Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler

En İyi TV Serisi Müzikleri

18 Ocak 2013 16:05
ABD ve İngiliz TV serileri, Internet kullanımın yaygınlaşması ve ülkemizde bu dizileri yayımlayan TV kanallarının oluşmasıyla kendi ülkelerine sığmaz oldu. Bu ürünlerin bir diğer ilgi çeken yanı ise hali hazırda gerekli popülariteyi kazanmış şarkılar ve ya dizi için aranje edilmiş eserlerle (yayın içeriğinde ya da tema şarkısı olarak), müzik sektörüne destek sağlamaları.

Bugün bu sektörde yer edinmiş dev yapımların, özellikle de en iyi şarkıları seçen yapımların açılış müziklerini konu alıyoruz. Listemize sığdırabildiğimiz eserler ve yayımlandıkları TV serileri aşağıdadır. Bizim gözden kaçırdığımız ya da sizin ayrıca eklemek istediğiniz tüm TV serilerinin müziklerini yorumlar bölümünden yazımıza ekleyebilirsiniz.

The High Strung grubunun The Luck You Got isimli şarkısı, Shameless isimli TV serisinin açılış müziği olarak kullanılmaktadır.Tree Adams & Tyler Bates'e ait Californication Theme isimli eser, Californication isimli TV serisinin açılış müziği olarak kullanılmaktadır.Curtis Stigers & The Forest Rangers'a ait The Life isimli eser, Sons of Anarchy isimli TV serisinin açılış müziği olarak kullanılmaktadır.Massive Attack'a ait Teardrop isimli eser, House M.D. isimli TV serisinin açılış müziği olarak kullanılmıştır.The Rapture'a ait Echoes isimli eser, Misfits isimli TV serisinin açılış müziği olarak kullanılmaktadır.Gavin DeGraw'a ait I Don't Wanna Be isimli eser, One Tree Hill'ın açılış müziği olarak kullanılmıştı.Rolfe Kent'e ait Dexter isimli TV serisinin açılış müziği;Ramin Djawadi kompozisyonu olan Game of Thrones açılış müziği;J.J. Abrams kompozisyonu olan Fringe isimli TV serisinin açılış müziği;David Arnold ve Michael Price kompozisyonu ile Sherlock isimli TV serisinin açılış müziği;Yazar: Sercan Saka

Yorumlar

Taze haberler