Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

elektro akustik gitara elektro gitar prosesoru

• qabdkq • 9 Ocak 2012 18:02 • #640653
    iyi gunler arkadaslar foruma yeni uye oldum hatamiz varsa affola basliktada belirttigim gibi fender cd140 sce elektro akustik gitara sahibim buna su linkteki urunu almayi planliyorum ama sesi tonu nasil olur hic bir fikrim yok
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=10583&gid=191
    urun bu
    simdiden tesekkurler
  • efxtr • 15 Ocak 2012 22:29 • #640668
    gidip denemek lazım
  • pps12 • 22 Ocak 2012 14:05 • #640684
    merhabalar,

teoride ses çıkaran her şeyi bir şekilde efekt aletlerine bağlayabilirsin. hatta gerekli out-put'lar yoksa dönüştürücüler ya da di-box yardımıyla pratikte de bunu yapabilirsin. ancak alacağın tonu önceden kestirmek biraz zor bir şey. ancak şunu söyleyebilirim kendi fiyat aralığında iyi bir gitarın var, onun tonunu bu alet çok bozabilir. çünkü hem genel olarak boss pedalları dijital bir yapıdadır hem de bu alet boss'un orta-alt seviye processor'lerinden.

bence yine boss'un akutik gitar için yaptığı (ad 3 gibi bir şeydi sanırım emin değilim) processor'den alıp yanına da bbe preamp alırsan hem sahnede hem de kayıtta kolay kolay sound sıkıntısı yaşamazsın. biraz daha pahalıya patlayacağını da söylemeliyim ama.

umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • qabdkq • 22 Ocak 2012 22:59 • #640685
    aslinda boss'un ad3 modeli iyi guzel ancak ton cesitliligi az onun yerine zoom a2 var bu prosesoru almayi planliyorum hem daha ucuza mal olur
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8471&gid=2297
    ayrica bbe preamp onermissinizde zaten gitarin ustunde fishman preys preamp mevcut tekrar preamp'a gerek yok diye dusunuyorum zaten cok kayitla ugrasan biri degilim
  • pps12 • 25 Ocak 2012 11:33 • #640689
    ben zoom'a verilen paranın (özellikle başlangıç modellerinde) sokağa atılan bir para olduğunu düşünüyorum. sonuçta önemli olan bence daha çok efekt almak olmamalı, daha az efekt alırsınız belki ama en azından sound temiz ve analog olur. yerinizde olsa kesinlikle zoom tercih etmezdim.

tam olarak ne gibi bir hedefiniz olduğunu bilmediğim için tahmin ettiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum. gitarın üzerindeki preamp iyi bir preamp, ancak amacınız çok güzel bir sound almaksa pedal preamp'ın çok önemli olduğunu söyleyebilirim. hele ki türkiye'de çalınan yerlerin ekipman durumu malum. bu durumu hallederseniz mekanın ses sistemi kötü olsa da kendi ekipmanınız sayesinde sound'u epeyce toplayabilirsiniz.