Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Artemis Akademi; Bateri Dersleri

İlan no Kayıt tarihi Güncelleme tarihi Okunma Cevaplanma Mesaj gönder
660335 17 Ekim 2018 27 Haziran 2019 09:13 1025 16
Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı olarak gönderilecektir.

Ders veren Akustik davul
Ticari, Keyfi, Proje

Akustik davul

http://artemisakademi.com/

Başlangıç seviyesi için;

Çift saat ders ücreti 200.
Tek saat ders ücreti 125.

Sıkça Sorulan Sorular;


Neden bateri derslerini Artemis Akademi'de almalıyım ?

Akademimiz kapsamında, özel ve grup derslerle; öğrenciye ve seviyesine özgü, başlangıç-orta düzey ve ileri seviye öğrencilere hitaben alanında uzman, eğitmenlik ve müzisyenlik deneyimli genç ve dinamik kadrolarımızca Bateri dersleri verilmektedir. Bu derslerde diğer kurum ve kurslardan farklı olarak öğrencinin seviye ve hızına bağlı olarak performansa dayalı bir ilerleme metodu izlenmektedir. Dolayısıyla yaş gruplarına bağlı belirli müfredatlar üzerinden eğitimimizi gerçekleştirmekle birlikte öğrencinin performansı ve gelişim hızı özel müfredatın da hızını belirleyen ana unsurdur. Pek çok kursa göre çok daha pratik ve müzikli eğitim ile eğlenceli geçecek dersler ile bu alanda yurtiçi ve yurtdışı eğitmenlik-müzisyenlik deneyimli eğitmenlerimiz, Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle Bateri eğitiminde, pedagojik unsurları göz önüne alarak, geleceğin örnek müzisyenlerini yetiştirmeyi misyon edinmişlerdir

Bateri zor bir enstrüman mı ?

Bateri çalabilmeniz için size has yeteneklere ya da fiziksel özelliklerin üst seviyede olmasına gerek yoktur. Her yaştan herkes bateri eğitimine katılabilir. Eğitmenlerimizce uygulanan metodlar özel durumlu öğrencilere göre farklılık gösterebilme esnekliğine sahip olduğundan başarılı sonuç alınma olasılığı istekli öğrencide yüzde yüzdür.

Bateri çalışmasını öğrenci ses sıkıntısı yüzünden evinde yapamaz.

Günümüz koşullarında bu, son derece YANLIŞ! bir kanıdır. Artık tablet düzen ve akustik düzen elektronik bateriler ile öğrenci evinde kulaklık ile bireysel çalışmasını yapabilmekle birlikte, yine de evine bateri almak imkanı olmayan öğrencilerin gürültüye sebep olmaksızın evinde bagetleriyle yapabileceği çokça antrenman mevcuttur. Bu anlamda öğrencinin ev çalışmalarını yapabileceği ortama göre eğitmenlerimiz pek çok işler yöntem sunabilmektedir.

Çocuğum kaç yaşında bateri derslerine başlayabilir ?

Genel kanının aksine birebir bateri derslerine 4 yaş itibariyle başlanabilmektedir. Akademimiz bünyesinde çalışan eğitmenlerimiz 4 ila 55 yaş arasında öğrenciler ile çalışmalarını sürdürmekte ve sonuç almaktadır.


Bateri eğitiminin genel müzik eğitimi ve diğer enstrüman eğitimleriyle ilişkisi nasıl ?

Bateri ritim ve müziğin temelidir. Bu anlamda müziğin her çeşidinin içinde bateri uygulamaları yapılabilmektedir. Bateri eğitimi alan bir bireye; ritim altyapısı, enstrüman takibi, senkronizasyon yetenekleri ve konsantrasyon eğitimi ilk etaptan itibaren verildiğinden bu kazanımlara sahip birey farklı bir enstrümana ilgi duyduğunda çok hızlı ilerleme kaydedebilmektedir.


Özel ders mi ? Grup dersi mi ?

Bateri dersleri farklı semtlerde özel bateri stüdyolarımızda ve anlaşmalı olduğumuz prova stüdyolarında özel dersler ve grup dersler şeklinde yapılmaktadır. Grup dersi daha çok 15 yaş altı seviyelere önermekteyiz. Nitekim 5 kişilik gruplar halinde tüm yaşlarda çalışmalar yapılmakta; “4-6 yaş grubu,6-10 yaş grubu,10 15 yaş grubu,15 yaş üstü grup” şeklinde özel derse göre daha uzun vadede sonuç verse de, sınıf içerisinde ortak ilerleme sağlandığından kendine has katkıları da mevcuttur. Genel önerimiz grup ders alan bir öğrencinin gelişimini hızlandırmak için temel ritim eğitiminden sonraki kısımda saatini kendi belirleyeceği şekilde bire bir özel dersler de almasıdır. Yine de bu durum öğrencinin – velinin tercihine kalan bir konudur.

Bateri eğitimi bana-çocuğuma neler kazandırır?

Bateri, çalması en zevkli ve zihnin ve bedenin gelişmesine en faydalı enstrümanlardan biridir. Vurmalı çalgıların içinde vücut senkronuna en fazla ihtiyaç duyulan çalgı olduğu için bir çok faydası mevcuttur. Öncelikle alt yaş gruplarında bateri derslerinin öğrencinin dikkat dağınıklığı-konstanrasyon bozukluklarını gidermesinde özgüvenini geliştirmesinde kendini ifade edebilme güdüsü kazanmasındaki faydaları pedagoglarca onaylanmıştır.

Bunların yanısıra;
-El ayak koordinasyonuna büyük katkıda bulunur
-Hem sayısal hem sözel zekayı geliştirir
-Enerjiyi ortaya çıkarır ve konsantrasyonu arttırır
-Kol bacak karın kaslarının gelişimine katkıda bulunur
-Ritim bilgisini en iyi geliştiren enstrüman olduğundan müzik kulağını geliştirir diğer enstrümanların öğrenimini kolaylaştırır.
-Enstrümana devam edildikçe zaman içerisinde beyni bölme senkronizasyon, takip yeteneği gelişeceğinden hayatın her alanında katkı sağlayabilir.

Bateri; okul öncesi ( prep-step ) çağlarda 4-6 yaş itibarı ile hecelemeyi ve okuma yazma öğrenme dönemine giren çocuklar grup içinde (5 kişilik gruplar) hem bireysel hem toplu olarak, sayıları saymayı “zaman dilimi ” içerisinde ve belirli hecelerle tekerleme öğrenmeleri gibi, sağ ve sol el-ayak uzuvlarının koordineli olarak çalışmaları, beyinlerinin iki lobunu da birbiriyle irtibatlandıran en doğal yöntemlerden biridir.
7-12 yaş için;Ritimler ve süreler tamamen matematikle ilişkili olduğundan, matematiksel hesaplarda (basit toplama-çarpma) katkıda bulunabileceğinin yanı sıra, enstrüman öğrenmek, müzik bilgisi, ritim duygusunu geliştirmek için ideal yaş aralığıdır.
12 yaş ve üzeri için Bateri eğitimi; Ritim-Süre-Tuşe (vuruş şiddeti) gibi temellerin tam olarak oluşturulup belirli yürüyüşler öğrenildikten sonra, ileri aşamalara geçilebileceği –Bir ekip-grup-orkestra ile çalabilecek düzeye gelmek diyebiliriz-bunun yanı sıra öğrencilerin sınavları ve benzeri durumların stresini üzerlerinden atabilecekleri, enerjilerini harcayabilecekleri, davul çaldıktan sonra derslerine konsantre olabilecekleri zihinsel dinginliğe ulaştırabilecek potansiyeli de bünyesinde barındırmaktadır.

Bateri çalmak öncelikle eğlencelidir, ilaç gibi bir müzik aletidir diyebiliriz bateri için; stresi azaltır, kilo verdirir çünkü çalarken ciddi oranda kalori harcarsınız. Bateri dersine gelen kişilerin büyük çoğunluğu enstrümanı çalıp moral bulurlar. Barry Bittman’ın tezine göre, bateri çalmak kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyerek kanser ve kansere benzer diğer hastalıklara karşı dirençli olmamızı sağlamaktadır. Bateri çalmak beynin iki kısmını da çalıştırdığı için insanın bilincini artırır ve daha yaratıcı düşünmesini sağlar.

Daha detaylı bilgi için;

http://artemisakademi.com/course/bateri/?fbclid=IwAR1BHcRC6xA92IO8hDoSzbvjdSe21aVgmmwo3747ZLpeJSh3NoYYhFwBId0
Avantasia
Arda Kodaman
Yaş Şehir Kayıt tarihi Son ziyaret İlan sayısı
26 İstanbul 8 Mart 2012 1 Temmuz 2019 17:11 4

Eğitim Önerileri

Korcan Ulusoy ile bateri dersleri

Ders veren: Davul / perküsyon
Başlangıç, ve ileri seviyelere uygun notasyon ve teori eşliğinde sistemli İstanbul Anadolu yakasın…
korcanulusoy
İlana git

3 gün önce

Bateri/Davul Dersleri - İstanbul

Ders veren: Akustik davul
Youtube kanalımın linki; https://www.youtube.com/user/sadikerentastekin/videos Yüksek öğreni…
feastbeast
İlana git

3 gün önce

piyano,mix,konservatuara hazırlık dersleri verilir

Ders veren: Akustik davul
konservatuar müzik teknolojileri mezunuyum. 5 yıl piyano,8 yıl davul geçmişim var.şuan hali hazırda…
efekanlevent
İlana git

1 gün önce

bateri,percussion,ritim dersleri

Ders veren: Davul / perküsyon
yetiştirilmek uzere yetenekli ögrenciler arıyorum..studyo kayıt bateristliğinden,eser transcriptionı…
4way
İlana git

9 gün önce

Artemis Akademi; Bateri Dersleri

Ders veren: Akustik davul
http://artemisakademi.com/ Başlangıç seviyesi için; Çift saat ders ücreti 200. Tek saat ders …
Avantasia
İlana git

21 gün önce