Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Gitar da Çalan Şarkıcı Aranıyor (Bas Gtr tercih)

İlan no Kayıt tarihi Güncelleme tarihi Okunma Cevaplanma Mesaj gönder
663673 2 Haziran 2019 24 Haziran 2019 18:41 493 6
Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı olarak gönderilecektir.

Müzisyen arayan Vokal
Ticari, Proje

Vokal

Merhabalar,
Sıkı bir çalışmayla kısa zamanda hazırlanıp albüm yapacak, sonra da konserlere çıkmaya başlayacak ekibim için lead singer arıyorum. Açıkçası barlarda vs kötü ses sistemlerinde üç kuruşa sahne almak istemiyorum; büyük düşünüyorum. Beste, söz, düzenleme, grubun vizyonu, vs kısacası prodüksiyon bana aittir. Fikirlere, bestelere, sözlere de açığım, ancak son söz bendedir. Müzikal bilgi birikimime, deneyimime, yaratıcılığıma ve vizyonuma güveniyorum: Daha önce aklıma koyup da başaramadığım herhangi bir iş olmadı. Şimdi de iyi bir ekip kurup, iyi müzik yapmak; kısa zamanda tanınıp sevilmek ve bunun maddi karşılığını da almak istiyorum.

Genre; rock. İlan başlığına "Rock Şarkıcısı Aranıyor" yazmadım, çünkü işin o kısmı hiç belli olmuyor. Örneğin; Amy Lee'nin sesi (Evanescence) bence rock'a hiç gitmyor, ancak o prodüksiyon içerisinde güzel kullanılmış; oturuyor. Yerli-yabancı daha pek çok örnek verebilirim.
Bir başka deyişle, rock şarkıcısı olmak için 1) şarkı söylemek ve 2) rock'ı sevmek gayet yeterlidir. Sizin 'kumaş'ınıza göre prodüksiyon yapmak, o kumaştan iyi, doğru, uygun bir giysi çıkartmak ise -prodüktör olarak- benim görevim.

Kişiden beklenilen asıl şey düzgün şarkıcılıktır; gitarda virtüöz olmasına gerek yok: Görev adamı olabilsin, partisini çalsın, yeter. Bas gitar çalmasını tercih ederim, zira böylece ben (gtr+klavye+vokal), şarkıcı (vokal+bas) ve davulcu şeklinde 3 kişilik ama son derece esnek bir grup çıkartabiliriz. Bas gitar tekniğini -öğretecek kadar- bilmiyorum ama gerekirse çalışmak için yönlendirebileceğim basçılar var. Ben de nota/teori/pratik/icra vs konularında zamanımı ayırır, destek olabilirim.

Söz konusu kişinin dili, dini, yaşı, ırkı, cinsiyeti, boyu-posu, vs hiç ama hiç önemli değil. Hatta "karakteri düzgün olsun, kafa olsun, herşeyden önce arkadaş olabilsin," saçmalığına da girmeyeceğim. Dünyanın en tatlı insanı da olsa kötü müzisyene tahammülüm yok. Okullu olmuş, alaylı olmuş, bunun da bir önemi yok. Önce kendisine ve müziğe saygısı olsun, yapması gerekenleri yapsın, eleştirilerime ve yönlendirmelerime açık olsun, yeterli. Mükemmeliyetçi, dominant/baskın, biraz da -ayıptır söylemesi- kibirli bir adamımdır; do'dan sonra re'yi veremeyen, veremediğini de duymayan, İngilizce bilmeden İngilizce şarkı söylemeye çalışan, önünde nota sehpasıyla rock şarkıcılığı yapmaya kalkan bir takım şarkıcı bozuntularının kaprislerinden, tembelliğinden, ertelemelerinden, bitmeyen mazeretlerinden çok şiştim. Eğer projem çerçevesinde gerek görürsem veya ekip arkadaşımın kendisinin talebi olursa, ücretsiz bir şekilde kulak, solfej, armoni, piyano/gtr/saksafon, hatta İngilizce konularında eğitim de veririm. Sonuçta öğretmenim; Konservatuvarlarda, eğitim fakültelerinde veya özel ders şeklinde yüzlerce öğrencim oldu.
Instagram@rex.kleines hesabıma bir göz atabilirsiniz. Buradan veya Instagram üzerinden iletişime geçiniz.
Müzikle kalın.
Kahnn
 
Yaş Şehir Kayıt tarihi Son ziyaret İlan sayısı
43 İzmir 26 Kasım 2009 26 Haziran 2019 06:32 3

Müzisyen Önerileri

Vokal Alternatif Rock

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Keyfi]
Belirli bir mesleği ve kariyeri olan, müzik aşkıyla yanıp tutuşan 24-35 aralığında kadın ve erkek ar…
celikemre
İlana git

6 saat önce

Türkçe şarkılara eşilk edebilecek bayan vokal

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Keyfi, Proje]
Müzik grubumuza, Türkçe pop ya da ingilizce şarkılarda eşlik edebilecek bayan solist arıyorum profes…
herooo
İlana git

4 saat önce

Ankara'da Canlı Müzik için Grup Arayanlar...

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Proje]
Konservatuvar öğrencilerinden Gitar, Ud(bağlama), Ritim ve Vokal'den oluşan bir grubuz. Her tarzdan …
gtrstmhr
İlana git

6 saat önce

Beste projesi Beatles, Radiohead seven Vokal-Gitar

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Proje]
Ciddi, ileriye dönük ticari bir grup projesi için müzisyenler arıyorum. Kendime ait bestelerim var, …
vlknftz
İlana git

8 saat önce

İzmir'de vokal aranıyor

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Keyfi, Proje]
Grubumuza yeni vokalimizi arıyoruz. Amacımız herkesin keyif alacağı,enerjisi yüksek türkçe/yabancı-p…
canberkandemir
İlana git

19 saat önce