Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Produktör Arayan Bayan Vokal Epic Metal RnB House

İlan no Kayıt tarihi Güncelleme tarihi Okunma Cevaplanma Mesaj gönder
670270 23 Kasım 2020 22 Aralık 2021 17:57 1873 23
Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı olarak gönderilecektir.

Müzisyen arayan Vokal
Ticari, Keyfi, Proje

Vokal

Arkadaşlar merhaba ismim seçkin,
Eğitimli bir produktör multi müzisyen ve film müziği bestecisiyim. avusturya menşeyili bir müzik şirketinin de %8 ortağıyım.
aktif olarak yurt dışı müzik ve film sektöründe bazen isimle bazen ghost produc olarak işler yapıyorum özellikle tr de ki bir çok youtuber ın müzikleri benim elimden çıkmakta dır. bir örnek duygu köseoğlu, merak edenler için ghost produc nedir?
kısaca avrupada x produktör beyoncenin ya da ne bilim lady gaganın albüm işini (mix mastering aranje tek tek ya da tamamını birden)
londra da ki david yerine tr de ki ahmet ya da mehmete ya da çin de ki makasutaka ya yaptırır. neden? david e 50bin $ odemek istemez. ahmete 50bin tl öder kendi mali olarak zarara uğramaz ama ahmeti döviz kuru farkından dolayı zengin eder. işin kalitesi aynıdır. ahmet veya mehmet haklarını o produktöre devreder, parasını alıp kenara çekilir :) ghost productıon budur. amma uzattım yaw neyse bilgi bilgidir.

ortağım ile birlikte youtube evi isimli bir platform kurma gayreti içindeyiz. bu mekan video müzik produksıyon üzerine live stream /twitch youtube vs/ kanallarına aktif olarak yayım yapacaktır.
şimdilik bir kaç ünlü youtuber arkadaşımız aramıza katılmıştır.

olayın müzik produksiyon tarafında ise kendine güvenen semi profesyonel ya da amatör şarkı söyleyen. kendi bestesi olan ya da cover remix veya remake yapmak isteyen, bunları produksiyona dokecek maliyeti olmadığı için dışarı yansıtamayan hayata geçiremeyen ve geçirmek isteyen, bayan vokal arkadaşlara destek olacağım. ben kazanacağımı kazandım ve kazanmaya devam ediyorum bunula ilgili kaygım yok. çok yetenekli kaliteli semi prof veya amatör müzisyen insanlar var. lakin bir yapımcıyla albüm pazarlığına oturdukları anda 60bin lik oluyorlar. kaldı ki pr ı o su bu su hariç.
maddi kaygıları bir kenara bırakıp birilerinin elinden tutup destek vermek şart oldu. artık bu ülkeden bir şeyler çıksın birileri çıksın, edirne sınırları aşılsın artık. önerim grup faaliyetleriyle kendinizi yormayın.
bir grup bulunur prova için studyo ayarlanır. 2 kişi kirayı ödemez diğerlerine kalır, biri çalışmadan gelmiştir boşa zaman kaybı, biri provaya gelmemek için akıl dışı bahaneler uydurur mesela babaennesini 2. defa öldürür ki geçen hafta da aynı seyi söylemiştir:) (o kişi benim prova kız arkadaşla buluşulacağı güne denk getirilince..neyse) studyo sahibi anfileri açar mikrofonu fuller kapıyı kapatıp gider. kendi aranızda sound çıkarmak için 45dk bakışırsınız. kimse kimseyi net duymaz. çıkışta kafalarda deli sorular.. alto vokale soprano şarkı söyletmeye çalışanlar, iki gitaristin aynı anda vokale aşık olması ve daha yüzlerce problem.

Lakin artık dünya dijital. bir produktör label mentorluğunda kendi işinizin patronu olun, kendi kendinizi yönetin. dijital ortamda produktörünüz mavi tıklı resmi sanatçı hesaplarınızı aktif etsin, sarkılar doğru business yönetimi ile doğru kitle ile buluşsun. bir seviyeye geldiğinizde canlı sahne yapacağınız zaman zaten produktörünüz arkanıza kaliteli profesyonellerden oluşan bir grup koyar. çıkacağınız mekan ve alacağınız ücret her şey önceden bellidir. özellikle vokallere söylüyorum haftada 200tl karşılığı sahnelerde sağlığınızı sesinizi bozmayın. sahne sonrası 2 içecek bi tantuni, yol derken para bitti eyvah. neyse nasihat faslı bitti.
tarz olarak tercihim rock, symphonic epik metal ve türevleri, bunun yanında RnB, House türevleri işleri de değerlendirmekteyim.
biraz kısa oldu ama neyse, buraya kadar okuyup sağ kalanlarla detayları konuşuruz. görüşmek üzere müzikle kalın

https://www.instagram.com/oldhomerecording/?hl=tr
valekdrummer
OldHome Recording
Yaş Şehir Kayıt tarihi Son ziyaret İlan sayısı
34 İstanbul 24 Aralık 2010 21 Ocak 2022 23:32 2

Müzisyen Önerileri

Coverlar İçin Soprano Vokal Arıyorum-Yabancı Metal

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Keyfi, Proje]
Merhabalar Youtube ve Instagram üzerinden özenilmiş videolar yüklemek istiyorum. Senfoni metal en s…
Alucardokun
İlana git

4 saat önce

Acil Antalya Kaleiçinde sahne alan grubumuz için VOKAL

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari]
Merhabalar kaleiçinde sahne alan grubumuz için insanlarla etkileşimi yüksek, sahneye hakim olabilen …
Ilija
İlana git

6 saat önce

Acil Vokal Arıyoruz.. (Zırtapoz)

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Proje]
2019 Şubat başında bir araya gelen ve Progressive Rock yapan Zırtapoz, "Rüyalar, Dönence ve Paraları…
muratertt1
İlana git

7 saat önce

220 Vokalistini Arar

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Keyfi, Proje]
Rock coverlar yapan ve sahneleyen bir grubuz. 2019 mayısından bu yana çeşitli barlarda ve etkinli…
Uzzy
İlana git

12 saat önce

Duo yapabileceğim erkek veya kadın vokal arıyorum

Müzisyen arayan: Vokal [Ticari, Keyfi, Proje]
Başlıkta da belirttiğim gibi birlikte müzik yapabileceğim birisini arıyorum enstrüman çalsa da çalma…
caspian voice
İlana git

3 saat önce