Kurban Zaman: 18 Şubat 2011 Cuma - 22:00 Mekan: Romeo Juliet - Beyoğlu - İstanbul Fiyat: Tam: 23.50 Türkiye’nin En İyi Performans Grubu Kurban">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Kurban @ Romeo Juliet - Beyoğlu - İstanbul

14 Şubat 2011 00:00
Sahnede: Kurban
Zaman: 18 Şubat 2011 Cuma - 22:00
Mekan: Romeo Juliet - Beyoğlu - İstanbul
Fiyat: Tam: 23.50

Türkiye’nin En İyi Performans Grubu Kurban 2011’ in İlk İstanbul Konseri ile Romeo Juliet’te!

Türkiye’de oyu her zaman biraz daha sert müzikten yana olan Kurban, “Sahip”te de bu tavrını bir adım daha ileri götürüyor. 11 şarkılık albümde yer alan şarkılar sırası ile “Hakim”, “İfrit”, “Güneş”, “Soykıran”, “Sahip”, “Yobaz-Bre Cahil”, “Son Emir”, “Das Motiv”, “Mesih” ve “Misafir”. Bonus olarak da “Ateş var mı?”. Kayıtları yaklaşık 7 ay süren Sahip, gitar rifleri üzerine yoğrulmuş ve oluşturulmuş. Albümün “şarkı sözü departmanı” da, bu soundu destekler yönde. Maslak Deney Evi stüdyolarında başlayan ve Deniz Yılmaz’ın ev stüdyosunda mikslenen albüm, bir mastering efsanesi olan George Marino (Sterling Sound) tarafından son haline getirildi.

Grup ilk albümleri “Kurban” ile müzik sektörüne hızlı bir giriş yaptılar. “Yalan” şarkısına çekilen kliple rock müziğin ilk popüler gruplarından biri oldular. Aynı yıl Metallica’nın İstanbul konserinde alt grup olarak başarılı bir konser verdiler. 2004 yılında “Sert” ve 2005 yılında “İnsanlar” albümlerini yayınladılar. Bu iki albüm ve konserlerindeki büyük enerji ile çok geniş bir hayran kitlesine ulaştılar.

2005 yılında Rockistanbul festivalinde Megadeth’in alt grubu olarak çıktıkları konser sonrasında dağılma kararı aldılar ve 31 Aralık 2006’ya kadar birleşmeleri için birçok kampanya düzenlendi. Bu tarihte tekrar bir araya geldiklerini açıkladılar ve Deniz Yılmaz’ın askere gitmesine kadar çok başarılı konserler verdiler. 2008 Mayıs ayında askerlik sonrası tekrar bir araya gelen KURBAN, Mart 2010’da, tüm dünyanın gidişini sert ve vurucu bir dille anlatan “Sahip” adlı albüm ile raflarda yer aldı.

Yorumlar

Taze haberler