Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bakırköy'de Jam Session Projesi

İlan no Kayıt tarihi Güncelleme tarihi Okunma Cevaplanma Mesaj gönder
667030 30 Aralık 2019 28 Ocak 2020 18:38 462 9
Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı olarak gönderilecektir.

Müzisyen arayan Bas gitar
Ticari, Keyfi, Proje

Bas gitar

Bir arkadaşımız dışında genelde geçimini müzik dışında farklı mesleklerle sürdüren, beraberinde müziği de gönülden sürdüren insanlarız. Müziğin maddi bir getirisi olursa da doğal olarak buna öncelik müzik ve uyum olduğu sürece kimse karşı değil.

Mesai sonrası akşam saatleri, genel olarak hafta arası Bakırköy'de prova alıp şarkıları yeniden düzenleyerek, bu ara daha çok cover çalıyoruz. Uyum olursa Beste süreçlerine de, doğaçlamaya da sıcak bakıyoruz.

Kısıtlı zamanı olup fırsat buldukça gelen arkadaşlarımız da var, daha fazla zaman ve enerji vermek isteyenler de var. Bu anlamda kimseyi zorlamıyoruz, kim ne zaman müsait olursa, müzikal uyumu bozmayacak bir seviyede olduğumuz için aksama da yaşamadan, müzikal olarak keyifli provalar alıyoruz.

Amacımız kimin ne kadar zamanı varsa o oranda grup müziğini sürdürmemizi sağlamak, müziği paylaşmak, kendimizi hep daha da geliştirmek, uyum iyi bir seviyede olursa provaları bir mekana taşımak ve sahne de alarak çok sesli müziğin susmamasını, paylaşılmasını sağlamaktır.

İyi müziğin her türlüsü bize uyar ancak son zamanlarda bazı rock türevleri, blues, pop jazz, blues rock, reggae, funk daha ağırlıklı çaldığımız tarzlar. Geçmişte Elektronik müzik türevleri, Trip Hop, Psychedelic,,, çaldığımız gruplar da oldu ve bu tarzlara da açığız. Şarkıları yeniden düzenlemeye ve doğaçlamaya açığız.

İstanbul'da mesafeler önemli olduğu için öncelikle Bakırköy'e yakın veya gelebilecek müzisyen arkadaşlarla tanışmak isteriz. Bu provalar uyum ile farklı grup projelerine de dönüşebilir veya jam session tadında devam da edebilir,, kendimizi geliştirdiğimiz ve grup müziğine devam ettiğimiz sürece bize hiç fark etmiyor. Söylediğim gibi kimseyi zorlamadan daha serbest bir enerji ile devam etme gayreti içerisindeyiz..

Provaları gelen cevaplara göre birbiriyle uyumlu çalabileceğini düşündüğümüz, aynı tarzda müzisyenleri bir araya getirerek düzenlemeye gayret ediyoruz.

Bu arada çalma seviyesinden ziyade, önceliğimiz düzgün karakterler.. (Seviyeler eşitlenir zamanla) Tabi uyumu bozmadan grup müziği yapabilecek bir seviye motivasyonu düşürmemek için önemli. Ama şarkılara sıkı çalışıp gelerek bu açık bile kapanabilir.

İlan'da bir enstruman yazmak gerektiği için yazdık. Bize katılacak arkadaşların müziği ne ile icra ettiğinin bizim için bir önemi bulunmuyor. Her ne çalıyor ve söylüyorsanız Bakırköy'e yakınsanız veya düzenli gelebilecek durumdaysanız, tanışalım ve müziği paylaşalım.
funkyfuny
 
Yaş Şehir Kayıt tarihi Son ziyaret İlan sayısı
39 İstanbul 23 Aralık 2009 25 Şubat 2020 11:06 3

Müzisyen Önerileri

Beste Grubu İçin Bass veya 2.Gitar HardRock Trash

Müzisyen arayan: Bas gitar [Proje]
Merhaba, Elimde çok sayıda beste birikti, 11 yıldır gitar çalıyorum ve son 3-4 yılı beste yaparak…
drutab7
İlana git

1 gün önce

Basçı arkadaş arıyoruz

Müzisyen arayan: Bas gitar [Ticari, Keyfi, Proje]
şu an hali hazırda 3 kişiyiz baterist, ben(solo) ve ritim olmak üzere punk /grunge müzik seven amat…
can skywalker
İlana git

21 saat önce

Odiomancy bas gitaristini arıyor

Müzisyen arayan: Bas gitar [Proje]
Odiomancy projesi tarafımca kurulmuş olan ve ağırlıklı olarak Türkçe sözlü metal müzik icra etmeyi h…
bbarukkhazadd
İlana git

22 saat önce

Türkçe Blues Rock Beste Grubuna Basçı Arıyoruz

Müzisyen arayan: Bas gitar [Ticari]
Kendi bestelerimizi yaptığımız Blues Rock grubuna basçı arıyoruz. Gitarist, davulcu ve vokal olmak ü…
gitaristjojuk
İlana git

2 gün önce

Bas gitarist arıyoruz

Müzisyen arayan: Bas gitar [Ticari, Keyfi, Proje]
İzmir' de yeni kurduğumuz müzik grubu için bir bas gitarist arkadaşa ihtiyacımız var. İlk etapta dah…
saricoemin35
İlana git

2 gün önce