Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Şan ve Klasik Gitar Dersleri

İlan no Kayıt tarihi Güncelleme tarihi Okunma Cevaplanma Mesaj gönder
666656 8 Aralık 2019 9 Mart 2020 15:33 548 10
Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı olarak gönderilecektir.

Ders veren Vokal
Ticari

Vokal

Alanında uzman, çok değerli müzisyenlerle 10 seneye yakın gitar ve şan çalıştım ayrıca Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunuyum. 2 senedir gitar - şan alanlarında özel ve kurum içi ders veriyorum.
Her yaştan çocuk ve gençle çalışıyorum.

Klasik ve elektro gitarla çalma ve öğretme üzerine deneyimim var. Hemen elektro gitar çalışmak isteyen öğrenciler oluyor, ancak deneyimlerimden gözlemlediğim şey gitar öğrenmek ve hızlı ilerlemek isteyen arkadaşlar öncelikle klasik gitarla başlamalılar. Enstrüman olarak klasik gitar parmak ve kas gelişimini en iyi ve en verimli şekilde destekliyor. Müzik tercihiniz farklı olabilir, klasik müziğe karşı önyargılarınız olabilir- ki benim gitar maceram da farklı başlamamıştı- illa ki klasik gitar repertuarını takip etmemiz gerekmiyor, bir sürü farklı seçenek var. Elektro gitar çalanlar arasında, 6 ay bile olsa klasik gitar altyapısı olan öğrenciler fark atıyor. Tercih ve motivasyonunuza göre iki enstrumanı bir arada da götürebiliriz. Yarım saat klasik gitarla yapmanız gerekenleri yapar sonra canınız ne çalmak istiyorsa ona odaklanabilirsiniz. Gereksiz vakit kaybı gibi görünebilir, yarım saat ne işe yarayacak gibi düşünebilirsiniz, emin olun saatlerce sıkılarak çalışanla yarım saat eğlenerek çalışana arasında eğlenen ilerleme kaydediyor ve yarım saat yeterli oluyor.

Gitar eğitmenliğinde temel amacım enstrümanı tanımanız, temel akor, nota, gam, arpej bilgilerini edinmeniz ve parmaklarınızın gelişimidir. Bu süreci öğrencinin ihtiyaçlarına göre istediğim şekilde organize ediyor ve kişiye özel repertuarla çalışıyorum.

Okul öncesi çocuklarla piyano çalışmak iyi oluyor ancak öğrenci gitara çok hevesliyse, "şimdi piyano çalman lazım, gitar çalamazsın" gibi yaklaşımlarla hayal kırıklığı yaratmanın, heves kırmanın hiç yararını görmüyorum. Bu çocuklarla küçük bir gitar olan ukuleleyle çalışmalar yapıyorum ve temel müzik bilgisi edinmelerini sağlıyorum.

Enstruman çalma süreci sancılı bir süreç olabiliyor, sabır ister, emek ister, ancak sonuçta gösterdiğiniz çabanın her zerresine değer. Düzenli çalıştığınız (kaç saat olduğu önemli değil,düzenli olması önemli) müddetçe ilerleme kaydedersiniz ancak günümüzde popüler kültürün o kadar etkisi altındayız ki, enstrümanda o karizmatik, havalı hareketleri yapmaya, hızlı sololar atmaya o kadar kendimizi kaptırıyoruz ki, enstruman çalmayı sadece bu zannediyoruz. Hedeflediğimiz yer senelerin emeğinin bir sonucuyken hemen yarın öyle çalmak istiyoruz ve bu yaklaşım öğrenme sürecini sekteye uğratıyor. Sonuçta yapabilecek bir sürü insan müzikten soğuyor.

Eğitimlerimde öncelikle bu işin eğlenceli olduğunu ve beynin öğrenme prensibi gereği ancak eğlenerek istediğimiz yere ulaşabileceğimizi öğrenciye anlatmak ve müzik sevgisi aşılamak niyetindeyim.

Fiyatlar uçuk değil.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için lütfen özelden mesaj atın.

Sevgiler
kums
Kumsal DELIBALTA
Yaş Şehir Kayıt tarihi Son ziyaret İlan sayısı
29 İstanbul 22 Aralık 2012 26 Mart 2020 17:37 1

Eğitim Önerileri

Rock Şan Eğitimi (İstanbul Kadıköy)

Ders veren: Vokal
Selam arkadaşlar, vokal derslerim rock şan kapsamında olup; sesi doğru kullanma,ses çevikliği ve kon…
ugssizofren
İlana git

25 gün önce

Temel Şan dersi

Ders veren: Vokal
Şan eğitimini başlangıçta beslenme şekli, alkol ve sigaradan zarar görmüş sesi, ses terapisiyle daha…
korti
İlana git

25 gün önce

Şan ve Klasik Gitar Dersleri

Ders veren: Vokal
Alanında uzman, çok değerli müzisyenlerle 10 seneye yakın gitar ve şan çalıştım ayrıca Bilgi Ünivers…
kums
İlana git

1 ay önce

Şan ve Rock vokal eğitimi

Ders veren: Vokal
Merhabalar pop,rock,hardrock,metal,country,soul,blues vokalleri için şan ve vokal eğitimi yapıyorum.…
acustica91
İlana git

1 ay önce

Şan, Vokal ve Piyano Dersleri

Ders veren: Vokal
Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera/Şan bölümü mezunuyum. Fakültemi birincilikle bitirdi…
gtaşyürek
İlana git

1 ay önce