Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Türk ailelerinin müziğe olan ilgileri..

• Doğukan62 • 22 Aralık 2014 20:49 • #641372
    Çevremizde müzikle ilgilenen zamanında konservatuar veya güzel sanatlar okumak isteyip, mezun olduktan sonra sabah 8 akşam 5 arası kendini yaptığı işine hayatını adamak, o işin zamanla bi parçası olmak istemeyen fakat ailenin düşünceleri yüzünde sevmediği iş yolunda ilerleyen o kadar çok insan varki. Sizce de bu çok kötü bir durum değil mi! Eski düşünceler yeni fikirleri engelliyor...
  • timurhantt • 23 Aralık 2014 13:02 • #641373
    sana bunda engel olan ailen mi yani ? nasıl bir engel mesela şöyle oturup erkek erkeğe konuşup benim yolum budur dedin mi mesela.

babanın kestiği parmak acımaz, onun anladığı ve garantici tavrına eyvallah derdim ben ama yapmak istediğin işe gönül verdiysen bu konuyu halletmek de sana düşüyor.
  • serayyy • 16 Ocak 2015 13:41 • #641399
    Bence herşey bu kadar düz bi'sistemde ilerlemiyor(sabah 8 akşam 5 gibi),insanın müziğini okulla tescillemesi harika elbette,gel gör ki iyi müzik yapıp bunu duyurmak asıl olan.Ailelerin böyle düşünmesi gayet doğal,hayat somut olanla var olanla gerçekle ilerliyor(karnını doyurmak,fatura ödemek,barınmak vesaireler ).Bu çok kötü bi' durum değil,hiç değil bu açıdan bakmak daha doğru,o zaman var olanla ve olması istenilenle yaşamayı öğrenmek kalıyor insana,hayalden vazgeçmek gerekmiyor.En nihayetinde eski düşünce yeni fikirleri engellemiyor,fikrinin sağlam olup olmadığını sana sorgulattırıyor,umarım kendini gerçekleştirebilirsin.