Selah Sue Zaman: 23 Şubat 2012 Perşembe - 21:30 Mekan: Babylon - Taksim - İstanbul Fiyat: Ayakta - 66.50 TL Ayakta - 55.50 TL Ayakta - 44.50 TL Bilet:">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Selah Sue @ Babylon - Taksim - İstanbul

6 Ocak 2012 00:00
Sahnede: Selah Sue
Zaman: 23 Şubat 2012 Perşembe - 21:30
Mekan: Babylon - Taksim - İstanbul
Fiyat: Ayakta - 66.50 TL
Ayakta - 55.50 TL
Ayakta - 44.50 TL
Bilet: biletix.com

Soul ve reggae müziğin yeni nesil temsilcilerinden Belçikalı yıldız Selah Sue, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında ilk kez Türkiye’de.

Belçika’da gerçekleşen Open-Mic gecesinde ilk olarak bir fırsat yakalayan genç sanatçı, bir diğer Belçikalı dünya çapında müzisyen Milow tarafından keşfedildi. Çok geçmeden soul müziğin yeni dönem isimlerinden Jamie Lidell ile aynı sahneyi paylaşma ve onun ön grubu olarak çıkma fırsatı yakalayan Selah Sue, Prince’in Avrupa turnesindeki slotu da kapmayı başardı ve yoluna aynı hızla devam etti. En büyük ilham kaynakları arasında gösterdiği Lauryn Hill, M.I.A. ve Erykah Badu’nun etkisi müziğinde kolayca hissedilen Selah Sue, aynı zamanda farklı ses rengiyle Amy Winehouse ile de sık sık karşılaştırılıyor. İlk albümünü One Love’da geçtiğimiz yaz sahne alan yeni nesil hip hop yeteneklerinden NNeka’nın prodüktörlüğünde hazırlayan Selah Sue, bu albümü Mart 2011’de Because Records üzerinden yayınladı. “Raggamuffin” ve “Crazy Vibes” gibi sevilen hitlerinin yanı sıra performanslarında Erykah Badu, Adele ve The Zutons gibi isimleri de cover’layan genç sanatçı şimdiye kadar Lowlands, Sziget, Pukkelpop ve North Sea Jazz Festival gibi önemli yurtdışı festivallerde performans gösterdi. Cee Lo Green ile beraber “The Lady Killer” parçasını seslendirerek ününe ün katan Selah Sue, eğlenceli performansı ve güçlü vokalleri ile Babylon’da Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında uzun süre konuşulacak bir performansa hazırlanıyor.

Selah Sue line-up:
Selah Sue- lead vocal / guitar
Joachim Saerens - keyboards
Yannick Werther - guitars
Jordi Geuens - drums
Erik Rademakers – bass

23.00 After Party @ Babylon Lounge by Çağrı

Yorumlar

Taze haberler