Michael Jackson 50 yaşında yaşama gözlerini yumdu. Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Michael Jackson Hayatını Kaybetti

26 Haziran 2009 00:00

Bir dönemin efsane pop müzik sanatçısı Michael Jackson 50 yaşında yaşama gözlerini yumdu.

Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael Jackson hayatını kaybetti.

Gün içinde oyuncu Farah Fawcett'in ölümü nedeniyle gözlerin çevrildiği ABD'den, yerel saatle 14.30 sularında bu kez Michael Jackson'ın hastaneye kaldırıldığı haberi geldi. Birkaç saatlik belirsizliğin ardından, ünlü şarkıcının hayatını kaybettiği Los Angeles'taki hastane kaynaklarından da doğrulandı.

Yakını Buldu
Michael Jackson, bir yakını tarafından evinde yerde yatarken bulundu. Hemen istenen yardımın ardından sağlık görevlileri ilk müdahaleyi evde yaptı. Bu aşamada ilk sıcak bilgi de, Jackson'un 'nefes almadığı' yönünde oldu.

Komaya giren Jackson, Los Angeles'ın en modern ve büyük sağlık merkezlerinden birine kaldırıldı. Görgü tanıklarından, hastaneye geldiğinde koma durumu devam eden sarkıcının hayatını kaybettiği bilgileri gelirken, Jackson'ın hayranları da hastane çevresine doluşmaya başladı.

Belirsizliği yaşandığı saatlerde, önce magazin internet sitesi TMZ.com'dan, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği haberi geldi.

"Görevliler eve ulaştığında Jackson'ın öldüğü belirtilirken", hastanede de ünlü yıldızın hayata döndürülmeye çalışıldığı, ancak bütün çabalara rağmen tepki vermediği belirtildi.

Daha sonra Fransız haber ajansı AFP, siteyi kaynak göstererek, Michael Jackson'ın ölüm haberini dünyaya servis etti. Amerikan medyası da, bu haberden kısa süre önce, starın acil olarak Los Angeles'da hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

Babası Açıklama Yaptı
Oğlunun sağlık durumu ile ilgili bilgi vermemekle beraber, Jackson'ın babası da, "Las Vegas'tayım. Ama Los Angeles'daki kişiler beni aradılar ve Michael'in hastaneye götürüldüğünü söylediler. Annesi hastaneye gidiyor" açıklamasında bulundu.

En güvenilir bilgi ise kısa süre sonra Los Angeles Times gazetesinden geldi. Gazete, yerel yetkililer ve polise dayanarak, ünlü pop yıldızının hayatını kaybettiğini bildirdi.

Hayranları yetkillilerden gelecek açıklamaya kilitlenirken, üzücü bilgi hastane kaynaklarından geldi: 1958 doğumlu Michael Jackson hayatını kaybetti.

Yorumlar

Taze haberler