınar Athena' ya katıldı. Grubun basçısı Kerem Tüzün ise Demir Demirkan' la sahne almaya başladı. Özgür Kankaynar ise Fransa’ya yerleşti.
“Kurban” 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle tekrar bir araya geldiklerini açıkladı ve birleşmelerinin ardından başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok şehirde konser verdiler.

2007’nin ilk aylarında turneye çıkan Kurban, solist Deniz Yılmaz' ın askere gitmesi sebebiyle çalışmalarına bir süre ara verdi ancak 2008 Haziran’ da yani Deniz Yılmaz’ın dönüşünden kısa bir süre sonra konserler vermeye başladılar. 4. albüm için de hazırlıklar devam etmektedir.

GRUP ELEMANLARI
Deniz Yılmaz- Gitar/ Vokal
Burak Gürpınar- Davul
Özgür Kankaynar- Gitar
Kerem Tüzün- Bass

DİSKOGRAFİ
Kurban- KURBAN ‘ 99
Kurban- SERT ‘ 04
Kurban- İNSANLAR ‘ 07

www.kurban.com


HAYKO CEPKİN

Liseyi bitirdikten iki sene sonra Mimar Sinan Üniversitesi' nde şan, solfej ve piyano dersi almaya başladı. Çeşitli yerlerde de piyano ve armoni dersleri gördükten sonra 1997 yılında profesyonel müzik kariyerine başladı.

Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerine düzenleyici olarak katkıda bulundu. Son olarak da Murathan Mungan' ın “ Söz Vermiş Şarkılar” adlı albümünde Aylin Aslım' ın seslendirdiği “Kimdi Giden” adlı bir Yeni Türkü bestesini düzenledi ve Ogün Sanlısoy ile Korkma adlı şarkıyı seslendirdi. Ayrıca Sanlısoy' un albümünde yer alan “Kaybettik Severken” parçasında klavye performansı yer aldı.

Derken evinin odasında kaydettiği bestelerini bir albümde toplama kararı aldı ve 2005 yılında “ Sakin Olmam Lazım” adlı albümü piyasaya sürüldü. 2007 yılında da projelerini devam ettirdi ve Tanışma Bitti adındaki ikinci albümü dinleyiciyle buluştu.

Sanatçı, verdiği konserlerin yanı sıra bazı festival ve organizasyonlarda da yer almıştır. 2006 ve 2007 yıllarında Rock' n Coke ve 2007 yılında Rock Müzikaller bunlardan en önemli olanlarıdır. Araf filminin müziklerini bestelemiştir. Ayrıca “Sakin Olmam Lazım“ albümünde yer alan “ Son Kez” şarkısı filmde kullanılmıştır. Aynı zamanda “ Çocuk” adında, 2008 yılında çekilen fantastik dram filminde “ İsfandiyar” karakterini canlandırmıştır.

GRUP ELEMANLARI
Hayko Cepkin- Vokal
Poyraz Kılıç- Bass
Murat Cem Ergül- Davul
Umut Töre- Gitar

DİSKOGRAFİ
Hayko Cepkin- SAKİN OLMAM LAZIM ‘ 05
Hayko Cepkin- TANIŞMA BİTTİ ‘ 07

www.haykocepkin.com

Yorumlar

Taze haberler