Satış sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE1

KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE2 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: Lityum Tasarım Yazılım Reklam Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi
Adres: Karakolhane Cad. Uzun Hafız Sok. No: 114 A - Rasimpaşa - Kadıköy - İstanbul
Telefon: 0850 622 90 57
E-posta: [email protected]

MADDE 3 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.garaj.org alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 4 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

5.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 - Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI adresine gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. ALICI şayet kendisine gönderilen ürünü belirtilen süre
içerisinde göndermezse SATICI’ ya ürünün 3 katı kadar tazminat ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt eder.

5.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.


MADDE 6 – ÖDEME, İADE VE İPTAL BİLGİLERİ

Kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır. Visa, Mastercard kabul edilmektedir. Satın Alma işlemi sırasında ürünün fiyatına vergi, kargo ücreti ve kargo sigorta ücreti de eklenmektedir. Fatura özetinde bu bilgiler ALICI tarafından görülebilmektdir.

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde iade hakkına sahiptir. İade hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ ya, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. ALICI herhangi bir şekilde ürünü kullanmış ise ürünün iadesini talep edemez. ALICI ürünü orijinal kutusu içinde ve varsa birlikte gönderilen hediye ve aksesuarları ile beraber göndermek zorundadır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI’ ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden yedi (7) gün içinde
ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. İade hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Hijyenik açıdan risk oluşturacak ürünlerin iadesi kabul edilmez. Nefesli çalıgılar ve ağızla temas eden aksamlarının iadesi kabul edilmez. Aynı zamanda tüm giyim ürünleri, sadece ambalajları hiç açılmamış olması kaydıyla iade olarak kabul edilecektir. İadesi kabul edilmeyecek ürünler;

Hiyjen riskleri nedeniyle bazı ürünler sadece ambalajı hiç açılmadıysa iade alınmaktadır. Bu ürün grupları kulaklıklar; mikrofonlar, ağızla temas eden tüm nefesli enstrümanlar ve aksamları, iç giyim malzemeleri ve ayakkabılar.
İthalatçı firmaların koşulları nedeniyle ambalajı açıldığı anda iade alınamaz hale gelen ürünler; ses kartları, teller, lambalar, kulaklıklar, kayıt aletleri, temizlik ve bakım setleri, bagetler.
Orjinal ambalajı veya faturası olmayan, kullanılmış veya teslim alındıktan sonra hasar görmüş ürünler.

İade işleminde ödeme kredi kartı veya benzeri ödeme araçları ile gerçekleştirilmişse geri ödeme nakit olarak yapılmaz; ürün bedeli satın alma işleminde kullanılan kredi kartı hesabına iade edilir.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibari ile hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda tüketici iade hakkını kullanamaz.

ALICI; satın alma işlemini iptal edebilir. İptal işlemi haftaiçi 18:00'a kadar gerçekleştirilmelidir. Eğer sipariş iptal edildiğinde ürün kargoya verilmiş ise kargo bedeli ALICI'ya iade edilecek paradan kesilir. Geri ödeme ALICI'nın ödeme yaptığı hesabına, 15 gün içerisinde gerçekleştirilir.

MADDE 7 - KARGO ve TESLİMAT

Talepleriniz sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra en geç 5 (beş) iş günü sonunda kargo firmasına teslim edilir. Kargonuzun durumu siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile izlenebilir. Sözleşme konusunu oluşturan ürünler SATICI’nın belirleyeceği kargo firması tarafından ALICI’ya teslim edilir. Kargo ücreti ve varsa kargo sigorta ücreti fatura bedeline eklenir. ALICI bu bedelleri ödemeyi de peşinen kabul ve taahhüt eder.

Ödeme işlemi yapıldıktan sonra sözleşme konusu ürünlerin yurtiçi kargoların teslim etme süresi ortalama 1 gün ila 2 hafta sürmektedir.
SATICI Kargo ve Teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan sorumlu değildir. ALICI kendisine teslim edilen üründe bir hasar gördüğünde kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Kargo taşıması nedeniyle üründe oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise, ALICI teslim anında teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tespit tutanağı (zabıt) tutturularak iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim etmelidir. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk ALICI’nın olacaktır ve ürün iade edilemez. SATICI tarafından üründe meydana gelen hatanın kargo ve teslimattan önce meydana gelmiş olmasının tespiti durumunda hasarlı ürün SATICI deposuna ulaştıktan sonra ürünün değiştirilmesi ve tekrar kargoya verilmesi işlemi azami 7 iş günü sürer. Ürünün temin edilememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu olduğunda, SATICI, ALICI’ ya yapmış olduğu ödemeyi, işbu sözleşmede yazan koşullarla iade edecektir.

MADDE 8 - GARANTİ

Satın alınan ürünler kargo teslim alınana kadar kargo firmasının garantisi ve sigortası altındadır. Kargo tesliminde hasarlı olduğu ALICI tarafından fark edilen ürünler teslim alınmayıp geri gönderilmelidir. Kargo görevlisi tarafından teslim edilen ürünün Kargo tesliminden sonra ürünler firmamızın garantisi altında değildir.
GaRaJ Dükkan'da satılan tüm ürünler, üretici/ithalatçı firmaların garantisi altında satılmaktadır. Aksi belirtilmediği sürece ürünler 1 yıl ithalatçı firma garantisi altındadır. Sarf malzemeleri, yazılımlar ve kullanıma bağlı hijyen riski taşıyan ürünlerde üretime bağlı kusurlar hariç garanti koşulları uygulanmaz. Garanti süreleri ürün kategorisi ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir.
MADDE 9 – YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Lityum’un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
Tüketici Kanunu 7 Kasım 2013 tarihinde kabul edilerek yürürlüğe giren 6502 numaralı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun tam metnini Resmi Gazete internet sitesinde buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Anket

BigZ sorar:
Green Day'in yeni albümü "21st Century Breakdown"ın en iyi parçası Sizce nedir?
  • Know Your Enemy
  • 21 Guns
  • Peacemaker
  • East Jesus Nowhere
  • ?Viva La Gloria?(Little Girl)
  • Horseshoes And Handgrenades
  • American Eulogy (Mass Hysteria/Modern World)
  • Dinlemedim
6 //www.garaj.org