Koray Candemir ve Serkan Çeliköz yepyeni grupları Maskott ve beklenen albümleri “
Kapat
..yükleniyor..
  Kapat
  İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
  Müzik Haberler Blog

  Yeni Albüm :: Maskott - Tuval

  25 Mayıs 2010 00:00
  Koray Candemir ve Serkan Çeliköz yepyeni grupları Maskott ve beklenen albümleri “Tuval” ile geri dönüyor!

  1994 yılından itibaren Kargo'nun solisti olarak müzik dünyasında 80'e yakın beste ve düzenlemeye imza atan Koray Candemir ile Kargo'nun klavyecisi olarak ünlenen, Yalın'dan Aslı’ya pop ve rock müziğinin ünlü isimlerinin prodüktörlüğünü üstlenen Serkan Çeliköz, yepyeni grupları Maskott ve ilk albümleri “Tuval” ile geri dönüyorlar.

  Kargo'dan ayrıldıktan sonra Maskott adı ile yollarına devam etme kararı alan ikili Nirvana, Pearl Jam gibi alternatif rock müziği efsanelerinin doğduğu şehir olan Seattle'a yerleşip Amerika’da verdikleri başarılı konserlerle ciddi bir hayran kitlesi oluşturdular.

  Albüm kayıtları için dünyaca ünlü grupların albümlerini kaydettiği London Bridge Stüdyo’larını seçen ikiliye, 80’lerin en ünlü gruplarından biri olarak bugüne kadar 35 milyondan fazla albüm satan ve ‘Alone’ adlı unutulmaz şarkılarıyla bir efsane haline gelen Heart grubunun davulcusu Ben Smith eşlik etti.

  Prodüktörlüğünü La Vida Entertainment'ın üstlendiği Tuval albümünün kayıtları 1990’larda Pearl Jam ile de çalışmış olan Geoff Ott tarafından gerçekleştirilirken albüm mastering işlemleri Los Angeles’in ünlü Capitol Records stüdyolarında tamamlandı. Maskott hem Koray Candemir’in hem de Serkan Çeliköz’ün Türk rock müziği deneyimlerini, yepyeni bir enerjiyle alternatif rock müziğinin başkenti Seattle’dan aldıkları lezzette buluşturuyor. İkili, bu yeni enerjinin ilk imzasını yepyeni albümleri "Tuval" ile atıyor.

  Yorumlar

  Taze haberler