Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Yeni Albüm :: Serdar Barçın - Barbun

Bu konu şu haber ile ilgilidir: Yeni Albüm :: Serdar Barçın - Barbun
  • iza • 17 Aralık 2010 19:04 • #639885
    alınıp dinlenesi güzel albüm...
  • barrios • 10 Ocak 2011 12:09 • #639886
    Albümü aldım; Barçın gerçekten müthiş bir müzisyen. Albüme katkıda bulunanların NEREDEYSE tümü de çok iyi müzisyenler zaten. Bunun tek istisnası, "Aradım Seni" isimli soytarılık (şarkı değil o hayır...) ve tabi detone olmadan bir cümleyi bile tamamlayamayan Gökçe. Bu isim ve performansı bu albüme hiç yakışmamış (hiç bir albüme yakışmaz zaten, ayrı konu). Ve evet, bir şeyi iyi yapmak istiyorsanız, herşeyi ile özeneceksiniz. Yoksa insanlar bu kadar iyi şeyin içerisinde yine de kötüsüne odaklanır. Bu böyledir, üzgünüm. Eğer bu şarkının akor dizisi emprovize amacıyla kullanılmak isteniyorduysa, bu durumda (diğer tüm caz müzisyenlerinin yaptığı gibi) parçanın melodi hattı da enstrümantal olarak çalınabilirdi. Caz parçalarının arasına giren Gökçe'nin sesi ve o berbat şarkı albümün bütünlüğünü bozuyor, öyle ki; Gökçe'nin "Avrupa yakası" telaffuzu insanın midesini bile bulandırıyor. Şarkıyı atlayarak dinliyorum albümü. "Yap ortaya karışık bir şeyler" kafasıyla bu işlerin olmayacağını biz de öğreneceğiz umarım.