Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Lead Gitar, Bass Gitar Heavy-Thrash (Online Proje)

İlan no Kayıt tarihi Güncelleme tarihi Okunma Cevaplanma Mesaj gönder
668204 24 Mart 2020 5 Nisan 2020 13:54 221 0
Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı olarak gönderilecektir.

Grup arayan Elektro gitar

Elektro gitar

Nerede o oldschool metalci arkadaşlar?

Aşağıda konu ile ilgili fazlaca bilgi yer almaktadır. Zorunlu olarak evde kaldığımız şu günlerde tamamen online olarak yürüttüğümüz projemizde, ses kayıtları ve videolar ile youtube, instagram için playthrough videoları hazırlamaktayız. Bu sisteme dahil olabilecek ''Lead Gitarist'' ve ''Bass Gitarist'' arkadaşlar arıyoruz. Haliyle şehir veya lokasyon farklılıkları gibi bir problem söz konusu değildir.

Online olarak çalışacağımız arkadaşların, evinde ya da çalışma ortamı her nerede ise ''DI'' kayıt alabilmesi önemlidir. Bunun yanında bir de video çekebiliyor ise muhteşem olur. Videoyu da abartılı düşünmemize gerek yok, ev ortamında telefon ile çekilse bile uygundur.

Evlerden tekrar çıkmaya başladığımızda ise yeniden sahne konuları devreye gireceği için sürecin devamında aşağıdaki detaylar (özellikle lokasyon kısmı) yeniden önem kazanacaktır,

HardRock-Heavy/Thrash tabanlı, yerli-yabancı coverlar hazırladığımız ve yeni beste çalışmaları (3. Albüm hazırlıkları) yürüttüğümüz projemize, lead/solo gitar ve bass gitarda eşlik edebilecek yol arkadaşları arıyoruz. Arkadaşın altını çizerek; ''Güvenilir bir kişilik-karakter sahibi olabilmek, doğru iletişim kurabilmek, sorumluluk bilincine sahip olabilmek'' gibi vasıfların, ''müzikal yeterlilik-sahne tecrübesi'' gibi konulardan daha elzem olduğuna inanıyoruz.

''İşin-gücün arasında yoğun bir projeyi kaldırabilir miyim?'' Sorusuna cevap olarak; Gruptaki herkesin, müzik dışında başka işleri de bulunmaktadır. Açıkçası konser-albüm-single-kayıtlar-klipler-videolar hede hödö derken, konu gözünüzde ürkünç veya kibir dolu bir hal almasın. Zaten mevcut sistem içerisinde üretim süreci yürümektedir. Yeni arkadaşlarımız işin içerisinde, dahil olabileceği veya olmak isteyeceği düzeyde yer alabilir ama en azından provalarda ve sahnede bizi yalnız bırakmasınlar :)

Önemli Not; Müziği, ticari bir amaç veya araç olarak ele almaktan ziyade, söyleyecek-çalacak şeyleri olan, bu dünyaya sesini bir şekilde duyurmak isteyen, sevdiği müziği üretmeyi ve çalmayı amaç edinmiş, ekonomik bir kaygıya sahip olmayan, kısacası kapitalizmin düzen isteğine “gürültü” yaparak karşı çıkmak isteyen müzisyen arkadaşlarımızla yürümek isteriz. Biz, yaptığımız müziği; ''Para-çokomel... Ne kadar ekmek, o kadar köfte...'' gibi kaygılardan uzak olarak icra ediyoruz ki zihnimiz olabildiğince özgür, olabildiğince sert kalsın.

Müzikal anlamda fikir vermesi açısından;

https://www.youtube.com/watch?v=Z_T5PeQGqWw

(Bilgi için: Yeni çalışmalarımızı, songwriting anlamında daha sert, daha oldschool ve daha fazla riff temalı şarkılar olarak aranje ediyoruz.)

Beklentilerimize dair;

-Yerleşke; İstanbul Anadolu Yakası (Pendik sahil bölgesinde ikamet ediyoruz daha çok ev çalışmaları ile ilerliyoruz. Avrupa yakasındaki arkadaşları kendi hayatımıza uydurmak adına yormak istemeyiz. Siz de bilirsiniz (tecrübe ile sabittir); Zaman içerisinde yollar külfet haline gelir, hele ki söz konusu İstanbul ise...)

-Ekipman ve sahne tecrübesi anlamında, en azından asgari düzeyde de olsa işi çözebilirse, mevcut koşullara hızlı adapte olabilirse şık olur.

-Yaş konusu; Küçük-büyük hiç problem değil, kafalar uyuşsun, aynı dili konuşabilelim, bizim için yeterli...

-Yaptığımız müzik, genel olarak sevdiğimiz-dinlediğimiz müziklerle örtüşmektedir. Aramıza dahil olacak yeni arkadaşımızın da benzer müzikler dinlemekten ve icra etmekten hoşlanıyor olmasının, uzun vadede kendi psiko-müzikal sağlığı için daha iyi olacağını düşünüyoruz.

-Online iletişim üzerine kurulu bir çalışma sistemimiz var. Sürekli ve düzenli bir prova beklentimiz yok ancak ihtiyaca göre (kişisel takvimleri göz ardı etmeksizin) oluşturulan prova takvimine, mümkün olduğunca uyum sağlanabilirse, tadından yenmez.

-Bu konuyu yazmaya-konuşmaya gerek yok ama adettendir; Takdir edersiniz ki, yeterli düzeyde enstruman hakimiyeti de işin doğası gereği önem taşıyor.

-''Ben talibim! Hadi o zaman, şarkılar belirleyip bu C.tesi Rex'in önünde buluşalım-prova alır, deneriz.. Yeah!!'' de maalesef ''hayat koşturmacası/zaman'' denklemi içerisinde pek mümkün olmuyor. Geçmişte yaptığınız-çaldığınız işleri-grupları, video ve/veya ses kayıtlarını (Tost makinesi ile çekilmiş olsa da sorun değil, o güzel kayıtları birlikte yapacağız zaten) elinizde hiçbir materyal olmasa bile, en azından telefon karşısına geçip, çalmak istediğiniz ne olursa (Konu başlığına dair bir fikir versin yeter) çalarken bir video çekip (Tekrar söylüyorum, ses-görüntü kalitesi hiç önemli değil) paylaşabilirseniz, fazlasıyla yardımcı olacaktır. Lütfen yanlış anlaşılmasın (Bu konu hassas!), amacımız kimseyi bir sınava tabi tutmak veya bir yarışma ortamı yaratmak değil, sadece (Hem sizin, hem bizim için) vakit kazanmak adına mantıklı bir çözüm yöntemi olacağı kanısındayız.

İlgilenen arkadaşlarımız olur ise: Dilediğiniz şekilde iletişime geçebilirsiniz...
(Mesaj yoluyla ulaşmak isteyen arkadaşlar olur ise bilgi: Mesajlara sık bakma fırsatı her zaman mümkün olmuyor ama ilk fırsatta yanıtlamaya çalışırız)
En hızlı iletişim için; 0530 100 25 18

Sevgiler,
Onur
onuremek
 
Yaş Şehir Kayıt tarihi Son ziyaret İlan sayısı
34 İstanbul 16 Mart 2008 22 Haziran 2020 11:28 12

Müzisyen Önerileri

Acil Dunyada rock ve metalde basari isteyenler buraya

Grup arayan: Elektro gitar [Proje]
Benim kucuklukten beri hayalim olan bir sey turkiyeden bir Metallica, Slayer, guns n roses ac/dc cik…
Metal boii
İlana git

39 dakika önce

Acil Hayata geçirmek istediğim projelerim var

Grup arayan: Elektro gitar [Ticari, Keyfi, Proje]
Yazmış olduğum sözler var bunları besteleyip sahne yapmak istiyorum. Tabi önce bir ekip lazım te…
ckrercan27
İlana git

1 saat önce

Metal ritim gitaristi -SAMSUN

Grup arayan: Elektro gitar [Proje]
Kurulabilecek herhangi Metal grubuna katılabilirim. Özellikle Metallica ve tarzı grupları coverlıyor…
emravsr
İlana git

10 saat önce

takılmak için grup arayanlar

Grup arayan: Elektro gitar [Keyfi, Proje]
Selam arkadaşlar, 35 yaşında.evinde elektronik davulu olan biri olarak, beraber çalmaktan keyif alac…
Zsayin
İlana git

11 saat önce

Elektro Gitarist Grup Arıyor :)

Grup arayan: Elektro gitar [Ticari, Keyfi]
Öncellikle tekrardan herkese selamlar. Ben Efe 17 yaşındayım Ankarada oturuyorum. Biliyorsunuz ki bu…
ridvanefe
İlana git

2 gün önce