Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Neden Metal?

• mrmelodi • 17 Mayıs 2004 07:50 • #432309
    Dikkat ediyorum da (iyi bir dikkatçiyimdir(birazda megalomanımdır(birazda müzisyenimdir(birazda eski kafayımdır(birazda beşinci paranteze özel olsun)))))...

Arkadaşlar bir müziği sevdiniz.. Ne güzel.. Dinlediniz daha da güzel.. Takıntı haline getirdiniz.. Neresi güzel? yani çevremdeki metal dinleyenlere bakıyorum kendi dünyalarındalar.. teheeey.. Kendi hemcinslerinden başka (metal dinleyenlerden başka) kimseyi ciddiye almıyorlar.. Adama Zeki Müren diyorsun küfrediyo, Tarkan,Mustafa Sandal diyorsun o ne ya diyor.. E hadi Zülfü Livaneli, Erkin Koray vs. diyorsun yenilirmi içilirmi diyor? Ya nedir bu metal kafalılar, yani dünyada başka müzik olamazmı? Bu kadar takıntı bu kadar kompleks neden anlamıyorum.Dinliyorsun eyvalla bizde dinliyoruz seve seve ama ondan başka müzik tanımıyorsun yetmezmiş gibi The God is You imiş gibi kimseyi de beğenmiyorsun.. Ha birde bu müzikten başka müziğe elini vurmayan guruplar var.. onlar başka bir filmin konusu.. Valla tın! Ne haliniz varsa görün..
  • Nem • 17 Mayıs 2004 09:41 • #432310
    Doğrudur ama insanların çoğu biraz zaman geçince (buna yaşlanmak da denebilir) başka müzikleri de denemeye başlıyorlar. Zaten o kadar çok şey var ki dinlenmesi gereken, bir yere saplanıp kalmak yazık olur. O yüzden bence problem değil, geçici bir durum..
  • Scarecrow • 17 Mayıs 2004 10:09 • #432312
    Aslında düsündüğünüz gibi her metalci saplantılı degildir! Ben ve bircok metalci arkadasım yeri geldiğinde softrockta dinliyoruz. Ama tabi tarkan dinlemek istemiyorlar diye kimseyide suclayamayız. Cunku muzik zevk isidir!!!
  • baranthalas • 17 Mayıs 2004 11:01 • #432315
    Ben Cannibal Corpse da dinliyorum Erkin Baba yıda dinliyorum..Bence bu biraz zevk meselesi..yani her CC fanından erkin babayı dinlemesini bekliyemezsin..ama en azından dinlemeseler bile saygı göstermeliler (mesela ben the doors sevmem ama saygı gösteririm adamlar hakediyo çünkü)
  • Silvermage • 17 Mayıs 2004 11:19 • #432318
    Bence,
    Müzik bir hipermarkettir raflarından istediğini alırsın.

Ayrıca metal bir yerde aykırılık, bir yerde eleştiri, bir yerde başkaldırı olduğundan ve süregelen zaman içinde deforme edildiğinden bunu üzerine bir de kişisel ego eklendiğinden bu davranışların meydana gelmesi kesinlikle doğaldır. Yadsınamaz ama gelip geçici olduğu sonuna kadar doğru. İnsan bir zaman sonra monotonluktan çıkıp başka arayışlara giriyor. O zaman da tükürülenler yalanıyor :)
  • aykuth • 17 Mayıs 2004 11:46 • #432320
    sen yine de mustafa sandal deme istersen ;). Hani müzikten hoşlanan birçok insandan tepki alabilirsin.
    (sözlerimi özenle seçmeye çalışıyorum, diğer örneklerine değil sadece ona lafım)

Metalcilerin başka müziklere kapalı olması ise bu insanlar mzüisyen olmadıkları sürece beni pek rahatsız etmiyor. Ciddi bir tercihtir kendini bir müzik türüne angaje etmek, bence yapmanın da müzik yapmaya uğraşmayan birisi için tek zararı diğer müzik türlerindeki güzel parçaları kaçırmak olacaktır. Agresiflikleri ise eğlenceli yalnız.
  • tunkaf • 26 Mayıs 2004 16:34 • #432516
    bir kaç tane ibişle karşılaşıp garip saptamalar yapmamak lazım.
  • aLenIx gG • 26 Mayıs 2004 23:21 • #432528
    içimi sonuna kadar harekete geçirebilen de, anlatmak istediğini kafama en iyi şekilde yerleştirebilen müzik de bu... canımın dinlemek istediği de bu. kafam bu "cıstak"a çalışıyo benim napalıımm...