Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Türkiye'de basçılar neden eziklenir?

• KTHULHU • 26 Kasım 2013 17:21 • #640943
    Kendim basçı olmayı tercih etmedim ama ''acaba'' diye sorduğumda herkes ''Sakın,arkada kalırsın yeteneğin boşa gider'' diyor... bence çok anlamsız bu konuda basçıların ne düşündüğünü merak ettim.
  • blnt99 • 3 Aralık 2013 18:23 • #640962
    Dinleyicilerin bası umursamaması olabilir. Kolay enstruamn gibi görünmesi olabilir. Bas alıp çalmaya başlayınca anlıyo insan zorluğunu.
  • corrina • 5 Aralık 2013 05:29 • #640971
    bass gitar müziğin omurgasıdır.

'yeteneğin boşa gider' gibi bir cümle kuran insanla bir daha müzik konusunda tartışma zaten.

yaklaşık 10 senedir müzikle ilgileniyorum ben. klasik gitarla başladım. bunun eğitimini alırken bass'a başlamayı düşünüyordum. ama nolduysa bende böyle düşünmüştüm. yeteneğim boşa gider gibi değil de. ewde tek bass ile sıkılırım diye.. ama elektro'yu aldım 15 gün takıldıktan sonra elektrodan sıkıldım halbuki. sonra gittim değiştim ve sonra tam bass gaz'a :)

müziğin biraz daha içine girdiğin zaman aslnda bass'ın daha önemli olduğunu anlarsın. zorluğundan ziyade çok zevklidir.

ha son olarak şunu da söyliyeyim. grubun her üyesi (gitarist olsun davulcu olsun) ; barda bulduğu hatunla sevişebilir fakat bassçı alır götürür çakar bırakır :)