Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Magazin

One Love Festival İptal edildi

12 Haziran 2013 11:47
Efes Pilsen tarafından yapılan açıklamayla bu yıl 20-21-22 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Efes Pilsen One Love Festival iptal edilmiştir.

Blur, New Order, Keane, The Vaccines, James Blake, Foals, Wax Tailor, Gramatik gruplarının katılması beklenen festival İstanbul ve ülkemizin müzik camiası açısından büyük kayıptır.

Festivalde çalacak gruplardan Foals Late Night videosu aşağıda. Biz ülke gençliği olarak 21. yüzyılda, çağdaş ülkelerdeki arkadaşlarımız gibi özgürce yaşamak istiyoruz. Buna marjinal diyen ekip şehrin göbeğinde çoluk çocuk halkın üzerine böcek ilacı sıkmayı normalleştirmesin lütfen.Efes Pilsen'den yapılan yazılı açıklamanın tam metni aşağıdadır.

"Efes Pilsen One Love Festival 12
Bilgilendirme Duyurusu

Sektörümüzle ilgili, 11 Haziran 2013 günü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyu tarafından da yakından takip edilen yasayla, artık alkollü içecek markalarının her ne surette olursa olsun hiçbir etkinliğe ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak destek verememeleri nedeniyle, Efes Pilsen olarak bu yıl 20 - 21 - 22 Haziran tarihlerinde 12.’sini hayata geçirmeyi planladığımız ve bugün ülkemizin uluslararası boyut kazanmış sayılı festivallerinden biri olan Efes Pilsen One Love Festival’i gerçekleştiremiyoruz.

44 yıldır bu toprakların değerleri ve sevenlerinin destekleri ile büyüyen bir marka olarak, Türkiye’de müzik ve festival coşkusu ile özdeşleşmiş One Love Festival’in, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve gelişen olaylardan ötürü toplumsal hassasiyetin çok üst düzeyde olduğu böyle bir dönemde yapılmasını uygun bulmamamız nedeniyle de, bu yıl farklı bir formatta ya da tarihte gerçekleştirilmemesi kararının alındığını belirtmek isteriz.

Tüm müzikseverlere hassasiyetleri ve konu ile ilgili destekleri için teşekkür ediyoruz.

Efes Pilsen"

Kaynak: http://www.pozitiflive.com/tr/haber/efes-pilsen-one-love-festival-12-bilgilendirme-duyurusu

Yorumlar

Taze haberler