Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Independent Gitarist Aranıyor

İlan no Kayıt tarihi Güncelleme tarihi Okunma Cevaplanma Mesaj gönder
663514 20 Mayıs 2019 30 Mayıs 2019 11:26 163 2
Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı olarak gönderilecektir.

Müzisyen arayan Akustik gitar
Ticari, Keyfi, Proje

Akustik gitar

Merhaba Arkadaşlar;
Öncelikle biraz kendimden ve geçmiş tecrübelerimden bahsedeyim. Birbirimizi tam olarak anlamak ve iletişimimizden beklentilerimizi oluşturabilmek adına uzun uzun yazacağım umarım sıkılmazsınız.
İstanbula yeni taşındım ve 26 yaşında bir mühendisim. Klasik her orta sınıf ailenin erkek çocuğu gibi mimar/mühendis/doktor vs. gibi güvenceli bir meslek grubunda eğitim almak konusunda koşullandırıldım, bunun için aileme değil de topluma biraz kızgınım sanırım, fakat bunun psiko-dinamik incelemesine girmek için ne doğru zaman ne de doğru yerdeyiz. Her neyse, müzik ile ilişkim lise yıllarımda başladı, iki farklı çok değerli müzisyenden şan eğitimi alma fırsatım oldu. Bir vokal olarak yalnız da çalışabilmek ve biraz da ilgi duyduğum için gitar öğrenmeye başladım. Aşağı yukarı 10 yıla yakındır gitar ve vokal olarak çeşitli gruplarda rol aldım. Bunların içerisinde, yolculuğa çok yeni başlamış ve ya benden çok daha ilerideki müzisyenlerle çalışma şansını yakaladım. Bu yolda çok yakın arkadaşlar, çok tatlı rakipler (kıskandığım, içten içe öykündüğüm) edindim. Ve en önemlisi de zamanla gördüm ki öğrenebileceğim daha çok fazla şey var ve her zaman da olacak.. Sanırım neden müzik sorusunun cevaplarından biri de bu..
Süreç içerisinde çok farklı tarzlara ilgi duydum ve şanslıyım ki, hep ilgi duyduğum alanlarda kendimi geliştirdim. Yolculuğa Rock n Roll ve Blues ile başladım. Okulda gördüğüm, işte aktif olarak kullandığım ve biraz da ilgi duyduğum için İngilizcem kuvvetli. Bunun da tarz eğilimlerime büyük etkisi oldu. Son zamanlarda, son 3-4 yıl diyebiliriz, elektronik müzik ile de yakından ilgileniyorum, fakat bu benim için bir side-mission.
Beklentilerime gelirsek eğer, evet tabi ki sahne almak, perform etmek istiyorum. Daha önceden de sahne aldığım gruplarım oldu ve yaptığı işi insanlara sunan diğer herkes de bunun ne derece tatmin edici olduğu konusunda bana katılacaktır. Fakat artık sahne almamın altının boş olmasını istemiyorum, cover yapıyor olsak bile bir tema ve duygu yoğunluğu çerçevesinde bunu yapmak istiyorum. Kendi şarkılarımı/şarkılarımızı bestelemek istiyorum ve bunu kuralına uygun şekilde yapmak istiyorum. Bunun ne kadar zaman alacağı önemli değil. Şan eğitimleriyle birlikte teori ve harmony öğrenmeye başladım. Bu da bir müzisyenin kendi küçük dünyasında çağ değiştirici oluyor. Teori öğrenmeye zor ve ya usandırıcı bakan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim, çabalarınızın meyvelerini fazlasıyla alıyorsunuz. Bu konuda benimde öğreneceğim çok şey var hala, ama isterseniz size de yardımcı olmaktan memnun olurum.
Özetle, müzik gerçekten birlikte yapıldığında daha öğretici, daha eğlenceli ve daha verimli oluyor. Bundan dolayı, geçmişteki tecrübelerimle de beraber, her türlü oluşuma ayak uydurabileceğimi düşünüyorum.. Eminim ki, birbirimize katabileceğimiz birçok şey var. Eklemek isterim ki, sadece grup aramıyorum, insanlar arıyorum. Hâlihazırda bir grup olmayıp sadece çalışmak ve ya akustik çalışmalar yapmak ve ya müzik analizi yapmak hatta konsere gitmek için yanında kimseyi bulamayan ve bu konuda açık fikirli olan her kişi/kişilerin beni çekinmeden arayabileceğini söylemek isterim. Bugüne kadar çalmayı/söylemeyi sevdiğim grup ve kişiler de aşağıdaki gibidir,
Pink Floyd
Led Zeppelin
Eric Clapton
Guns ‘n’ Roses
Bob Dylan..
Son zamanlarda All Them Witches da baya dikkatimi çekti. Fakat bu liste uzar gider, geri kalanını yüz yüze paylaşmak isterim.
İletişim Bilgilerim;
Cep Tel: 0554 507 36 75
E-mail: mntyksii@gmail.com
Sağlıcakla;

Güncellendi_Rev1
mrtyksl
 
Yaş Şehir Kayıt tarihi Son ziyaret İlan sayısı
26 İstanbul 28 Ağustos 2014 10 Haziran 2019 23:27 2

Müzisyen Önerileri

Acil Öncelik yol arkadaşı sonralık müzisyen

Müzisyen arayan: Akustik gitar [Proje]
İsmim Furkan Kadıköy’de yaşıyorum. Daha önce bar programlarında çeşitli mekanlarda aklınıza gelecek …
Ffurkanhalici
İlana git

1 saat önce

Acil Yaz sezonu boyunca çalışacak mekan arıyorum.

Müzisyen arayan: Akustik gitar [Ticari]
Kendim vokal aynı zamanda gitarist olup yaz sezonu boyunca sahne alabileceğim mekan arıyorum. İsteğe…
eviniznsolisti
İlana git

1 saat önce

Acil Vokal Müzisyen veya grup arıyor

Müzisyen arayan: Akustik gitar [Ticari]
Vokalim ticari amaçla çalışabileceğimiz Müzisyen ya da grup arıyorum.
Busrayilmaz
İlana git

8 saat önce

grup

Müzisyen arayan: Akustik gitar [Ticari, Proje]
mersinde bestelerimize ve seçeceğimiz şarkıları coverlayarak bir grup kurmak istiyorum. uzun uzun ç…
rumpelstelskin
İlana git

4 saat önce

Gitarist veya müzik grubu arıyorum

Müzisyen arayan: Akustik gitar [Ticari, Keyfi, Proje]
Merhaba, amatör olarak şarkı söylüyorum. Şan dersi aldım, daha önce birkac kez sahne deneyimim de ol…
Esogmusic
İlana git

4 saat önce