Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Yorumlar

Yazdığı son 9 yorum
 • Anket Ravenoth grubunu duydunuz mu?

  Aslına bakarsanız,daha bu eleştiriyi yazarken bu sitede kullandığım mahlasla ilgili bir saldırıya maruz kalacağımı düşünmedim değil. Evet benim kullandığım Hannibal' da bu siteye üye olduğum zamanki gençlik ve deneyimsiz dönemimin,sırtıma gitar takınca kendimi adam zannetmelerimin,suçumun,cezamın,yanlışımın göstergesidir. Ancak,yaptığım tüm önemli işlerde gerçek ismimi kullanırım,Hannibal bir tarihi kişiliktir komutandır,aynı zamanda Thomas Harris isimli polisiye yazarının daha sonra filme uyarlanan kitabının da adıdır. Türkçe değildir. Sözünü ettiğimiz bir sorumlulukla eş düzlemde bir konu değildir bu bu nedenle.
  Not: Lütfen kişisel saldırılar düzlemine çekmeyelim. Ben sorada belki de müziği duyduğumda başka şeyler hissedeceğim demişim bakın. Ben ayrıca orada parantez içinde belki de böyle bir amacınız yok bilemem de demişim,yargılamamışım,fikir beyan etmişim,saldırmamışım,itici geldi demişim,yalnızca tutunabilmek için ingilizce isimler kullanılmasını onur kırıcı buluyorum demişim,siz öyle yaptınız dememişim,ben dört ayrı dilde anadilim seviyesinde okuyabiliyorum. Yabancı sitelere de giriyorum,inanın bana dünyaya malolmuş roman,film karakterlerinin isimlerini tüm dünya ülkelerinde görüyoruz,(Bunu kendimi savunmak için söylemiyorum)ama bir grup ismi olarak bizimki gibi üçüncü sınıf bir dünya ülkesinin insanlarının,kendi tarihinden kopmuş gençlerin,başkalarının kahramanlık öykülerine imrenerek büyümüş gençlerin,isyanını anlayabiliyorum,alt metnini okuyabiliyorum,lütfen kişiselleştirmeyin o yüzden. Zira kişiselleştirirseniz yanıt vermeyeceğim. Üstelik eğer meydanda olmak gibi bir iddianız varsa o zaman gelen olumlu olumsuz tüm eleştirileri açık yüreklilikle kabul edebilmelisiniz. Yorum yapmak istiyorum seçeneğini koyan sizlersiniz.Şu an cevap yazdığım arkadaşımızın bu grupla ilgisi var mı bilmiyorum. Ancak öyle varsayarak yanıtladım. Tekrarlıyorum,lütfen kişiselleştirmeyin. Sevgiyle kalın,hoşçakalın.
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  24 Ocak 2008
 • Anket Ravenoth grubunu duydunuz mu?

  Duymamıştım,şimdi öğrendim,ama gene de itici geldi,yanlış anlamayın müziğinizi duyduğumda içimde ciddi bir coşkunluk uyanacak belki de bilemiyorum. Ama bu memlekette yaşayıp,ileride dışarıda da kendi kültürünü taşıyacağını varsaydığım grupların(Belki böyle bir amacınız yok bilemem) yalnızca tutunabilmek için ingilizce isimler kullanmasını onur kırıcı buluyorum.
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  23 Ocak 2008
 • Anket Tanımadığınız bir grupla ilgili anket gördüğünüzde ne yaparsınız?

  Meryem_17 insanları sınıflara ayırmış bir de üçüncü sınıf yapmışsınız bazılarını,öfkenizi anlayabiliyorum ama gene de yakışıksız olmuş.
  bende bu tarz anketlerden sinir oluyorum. 3. sınıf insanların, yarar bazında ya da bilgilendirmek açısından sağladıkları duruma burnunu sokarak ortalığı karıştırıp sonra neden acaba hala magazinsel yaşıyoruz diyen diğer alt sınıf insanların kafasından çıkma şeyler gibi geliyo bana...
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  23 Ocak 2008
 • Anket Tanımadığınız bir grupla ilgili anket gördüğünüzde ne yaparsınız?

  Bu tarz anketler usandırıyor insanı,seçenekler çok sığ,tanımıyorum,tanıyorum iyiler,tanıyorum gelsin bizim evde çalsınlar,tanıyorum konserlerine gitmek için babamı öldürürüm,tanımıyorum mahalleden arkadaşlar tanıyor,tanısam da söylemem (Olayı dramatize etmek için yazdım ama benzeri bir şey çıkarsa da şaşırmam) gibi şeyler gördükçe deli oluyorum. Bilmemne grubu nasıl? Bir de garaj sitesininin ahalisinde gözlemlediğim bir şey var, kendisi dışındaki herkesi özenti zannetmek gibi bir "gençlik hatası"na düşen pek çok garajdaşımız var. Lütfen bırakın bu işleri,sevin sevilin,çalışın,nota öğrenin,okuyun. Bunu neden mi söyledim,anketleri hazırlayanlar hakkında birtakım varsayımlara sahip oluyor diğer garajdaşlar,bir önyargı.Şimdi tez görüşmem için evden çıkmam gerekmese uzun uzun yazacaktım garajdaşlarım ama çıkmak zorundayım. Düşünelim birlikte ve nitelikli anketler yapmanın bir yolunu bulalım,öyle anketler yapalım ki sonuçta elde ettiğimiz veriler bir işe yarasın.Görüşmek üzere.
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  23 Ocak 2008
 • Anket En iyi Thrash Metal albümü sizce hangisi?

  Artık bu tür anketlerden "kesin trashı" tepkisi vererek mi kurtulacağız?
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  8 Eylül 2007
 • Anket Metal Konserlerinde VIP Uygulaması Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

  En önde bulunmak isteyip,grubu çok sevip sağlık koşulları yüzünden o hengamenin içine giremeyen ya da antisosyal olduğu için başaramayan insanlar olabilir. Parayı veren düdüğü çalsın bence.
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  29 Ağustos 2007
 • Anket Gripin Grubu ?

  ne bu şimdi!
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  28 Ekim 2006
 • Üye
  Hannibal
  Tarih
  5 Ocak 2006
 • Parça Limp Bizkit - Behind Blue Eyes

  ben ilk defalimp bizkit'in bir şarkısını beğendim.sanırım ortaya güzel birşeyler çıkarmak için birtakım bileşenlerin uygun biçimde değerlendirilmesi gerekiyor.bu şarkıdada fred durst sesine uygunluğunun yanısıra nparçayı hissetmiş ve tabiki sözlerin üzerimizde yaptığı etkiyide yok sayamam.kötü bir adam olmanın nasıl olduğunu bilmezsin...bence güzel bir bakış açısı neyse ilk yorumuda ben yapmış oldum.ben bu siteyi kaliteli buluyorum.eyvallah.
  Üye
  Hannibal
  Tarih
  25 Nisan 2004