Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Türkiye'de Müzisyen olmak için Zengin olmak şart

• ULDOR • 24 Mart 2016 09:20 • #641661
    Türkiye'de müzisyen olmak için kesinlikle zengin olmak şart özellikle de çok iyi bir baterist olmak için zengin ve müstakil evde yaşamak gerekiyor.
    Çünkü apartmanda yaşıyorsan kesinlikle komşuların şikayete gelir ve ailen onlarla ters düşmemek için sana patlar.Hele Hele benim gibi baterist isen daha beter.evde rahat çalışabilmek için elektronik davul aldık gene şikayete geliyorlar...yok efendim altkatta ki gececiymiş yok efendim çok gürültü çıkıyor vs vs
  • ModernIstDrum • 13 Nisan 2016 12:19 • #641664
    Haklısın, bende davulcuyum. Çalışma padlerini zil sehpalarına vs yerleştirip snare de bir susturucu atıp çalışıyorum. Müstakil bir ev olsa koyardık bi Yamaha Maple Custom ohhhhh
  • erlik • 24 Nisan 2016 15:54 • #641668
    Bateri en sıkıntı yaratan enstruman .ancak merak etmeyin gecenin köründe kısık sesle abanmadan akustik gitar çalsan bile komşuların kulağına gidiyor.bende lambalı amfi var .lambalı amfilerin sorunu düşük ses tonunda etkili olmamaları.volümünü açacaksın illa meretin .elektrik gitaristlere önerim normal amfi kullanın oda yalıtımı yaptırmadıysanız.eve komşu şikayeti geliyorsa şanslısınız yine de .çünkü polislere derdinizi anlatırsınız genel olarak.benim yöntemim şuydu polis eve geliyordu .pencereden bakıgordum.gittiklerini görünce tekrar açıyordum amfiyi :) tabi şikayetçi komşu tekrar arıyordu polis tekrar geliyordu"bizimle merkeze gelmeniz gerekiyor"gibi saçma bir söz ediyordu.ben vaktin öğlen olduğunu gece gürültü yapsam haklı olabilirsiniz gibi sözler ediyordum.sonuç olarak günde en fazla üç kere kapımı çaldılar.komşum polisi aramak yerine iyi niyetiyle insan gibi sesten rahatsız oluyorum diye kapımı çalsa amfisiz bile çalardım .

Maddiyat meselesine gelince ;türkiye'de müzik pratiği yapmak dışında ,profesyonel müzisyen olmak (-bi anlamda ünlü ve müzikten geçinen)istiyorsan sıkı bir çevren olmalı.ayrıca türkiye'de müzik belli insanların tekelindedir.zar atıcaksın şans nereye isabet ederse .