Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Sunulanı mı tüketiyorsunuz,yoksa araştırıp bulduğunuzu mu?

• rock_mthun • 17 Mayıs 2004 05:05 • #432307
    kendisini bu ülkeye ait hissetmeyen arkadaşlar.manchester,glasgow,detroit,iskandinav memleketler,california..oralarda resmen maden var ya.bu ülkede neden insanlar gözünün içine sokulan ya da medya destekli şeyleri tüketme meraklısı anlamıyorum.dinlemeyeceğim kardeşim yalın'ı,gülben ergen'i,gökhan özen'i.the streets,the libertines,yellowcard:kaç kişi biliyo bunları örneğin?ancak birkaç sene sonra türkiye'de dikkate alınıp barlarda çalınır.illa insanlara birşeyleri empoze etmek mi gerekiyor yani?işte ben bu olayı takıntı haline getirdim.Neyse kısaca(!)düşüncem bu.
  • Nem • 18 Mayıs 2004 00:12 • #432335
    The streets eğlenceli, libertines biraz fazla cozurtu ama güzel. Sound olarak bi nebze the jam'a benzetiyorum. Bilinmesi gereken ilginç bi grup olarak "Life without buildings" tavsiye edebilirim, değişik bi vokal(belki sıkıcı ve monoton kabul edilebilir). PS exclusive de bilinen yegane parçalarıdır zaten.. Bi de son dönem keşiflerinden the servant var ki bu ingiliz gençler de hiç fena değiller. Bu arada tahtabacak'a saygılar sunarım forumu takip ediyosa kendisi :)
  • baranthalas • 18 Mayıs 2004 00:25 • #432336
    ben ne bulsam tüketiyorum abi farketmiyo (bkz:kilom = 135)
    abi running wild gibi mükemmel bir thrash metal grubunu şuana kadar tanıyan 5 kişiyle karşılaştım..bu beni sinir ediyor !
  • divinemusic • 18 Mayıs 2004 10:20 • #432337
    Buraya yazmaya kalksam bin satır yazarım ama korkmayın o kadar vaktim yok :)

Benim en başından beri popu bir hayat tarzı olarak benimseyenlere karşı savaş açtığımı bu sitedeki herkes bilir. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu salaklara prim veren bizim halkımız. Çok karışık bi kültüre sahip olduğumuz için de ben zannetmiyorum ki bu müzik kültürü gelişsin! Ancak biraz değişikliğe uğraşayabilir sadece. Rock biraz daha fazla dinlenebilir. 20 yıl sonra rock popun yerini alabilir... Belki....
    Size çok çarpıcı bir olay anlatacağım. Sanatçı bozuntusunun adını vermeyeceğim. Mükemmel bir çıkış yaptı, albumu herhalde bi 200-300 bin satmıştır. Bizim orda otururdu eskiden. Geçen gün şans eseri gördüm. Nasılsın iyi misinden sonra aramızda geçen muhabbet aynen şöyle; Album satışlarını sordum memnun musun diye? Verdiği cevap; 'ben bile bu kadar satacağını hiç düşünmemiştim. Çok şaşırdım. Bu kadar kolay olacağını bilseydim çok önceden bu albumu yapardım' dedi. İşte bu kadar kolay para kazanmak, işte bu kadar kolay büyük(kendince)olmak. O insanın psikolojisini size anlatmak isterim. Albume kadar bir zavallı kedi gibi sessiz sedasız kayıt dolduran, albumden sonra bizim müzik yoksulu halkımızın desteğiyle birden aslan kesilip sağa sola saldıran!!! Artık bazı şeyler oturmuş bu ülkede. Salak salak sözleri söyleyen, aptal aptal dans eden, eline gitarı alıp modern popçu görüntüsünü veren insanlar maalesef prim yapıyorlar. Yapacağımız tek şey; eğer kendinize ve müziğinize güveniyorsanız, album yapmak için çalışıp çabalayın. Şu ülkede toplasan sağlam 5 tane rockcı çıkmaz ama bu 15-20 tane olsa POP diye bir müzik türü de kalmaz. Rockcı çıkmadığı için de pop müziğine mahkum olacak bu gelecek, kendinizi geliştirebildiğiniz kadar geliştirin, cesaretli olun, eğer gerçek bir rock cıysanız bu popa karşı gelip müziğinizi yaparsınız.
  • ScarFace • 18 Mayıs 2004 14:19 • #432341
    aslında şu başlığın ikiksini birden yapan çok insan vardır.Sunulandan kastım piyasa şarkıcıları değil alternatif bir grup mesela kimse bilmiyor ama biz araştırıp buluyoruz.Sorun zihniyet bozukluğu inanılmaz derecede pop a kaymış ve halühazırda şaftı kaymış bir milletin azınlığı olarak çok üzülüyorum.Eline gitarı alıp iki akor basıp kafiye ile düzenleyenler maalesef popüler oluyorlar,albümleri satıyor.Nedir peki bu işin sırrı?? çok mu iyi şarkıcı bunlar.Hayır tabiki de herşey reklam arkadaşlar.Hiç bir grup ta reklam yapmayacağından(en azından her yerde) millet çok bilmiyor.Bu da müziğin gelişimini engelliyor.Aslında suç biz de mi?Reklamını yapan gruba "Piyasa" etiketini vuruyoruz.Ağır ol molla desinler diyoruz.Acaba onların reklamlarına,konserlerine arka çıkarsak (ki elimizden geleni yapıyoruz müzik adına)daha mı iyi olur.Belki piyasa olmak da kötü herkes dinleyecek Rock un bi karizması kalmayacak düşünsenize çok faça bir araba yanında bakımlı bir kız olan bir adam.arabanın içinden falan,filan grubu çalıyor.İşte sorun bu aslında bizim müziğimiz(Rock,metal...bahsediyorum) çok yaygın olur ama onu kullanabilecek kapasitedeki insanlar bu siteye giren kişilerin varlığı ile orantılı gerisi özenti.

Not:CONVERS'lerimizi geri verin popçular,tickyleeeeeerrrrr...(artık her yazımın sonuna bu imzayı atacam kimse kusura bakmasın)
  • pepperrina • 18 Mayıs 2004 20:20 • #432351
    asla sunulanla yetinmem. onu da kullanırım ama daha fazlasını isterim.. sadece sunulan kime yeter ki? ya da şöyle diyim bana yetmez.. ne gruplar var kenar da köşede kalmış, ölmüş gitmiş insanlar..
  • rock_mthun • 19 Mayıs 2004 05:01 • #432361
    çok doğru sööledin.ama tahmin ediyorum ilerde bizim jenerasyon ikiye ayrılcak:Krobberlar we rockerlar.Smells like the 90's!MTV'de flipside programını kaçırma!pzt 01:00'de,salı da war galiba.VH1'a da takılmanı tavsiye ederim.
  • rock_mthun • 19 Mayıs 2004 05:16 • #432362
    İşte indie gruplar da bu yüzden aynı kaderi paylaşıyorlar,ama zaten onların istediği de indie olmak ya.eski jenerasyon kendi zamanlarında dinlediği parçaları hala fanatikçe dinleyebiliyor fakat değişimci bir anlayışa sahip değiller genel olarak.Yani biraz tutucular.Neden?Çünkü o zamanlar akımlar yavaş yavaş değişiyordu.ama şimdi ayak uyduramıyorlar.Bu olay bizim jenerasyonla değişecek!..
  • rock_mthun • 19 Mayıs 2004 05:20 • #432363
    Eyvallah.Zaten çalışmadan Rock piyasasında sinyalciden başka birşey olunamaz.Ama şu kesin ki böyle giderse bırakın Rock&Roll'un hortlamasını,uykudayken poptan zehirlenerek ölecek!..
  • rock_mthun • 19 Mayıs 2004 05:23 • #432364
    Kesinlikle!Rocker Fakirdir.Ama Converse de herkese yakışmaz zaten.onun sırrı yırtıkken giymekte. :)