Kurban Aslı Zaman: 28 Haziran 2009 Pazar - 19:00 Mekan: Beach Park - Konyaaltı - Antalya Fiyat: 17,50 TL Bilet:">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Kurban & Aslı @ Beach Park - Konyaaltı - Antalya

18 Haziran 2009 00:00
Sahnede: Kurban
Aslı
Zaman: 28 Haziran 2009 Pazar - 19:00
Mekan: Beach Park - Konyaaltı - Antalya
Fiyat: 17,50 TL
Bilet: biletix.com

- 6 yaş üzeri katılımcıların bilet alması zorunludur.
- 14 yaşını doldurmamış katılımcılar konser alanına yalnızca ebeveynlerinin refakatinde katılabilirler.
- Festival alanına yiyecek-içecek maddeleri sokmak yasaktır.
- Manavgat'tan Antalya'ya ücretsiz otobüs seferleri yapılacaktır.
- Engelli vatandaşlarımız konserleri ücretsiz olarak izleyebilecektir.

Antalya BeachPark'ta, yeni albümden parçaları da dinleme fırsatı bulacağınız Kurban grubu ile yüksek enerjili sahne performansı ile herkesi büyülüyen Aslı, Diyaliz Hastalarını Destekleme Derneği yararına yapılacak olan etkinlikte sahne alacaklar. Engelli vatandaşlarımızın ücretsiz olarak katılabileceği konser alanında yiyecek, içecek stantları da bulunacaktır.

Kurban:
1995 yılında Outside adıyla kuruldu. 1997 yılında adını KURBAN olarak değiştirerek katıldıkları Roxy Müzik Günlerinde 3. oldular. 1999 Mart ayında ilk albümleri �Kurban� ile müzik sektörüne hızlı bir giriş yaptılar. �Yalan� şarkısına çekilen kliple rock müziğin ilk popüler gruplarından biri oldular. Aynı yıl Metallica�nın İstanbul konserinde alt grup olarak başarılı bir konser verdiler.

2004 yılında �Sert� ve 2005 yılında �İnsanlar� albümlerini yayınladılar. Bu iki albüm ve konserlerindeki büyük enerji ile çok geniş bir hayran kitlesine ulaştılar.

2005 yılında Rockistanbul festivalinde Megadeth�in alt grubu olarak çıktıkları konser sonrasında dağılma kararı aldılar ve 31 Aralık 2006�ya kadar birleşmeleri için birçok kampanya düzenlendi. Bu tarihte tekrar bir araya geldiklerini açıkladılar ve Deniz Yılmaz�ın askere gitmesine kadar çok başarılı konserler verdiler. Bostancı Gösteri Merkezinde verilen son konserde 3000 kişi grubu dinlemeye geldi.

2008 Mayıs ayında Deniz�in askerden dönmesi ile tekrar bir araya gelen KURBAN, konserlerle seyircileri ile hasret giderdi ve yeni albüm çalışmasına başladı. 2009 yılı Eylül ayında çıkacak �SAHİP� adlı yeni albümleri ile yine rock müziğe farklı bir yön vermeye hazırlanan grup, yeniden önümüzdeki yıllara damgasını vuracak gibi gözüküyor. Konserlerde çalmaya başladıkları yeni şarkıları albüm öncesi canlı canlı dinleme fırsatı bulanların yeni albüm heyecanı giderek artıyor.

Aslı:
1999 yılında Sony Müzik Türkiye ile anlaştıktan sonra Kargo grubundan Serkan Çeliköz ve Selim Öztürk ile albüm çalışmalarına başlayan Aslı, 2000 yılında "Neresindeyim" adını taşıyan ilk albümünü çıkarttı. Büyük beğeni toplayan bu albümden "Ölüm Kapımı Çalmasa da", "Keşf-i Alem" ve "Sessizce" adlı şarkılara klip çekildi.

2004 yılının Ocak ayında "Su Gibi" adlı ikinci albümünü çıkaran Aslı, Serkan Çeliköz ve Ozan Öner'le birlikte bu albümün prodüktörlüğünü de üstlendi. Sözlerin hepsinin ilk albümde olduğu gibi Aslı'ya ait olduğu bu albümdeki bestelerin büyük bir bölümünde de yine Aslı'nın imzası vardı.

Aslı 2000 yılında çıkardığı albümden sonra birçok festival, turne ve konserde yer alırken, aynı zamanda 2004 yılında Sound Wave turnesinde de yer aldığı Coca Cola' nın "Hayatın Tadı" ve 2005 yılında Dimes Extra reklam müziklerini seslendirdi. Kendi albümlerinin dışında Haluk Levent'in "Arkadaş" ve Kargo'nun "Sen Bir Meleksin" adlı albümlerinde de yer alan Aslı, Tanju Eren'in 2006 yılında çıkardığı içinde Teoman, Harun Tekin, Nev, Koray Candemir gibi müzisyenlerin de olduğu "40" adlı albümünde de, Tanju Eren'in "Hoşgeldin" adlı şarkısını seslendirdi.

2007 Mart Ayında "Söylediğim Şarkılarda Saklı" adlı 3.albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Aslı bu albümde yine Serkan Çeliköz'le çalıştı. Bütün şarkıların düzenlemelerinde imzası olan Serkan Çeliköz aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü de üstlendi. Albümün çıkış şarkısı ise "Dans Etmeye İhtiyacım Var".

Yorumlar

Taze haberler