Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

fender strocaster-telecaster arasındaki fark nedir?

• omuroncel • 14 Mart 2015 18:06 • #641444
    uzun zamandır akustık gitar calıyorum ve elektro gıtar almayı düsünüyorum.soft müzikler calmak için fender almayı düşünüyorum.fakat strocaster mı telecaster mı alayım bilemedim. arasındakı fark nedır acaba bunların?
  • filtregitar • 1 Nisan 2015 03:27 • #641454
    telecaster ın atakları daha güçlüdür. daha çat çat sesler verir. bu yüzden kendi karakterini çok fazla öne atar. stratocaster ise o kadar çok atak vermemesine karşılık daha dolu dolu bi ton verir. diğer açıdan gövdede bulunan kol ve göbek eğimleri (comfort cut ) sayesinde stratocaster çalarken inanılmaz bir rahatlık verir . bunun yanı sıra telecaster tamamen köşeli bir gitar olduğu için uzun süreli çalımlarda rahatsızlık verebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=ilroTI32p5s
  • jk_sloop • 1 Nisan 2015 13:08 • #641456
    telecaster ve strat arasındaki farklardan bir diğeri stratlerde (genel olarak) 3 adet single manyetik bulunuyor. telecasterda ise 2 tane manyetik göze çarpar. stratte 5 adet switch ile tizden kalına doğru ses alabilirken telecasterda 3 adet ton duyabilirsin. strat daha optimal soundlar için kullanılabilirken telecaster daha spesifik gibi diyebilirim... iki gitar da çok özel ve güzeldir.. umarım ileride ikisinden de edinebilirsin.. :)