Mabel Matiz Zaman: 11 Ocak 2012 Çarşamba - 22:30 Mekan: Hayal Kahvesi - Taksim - İstanbul Fiyat: 1. Kategori - 28.50 TL Bilet: biletix.com">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Mabel Matiz @ Hayal Kahvesi - Taksim - İstanbul

27 Aralık 2011 00:00
Sahnede: Mabel Matiz
Zaman: 11 Ocak 2012 Çarşamba - 22:30
Mekan: Hayal Kahvesi - Taksim - İstanbul
Fiyat: 1. Kategori - 28.50 TL
Bilet: biletix.com

Kendi adını taşıyan ilk albümüyle Türk müzikseverlerini 2011 yazında selamlayan yeni neslin yeni sesi, soluğu “Mabel Matiz” dinleyicileriyle çok özel bir bağ kurduğu canlı performanslarına kış sezonunda da aralıksız devam ediyor. Daha önce bestelediği şarkılarını internet üzerinden geniş bir kitleye ulaştırmayı başaran sanatçı 1,5 yıldır üzerinde çalıştığı ilk albümünün müjdecisi olarak ilk klipini “Arafta” adlı şarkısına çekmişti.

Mabel Matiz’in albümünden ikinci klip ise “Söylese O Ben Söyleyemem” adlı şarkıya geldi. Yönetmenliğini Burak Erkil’in üstlendiği klip önümüzdeki günlerde tüm müzik kanallarında ve internet ortamında müzikseverlerin beğenisine sunulacak. Müzik marketlerdeki yerini alan Mabel Matiz albümü piyasaya çıktığı ilk günden bu yana başta müzik eleştirmenleri, köşe yazarları olmak üzere çok geniş müziksever bir kitlenin büyük takdir ve beğenisini topladı Hali hazırda albümdeki şarkıları ve canlı performanslarından oluşan video kayıtları sosyal medyada en fazla paylaşılan sanatçıların başında gelen Mabel Matiz’in albümü müzikseverler tarafından 2011 yılının en farklı, samimi, gerçek ve cesur albümlerinden biri olarak tanımlanıyor.

Mabel Matiz hali hazırda Keremcem, Teoman ve Göksel gibi isimlerin yeni albümlerine verdiği söz ve bestelerle de Türk müzik sahnesinde çok önemli bir besteci ve söz yazarı olarak da yer alacağının ilk sinyallerini vermiş durumda. Hayranlarının yaptığı müzik türünü “Matizm” olarak değerlendirdiği sanatçı bu konuda yepyeni bir akımın yaratıcısı olarak da dikkat çekiyor. Mabel Matiz, Mabel adını Kumral Ada Mavi Tuna adlı romandan alıyor. Matiz ise müziğini en iyi tanımladığına inanarak adına eklediği ve \"çok sarhoş, düşkün kimse\" anlamlarına gelen eski Yunanca kökenli argo bir kelime.

İnsanın içine işleyen sözler, baş döndürücü melodiler, kısacası uzun yıllardır eksikliğini hissettiğimiz gerçek bir kent ozanı, olarak ismini duyuran Mabel Matiz, albümünün diğer dikkat çeken parçaları ise bestesi Mabel Matiz’e ait olan, Aysel Gürel anısına yazılmış bir Yalçın Tosun şiiri olan “Peruk Gibi Hüzünlü “ bestesi yine Matiz’e ait olan ve bir Birhan Keskin şiiri olan “Zaman”, Hrant Dink’in ölümü üzerine yazılmış olan söz ve bestesi Mabel Matiz’e ait olan “Öteki”, Barışırsa Ruhum, Filler ve Çimen, Kül Hece ve Matiz’in Şarkısı.

Bu yılın belki de müzik adına en heyecan verici albümüne imza atan Mabel Matiz icin söyleyebileceğimiz en önemli şey “Dinleyin ve Dinletin “ Müzik paylaştıkça güzeldir!

Yorumlar

Taze haberler