Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Yorumlar

Yazdığı son 20 yorum
 • Üye
  Oysterhead
  Tarih
  3 Aralık 2011
 • Anket En İyi Tenacious D Şarkısı..?

  Pek bilinmemesine rağmen bence en hissiyatlı şarkıları "Dear Penis", "Kyle Quit" ve "I'm The Only Gay Eskimo"dur.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  6 Nisan 2011
 • Anket En iyi Primus şarkısı?

  primus sucks!
  Üye
  jazzbasstard
  Tarih
  12 Ocak 2011 01:53


  +1
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  18 Şubat 2011
 • Anket Sahne performası en yüksek olan nostalji grup?

  KISS nerde arkadaşım..nostalji diyosun sahne diyosun KISS yok
  Üye
  DarkNRoll
  Tarih
  17 Şubat 2011 11:19


  Black Sabbath, ZZ Top, Dire Straits, Deep Purple, Iron Maiden, Level42 ve Van Halen gibi ismini belirtmediğim pek çok grup vardı. Ancak 8 tane şık var. Nasıl hepsini sığdırabilirdim tek bir soruya? Evet Kiss de iyi bir grup, Metallica'dan önce işi ticarete döken belki de dünyadaki ilk grup. Her açıdan müzik dünyası için önemli olan bir grup. Gene Simmons, Paul Stanley ve hele hele Peter Criss gibi çok çok üst düzey vokalistlerin hepsini birden aynı bünyede toplayabilmeyi başarmış olan bir grup. Dediğim gibi bana 20 şıklı bir anket yapma imkanı verselerdi şüphesiz Kiss'i yazardım.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  18 Şubat 2011
 • Anket sizce bass gitarda hangisi daha iyidir ?

  tabiki tercih meselesidir bu.. ancak hakkını vererek çalmak söz konusu ise parmakla çalmak tabi ki bas gitariste yakışandır. ama istisnai olarak aynı zamanda vokalist falansanız, pena ile çalmanız pek çok şarkıda size kolaylık sağlayacağı için rahat rahat şarkı söyleyebilmenize olacak sağlayacaktır. ancak bunun gibi durumlar dışında parmakla çalmak şiddetle önerilir. ayrıca "slap" dediğimiz unsur da olmazsa olmazlardandır. "slap" tekniğine hakim olmamış bir bas gitarist, ne kadar "ben bas gitaristim" derse desin "bas gitarist" değildir. bir bas gitaristi, eline bas gitar almış bir gitaristten ayıran önemli özelliklerden biri slap tekniğine hakim olup olmadığıdır. her neyse penayla sakın çalmayın demiyorum, önce parmak ve slap tekniklerini iyice bilin sonra gidin penayla çalın, ancak bilin yani.. ayrıca böyle thrash metal,döt metal,guttirik metal gibi türlerle uğraşan bas gitarist arkadaşlar, genelde "bılıbılıbılı" bas rifflerini çalarken pena kullanırlar (hep böyledir), bu nedenle de parmak ve slap tekniklerinden yoksun, kendilerini "bas gitarist" zannetmekte ve farkında olmadan büyük bir hataya düşmektedirler. o nedenle her bas gitariste mutlaka funk müzik dinlemeleri şiddetle tavsiye edilmektedir..
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  7 Şubat 2011
 • Anket Hangi grupta olmak isterdiniz?

  Anthony Kiedisi öldürüp Red Hot Chili Peppersa; Les Claypoolu ise eterle bayıltıp Primusa katılmak isterdim.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  20 Kasım 2010
 • Haber Hayko Cepkin @ Romeo Juliet - Beyoğlu - İstanbul

  Gerçekten biletler çok orantısız ve pahalı. Alfa Romeo'ya ortak mı olunuyor bu biletlerle?
  21 Ekim 2010 Perşembe | Yazan: •Loki•


  Alfa Romeo, Fiat grubuna bağlı bir kısmı halka açık köklü bir firma bildiğim kadarıyla. 45 lira, bir Hayko Cepkin konseri için hayvanî derecede pahalı; ancak böylesine bir firmanın bir hissesine sahip olmak için de oldukça makul bir tutar.

  Ben bu söylediklerimde ciddiyim..
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  24 Ekim 2010
 • Anket Mor ve Ötesi'nin son albümünde en beğendinizi şarkı

  Bence hem olgunluk hem dinlenilebilinirlik hem de müzikal alt yapı olarak MVÖ'nin en iyi albümü 2006 çıkışlı "Büyük Düşler" albümüydü. Ne yazık ki çoğu müziksever, bu albümün 2004 çıkışlı bir diğer başarılı albüm "Dünya Yalan Söylüyor"un daha üstünde olduğunu anlayamadı. Şüphesiz "Masumiyetin Ziyan Olmaz" albümü de kötü bir albüm değil; işinde son derece başarılı ses teknisyenlerinin ve prodüktörlerin dokunuşları olan bir albüm. Ancak ne yazık ki sırf bu bütün şarkıları alıp playlistinize sürüklemenize neden teşkil etmiyor. Albümdeki iyi şarkılar çok iyi olmakla birlikte kötü şarkılar da iyi şarkıların gölgesinde kalmış. "Büyük Düşler"deki gibi şarkıların arasında uçurum olmama durumu bu albümde yok. Ve gene ne yazık ki "Bırak Zaman Aksın", "Gül Kendine" ve "Büyük Düşler" albümlerinde bir ya da birden fazla şarkı ile tanık olduğumuz Burak Güven'in enfes vokal performansına bu albümde tanık olamıyoruz.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  2 Ekim 2010
 • Anket Sizce Hangi Baterist?

  Dave Lombardo ya da Mike Portnoy ya da bir başkası dünyanın en hızlı davulcusu olabilir. Ancak davulu geçtim bir enstrümanda "büyük" olmak demek illa da teknik açıdan en üst seviyede olmayı, en hızlı olmayı gerektirmez. Yadsınamaz derece bir davul hakimiyetine sahip, tuşesi iyi, yüreğiyle çalan ama herşeyden önce yaratıcı kimliğini, çalış stilini davuluyla ifade edebilen "öncü" niteliğindeki davulcular "büyük"ler. John Bonham,Neil Peart,Stewart Copeland,Ginger Baker,Frank Beard ve niceleri.

  neil peart ezer gençler !!
  23 Temmuz 2010 Cuma | Yazan: okseotu


  Neil Peart diğerlerinin yolunu açan adamdır !!
  29 Eylül 2010 Çarşamba | Yazan: eloi


  Neil Peart.
  29 Kasım 2009 Pazar | Yazan: funk it


  John bonham.
  11 Ocak 2010 Pazartesi | Yazan: frankzippo


  Keske John Bonham da olsaydı...
  13 Temmuz 2010 Salı | Yazan: White4Snake


  +1 de benden
  4 Haziran 2010 Cuma | Yazan: desent


  Yukarıda alıntı yaptım şöyle ki Garaj'da böyle insanları görebilmek inanılmaz bir olay.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  29 Eylül 2010
 • Anket tarzın nedir?

  Funk ve türevleri.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  25 Eylül 2010
 • Anket Dave Mustaine mi? James Hetfield mi?

  Bu her iki grubun aleytarlığını yapan, kendi tezleri kanıtlamak uğruna parmakları ağrıyana kadar dötlerini kasarak yazan, birbirlerini yiyen bu dallamaları gördükçe; hiç böyle rekabet ortamlarına girmeyen -bir nevi rakipsiz diyebileceğimiz- Slayer nasıl oluyor da Big Four'un en büyüğü olamadı diye hayretlere düşüyorum.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  23 Eylül 2010
 • Anket En iyi metal bassist/vokalisti aşağıdakilerden hangisi?

  oysterhead nickli kullanıcı bence dünya nın en iyi bas-vokalidir.
  4 Ağustos 2010 Çarşamba | Yazan: masterofbass


  "masterofbass" isimli kullanıcının neden kafasını benle ve benim anketlerimle bozduğunu anlayamayarak; bana yaptığı övgü (!) için teşekkür ediyorum. ancak şöyle bir durum var ki ben bas gitarist değilim. ufak yaşlardan beri müzikle ilgilenen, elinden geldiğince kendini geliştirmeye çalışmış genç bir müzisyenim. bas gitar çalmasını biliyorum o kadar. benim için diğer gitar türlerinden farkı yok. jimi hendrix'li billy gibbons'lı james hetfield'li jack white'lı anketler yapılıyorsa ki sık sık yapılıyor neden lemmy'li geddy lee'li tom araya'lı gene simmons'lı anketler yapılmasın dedim ve yaptım o kadar.

  sinirlerinizi hoplattıysam kusura bakmayın.
  saygılar.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  20 Eylül 2010
 • Anket Hangisinin soloları daha teknik ve iyi ?

  slayer da solo diye bir kavram mı var
  19 Ağustos 2010 Perşembe | Yazan: masterofbass


  olması lazım.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  19 Eylül 2010
 • Anket Bass gitar denildiğinde ilk aklınıza gelen grup??

  Rush ın oyunun bu kadar az olmasna şaşırdım
  3 Haziran 2010 Perşembe | Yazan: joeyjordison34


  +1
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  8 Haziran 2010
 • Anket Sizce en iyi 3 bas gitarist hangi şıkta?

  robu yanlış şıkka koymussun bence
  4 Haziran 2010 Cuma | Yazan: __metallica___


  Rob Trujillo'yu sırf son 10 senedeki icraatına bakarak değerlendiriyorsan (Ozzy Osbourne,Metallica) haklı olabilirsin. Ancak Rob Trujillo, rock/metal bas gitaristi değildir. Funk,groove gibi müzik türleri ile pişmiştir (bkz. Infectious Grooves). O nedenle de Louis Johnson'ın yanına koydum kendisini.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  7 Haziran 2010
 • Anket Bass gitar diyince akla ilk gelen??

  manga'nın basçısı..
  2 Haziran 2010 Çarşamba | Yazan: Leviathan


  ya manga'nın basçısı deyiyor adam ya ülkemizde levent candaş,levent yüksel,özkan uğur,cem özkan,burak güven,raci pişmişoğlu,gürol ağırbaş,ozan musluoğlu ve harun kolçak gibi adamlar varken..
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  2 Haziran 2010
 • Anket En iyi Cranberries şarkısı?

  slavation değil de "salvation"'ı çok severim.

  evet biz seni ve senin hiç bir şeyini sevmiyoruz •irem_nilsu•
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  2 Haziran 2010
 • Anket Bass gitar diyince akla ilk gelen??

  Leviathan
  ve
  Strongest
  ve
  Slash_Axl


  Ben "Eğer bas gitar çalan adamlarsanız; eskilerden The Who,Rush,Led Zeppelin,Thin Lizzy,Cream,Black Sabbath,Motörhead ve Level42 gibi grupları dinleyin.Kısmen yenilerden ise Red Hot Chili Peppers,Primus,The Weapon Of Choice,Rage Against The Machine gibi grupları dinleyin." diyorum. "John Enswistle,Geddy Lee,Geezer Butler,Mark King,Les Claypool gibi adamlar tatmin etmeli bas gitarist adamı." diyorum.

  Her şeyden önce müzik bilgi ve birikimimi geliştirebilmek adına saatlerini günlerini yıllarını harcamış olan biri olarak bu süre içerisinde edindiğim bilgi-birikimimi, içtenlikle bu platformda "adam olanlarla" paylaşmaya çalışıyorum.

  Ben orda bir "Level 42" bir "Mark King" diyorum. Herif bana çıkmış "koçum" falan diyiyor. Aynı şahıs, sırf bu anketleri müzik ile ilgili bilgi-birikim paylaşım yeri olarak görmeme tahammül edemiyor "çok uzun yazıyorsun" diyor. Gidiyorum sevdiğim bir müzisyenin, Garaj'da da sevenleri olduğunu da bildiğimden haberlerini, anketlerini yapıyorum; bu sefer de bir başkası çıkıyor "böyle gereksiz anket yapmayın artık kardeşim" , "o adam mı ki?" diyiyor. Slash_Axl nickname'li pek cici Garaj üyesi arkadaş ise gene aynı müzisyen için "iğrenç ötesi olarak tanımlasak yeterli olur sanırım" diyiyor.

  Ya ben bu ibidiklere bir şey kanıtlamak; "arkadaşım yanlış düşünüyorsun aslında bu müzisyen böyle böyle şöyle şöyle.." demek zorunda değilim. Bunlar zaten ön yargılı, adam akıllı bilmedikleri şeyleri, tanımadıkları kişileri en utanmaz şekilde aşağılayabilecek türden ibidikler. "Beğenmiyorlarsa anketimi yorum da yapmasınlar" demiyorum kesinlikle. Benim de beğendiğim kadar beğendiğim anketler de oluyor. Ancak ben "iğrenç", "ıı ııh olmamış", "cık cık" ya da "göt" demiyorum. Anketin yanlışlığını bir gerekçe öne sürerek belirtmeye gayret ediyorum. Bunlar da o da yok. Temellendirme yok.

  Çok düzgün adamların bulunduğuna inandığım Garaj.org'da bu tür ibidikler bulunmasın da diyemiyorum çünkü her toplumda 3-5 ibidik vardır daima.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  1 Haziran 2010
 • Anket Sonisphere festivaline gitme sebebiniz??

  Leviathan


  Eğer gerçekten müzik dinleyen insanlar olsaydı bu dünyada, "Dave Mustaine zamanında Metallica'da çalmış ama sonra kovulmuş hırs yapmış Megadeth'i kurmuş" muabbeti yapılmazdı bu dünyada.

  Yazdıkların benim daha önce yazdıklarımdan daha başka bir şeyi ifade etmiyor Leviathan. Ben ne diyorum insanlar sadece müzik dinlesinler. Bir müzik grubuna ödül verileceği zaman "Beyler Dave Mustaine zamanında Metallica'da çalmış ama sonra kovulmuş hırs yapmış Megadeth'i kurmuş o zaman hadi bu ödülü Megadeth'e verelim" muabbeti yapılmıyor ki zaten Slayer, hakkı olan ödülleri övgüleri alıyor 30 senedir.

  Ancak Metallica güdümündeki dinleyici kitlemiz, "Dave Mustaine zamanında Metallica'da çalmış ama sonra kovulmuş hırs yapmış Megadeth'i kurmuş" muabbetine takılmaktan kendini alamıyor; Megadeth dinliyor; bu muabbetten dolayı da Dave Mustaine ve dolasıyla grubu Megadeth'e saygı duyuyor onu zaman zaman Metallica'yla kıyaslasa bile baş tacı yapıyor 2. sıraya koyuyor.

  E böylece ne oluyor? Megadeth'den daha kötü albümlere imza atmayan, Megadeth'deki elemanlardan daha kötü olmayan elemanlara sahip olmayan, Megadeth'in toplam albüm satışından daha az albüm satmayan, Megadeth'in kazandığı ödüllerden daha az ödül kazanmayan aksine daha fazla ödül kazanan bir grup olan Slayer, 3. muamelesi görüyor.

  Sorun Slayer'ın 2. nesil metal arenasındaki 3 büyük'ten biri olması değil; 3. büyük muamelesi görmesidir.

  (bkz. Beşiktaş)
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  21 Mayıs 2010
 • Anket Sonisphere festivaline gitme sebebiniz??

  manga'yı izlemek için gidenlerin sayısı slayer'ı izlemek için gidenlerden fazlaysa bir şey demiyorum.

  slayer, kendi arenasında en mazlum gruptur bence. çok iyi takip edenler eminim biliyorlardır ki her açıdan (tom'un vokalde, jeff & kerry'nin gitarda, lombardo'nun davulda ilah olması, 29 senedir aynı kadroyu muhafaza etmesi, grupta belirgin bir frontman kavramının olmaması -bkz. the dave mustaine project- ve thrash türüne en sadık grup olması) çok çok muazzam bir gruptur. ancak buna rağmen megadeth gibi bir grup slayer'dan realist gözle bakıldığında iyi olmamasına rağmen doğrudan metallica'yla kıyaslanmıştır.

  eğer kulaklarına tıpa takmış olan dinleyici kitlesi, megadeth'i metallica'yla kıyaslıyabiliyorsa bunun tek nedeni dave mustaine'nin kısa süreliğine yaşadığı metallica macerası değil de nedir? megadeth'in külliyatına da gölge düşürmekte bu durum. neymiş "dave hırs yapmış". aradan nerdeyse 30 sene geçmesine rağmen konuşuluyor ya bu yazıklar olsun.

  slayer'ın 2. olmasına son bir örnek verecek olursam 2009'da metallica'dan sonra 2010'da rock&roll hall of fame'e ady gösterilen 2. metal grubu olması olabilir. ya da 2 sene üst üste grammy ödülü alan ender bir müzik grubu olması gibi.

  neyse megadöt forevır.
  Üye
  Oysterhead
  Tarih
  19 Mayıs 2010