Rus Kozmonotları", Direc-t'i grunge akımının Türkiye'de ki en">
Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.
Müzik Haberler Blog

Yeni Albüm :: Direc-T - Olympos "Kırılmış Bir Dalga Gibi"

5 Temmuz 2005 00:00

2004 Haziran ayında piyasaya çıkan ilk albümleri "Rus Kozmonotları", Direc-t'i grunge akımının Türkiye'de ki en başarılı gruplarından biri haline getirdi. Ama Sen Varsın ve Hasret gibi parçlar grubun daha geniş halk kitleleri tarafından tanınmasına sebep oldu.

Ve yıl 2005. Bilge Kösebalaban (Gitar - Vokal) Özgür Peştimalci (Davul), Alex Tintaru (Bas Gitar) tarafından oluşan Direc-t yaşadıklarını, biriktirdiklerini ve hikayelerinden oluşan 2. albümleri "Olympos'u On Air Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Menejerliğini Gamze Platin'in yaptığı grup yeni albümleri ile birlikte yoğun bir konser maratonu başlıyor.

Bas, Davul, Gitar ve Vokalin müzikal uyumundan oluşan albümde; grunge müziğinin karakteristlik özelliği, etnik ögeler , şarkı sözlerinde ki ironi bütün halinde yeni albümde sunuluyor. Burak Demirsaran'ın yapımcılığını, Naim Korudağ'ın prodüktörlüğünü üstlendiği albümde çeşitli süprizler yer alıyor.

İhtiyaç Molası'ndan Tolga Çebi, "Ama Aşkım Yok" parçasından kemanıyla eşlik ederken; terk edilen bir erkeğin pişmanlığını anlatan "Git" Mor ve Ötesi grubundan Harun Vokal katkısında bulundu. Ozan Atmaca'ya ait "Derya" da Alex Piano, Bilge ve Özgür perküsyon çaldı. Olympos'ta deniz kenarında yer alan 2000 yıllık denizci lahitinde ki şiiri besteleyen Bilge Kösebalaban; "OLYMPOS" parçasında buradan geçen herkesin ortak duygusunu yakaladı. Bu şiir kitabede hem Türkçe hem de İngilizce olarak bulunuyor.

Albümde yer alan tek cover parça, bir zamanlar Dario Moreno'nun seslendirdiği klasikleşmiş bir anonim türkü olan "Sıra Sıra Selviler", Geçen Zaman, Yaşlanma ve yitirdiklerimizle ilgili Hayat; bu albümün en özel parçası. Çünkü sözleri Bilge'nin annesine ait. "Obsequios" adlı ingilizce saf grunge parçayı Bilge doğumgünün de İzmir'e yazdı. Albümün duygusal yoğunluğu en fazla parçası.

Albümle ilgili daha fazla yorum okumak için buraya tıklayın!

Yorumlar

Taze haberler