Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Rob Trujillo nun hiç bass solo su atmaması ??

• baranthalas • 14 Mayıs 2004 21:46 • #432230
    kurulduğu günden beri her konserinde bass sololarına yer veren MetallicA nın Rob geldiğinden beri bas solosuna yer vermemesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Rob gibi yarmış bir basçı solo atamıyor mu yoksa atmasına izin mi veriyorlar ? Cliff ten sonra Jason nın soloları daha doğrusu tek kişilik bas performansları hayranlarına gayet bayık ve sıradan gelmişti ve Jason a direk eksi puan olarak yanısmıştı..acaba elemanlar bundan mı korkuyor ? yoksa hiçbir basçının Cliff gibi solo atamıyacağını mı anladılar ?
  • anaemics • 14 Mayıs 2004 22:13 • #432232
    bence konu Rob un iyi çalması veya kötü çalmasıyla ilgili değil St.Anger ın sound u ile ilgili. dikkatinizi çekti mi bilmem ama parçalar tamamen ritm üzerine kurulu akor yerine ritm den oluşuyor ve bu albümde Kirk'ün soloları da yok denecek kadar az bence bass solosu meselesini tam olarak anlayabilmemiz için bir albüm daha çıkartmalarını beklememiz gerekecek..
  • poo_fighter • 15 Mayıs 2004 00:16 • #432234
    Jason Newsted psikopat bir sahsiyettir, iyi bi muzisyendir kendini muzige adamis bi zattir. Robert Trujillo hakkinda tek bildigim Ozzy Osbourne ile calistigidir hatta galiba Jason da Ozzy'ye transfer oldu bi ara... Robert Tujillo'ya Ozzy Osbourne'a olan saygimdan bisey demiyom, ama sahnede metallica'ya yakismiyor deil mi? Ayrica St. Anger'de Kirk'in sololari yok denecek kadar az deil direk hic solosu yok. Bence Rob'un bass sololarini tartismak icin daha cok erken yeni bi album beklemek lazim. metallica yeni albumu -eger cikarirsa- ile ya ortaligin *mina koyar ya da hayatimizdan bikac sene daha alir goturur ki bence ortaligin *mina koyacaklar. Ama CLIFF BURTON'DAN SONRAKI HER ALBUMLERI GIBI albumden bass konusunda pek bisey anlayamayacaz...
  • anaemics • 15 Mayıs 2004 01:09 • #432235
    bu konuda sana katılmıyorum poo_fighter kirk bi solo gitarist olarak orada ve o albümde solo yoksa o da olmaz çok kısa ve az sololar var ama ritm in solo versiyonu olduğu için yok gibi görünüyo solo hiç yok dersek kirk e ayıp olur bu arada evet rob metallica ya hiç yakışmıyor doğru söylüyosun hatta gerizekalı bi hiphop çı gibi görünüyo ne o öyle bol pantolonlar falan metalci dediğin en azından siyah kot giymeli galiba diğer metallica üyelerinin acil paraya ihtiyaçları vardı da adamın yüzüne bakmadan sırf albüm olsun diye rob u aldıklarını düşünüyorum yoksa james kirk ve lars bence bu kadar zevksiz kişiler değiller ki hiphopçı görünümlü birini gruba alsınlar..
  • baranthalas • 15 Mayıs 2004 11:13 • #432243
    rob hakkındaki düşüncelerinize katılmıyorum çünkü rob jason dan daha iyi bir basçı.Ozzy den önce Suicidial Tendınsiiz (nası yazılıyo ya bu grup ?) da çaldı ve slap konusunda gerçekten yarmış bir basçı..gidin ST nin albümlerini dinleyin hayvan gibi bas duyarsınız..ayrıca adam hip-hopçı değil hardcore cu gibi giyiniyor arada fark var :)
    MetallicA nın hiç bir zaman paraya ihtiyacı olmaz çünkü adamlar osursa para kazanıyorlar..ST anger ın satışlarından rekor düzeyde para kazanmışlar (ilk çıktığı gün 500 bin küsür satmış ve bu metal camiasında bir rekormuş)Cliff ten sonra ki albümlerde bass ın eksikliği prodüksyon dan kaynaklanıyor bence..yada jason nın çok düz bas çalmasından.her şarkıda nerdeyse aynı perdelemeyi yapıyor.Neyse türkiyeye gelsinlerde rob u canlı izliyelim ondan sonra konuşalım
  • poo_fighter • 15 Mayıs 2004 21:51 • #432254
    Ritmin solo hali gibi biseyi ilk kez duyuyorum ama teknik olarak soloya giriyo o zaman soyle demem lazimdi, st anger'de kirk hammett'in alisilmis pentatonik gitar melodileri yok. Deil mi?
  • baranthalas • 15 Mayıs 2004 22:15 • #432257
    yok ama çaldığı ilginç şeyler var..ne ritm nede solo abzurt işler yapmış şarkılarda..bu bob rock dallaması yüzünden herşey..adam bıraksa metallica çatır çatır thrash yapacak ama izin vermiyo ki lavuk !!!!
  • JackSparrow • 30 Mayıs 2004 01:24 • #432604
    Baran kardeşim...

Bence olay Bob Rock'la ilgili değil o ilk önce kıçının bokunu yıkasın ondan sonra Metallica'nın yaptığı işlere karışsın.
    Metallica zaten milletin hoşuna gidecek şeyler yaptı 10 yıl boyunca
    10 yıldırda bence kafalarına göre taklıyorlar.
    Kimsenin onları belli bir müzik tarzına zorladığı yok.
    Zaten St.Anger'dan 5 ay kadar önce Lars'ın yaptığı; S.O.A.D.(yani Salak, Orozpu, Adam olmayan, Dallamalar) ya da Mesuggah gibi müzik yapmak istiyoruz dediğinde ben zaten St.Anger'ın bilançosunu anlamştım.
    Ama Robert çok iyi bass gitar çalan fakat melodi bulma özürlü bi arkadaşımız olduğu için solo atmıyor.
    Yo istese Cliff'in sololarını atar ama Cliff gibi solo yazamaz.

Suicidal Tendences veya Ozzy'deyken ritim gitara ayak uyduruyordu ama beste felan yaptığı yoktu.

Bence Cliff bir numaradır sonra belki Steve Harris belkide o Manowar'ın manyak bassçısı ikinci olabilir...