Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Solo gitarı geliştirmek için tavsiye edebileceginiz kitap ismi?

• Blackmail • 24 Mayıs 2004 12:53 • #432478
    daha hızlı ve daha hızlı... sizce hangi kitap daha yardımcı olabilir?
  • Nem • 24 Mayıs 2004 14:13 • #432481
    Eskiden Troy Stetina'nın Speed Mechanics kitabı vardı, belki hala vardır fotokopi olarak. Kasediyle birlikte yararlı olabilir. Nerden buluruz diyosan Kadıköy Whiskey'e bakabilirsin..
  • Mertozze • 24 Mayıs 2004 14:36 • #432484
    John Petrucci - Rock Discipline güzel bir kasettir, imkanın varsa vcd formatında da bulabilirsin ( Kitap demişin ama bunuda eklemek istedim )
  • baranthalas • 24 Mayıs 2004 18:59 • #432487
    kendini hızlandırmak istiyorsan bence kitaba falan gerek yok..günde enn az 2-3 saat çalarsan yeterince hızlanırsın..geçen sene bu günlerde pulling teeth i bırakın çalmayı cliff in ne yaptığını bile anlayamıyordum..şimdi %80 nini çalabiliyorum ve çalamadığım kısımlar hızımdan diil kazmalığımdan kaynaklanıyor..şu ana kadar ne bas ne de nota dersi aldım herşeyi kendim izleyerek ve dinleyerek öğrendim..ve üstün yetenek gerketirmiyen şarkılar hariç (bkz:primus) istediğim tüm şarkıları çalabiliyorum gitar sololarını bile atıyorum basta..
  • ercu • 24 Mayıs 2004 21:20 • #432495
    kesinlikle kitap yardmıyla veya hoca yardımyla calıs derım ben,kendı kendıne bence calısma cunku parmak pozısyonlarını,gecıslerı,pena vurus teknıklerını ve hızlanma egzersızlerını ya bı hocadan ogren ya da piyasada bı cok lead guitar kitapları var hemen hemen hepsı senın ıcın faydalı olabılır hatta bu egzersızlerı guitar pro formatında bıle bulabılırsın,kolay gelsın :)
  • Loogie • 26 Mayıs 2004 23:44 • #432530
    Ben de ders alma derim... Çünkü gitarda önce kendi kişiliğini kendin yaratmalısın
    Birçok gitaristi dinleyerek kendi ruhunu da katıp kendi tekniğini yaratmalısın... Sonra bir hocaya uğra , sana eksiklerini göstersin
  • kkurt • 27 Mayıs 2004 13:50 • #432537
    en hızlı olanın başı göğe mi erdi acaba müzik hızdan mı ibarettir konusunu irdeleyen bir kitap varsa faydalı olabilir. geçenlerde bir gruba girmiştim adamların hepsi ayrı bir telden çalıyordu hem gam hem de ritm olarak. sonuçta rockçı gençlik ile anlaşmanın mümkün olmadığın karar verip kendi kendime piyano çalmaya karar verdim. huzurlu sessiz sakin saniyede 8 nota atlayamasan bile yine de daha tatmin edici geliyor bana. ya abi bu parça hangi tonda onu bile bilmeden neyi çalacağız deli misiniz ortaya gürültüden başka birşey çıkmıyor böyle yapmaya devam edersek konusunu da irdelemek zorunda kalmıyorsunuz.
  • JackSparrow • 30 Mayıs 2004 00:45 • #432596
    kkurt kardeşim...

Müzik tabiki hızdan ibaret değildir ama bazı arkadaşlar hızlı dinleyerek ya da çalarak senin o tın tın çaldığın piyanondan daha çok zevk alıyolar...
    Bu arada hızlı olanlar bu hayatta kazanır...
    Hiç bir zaman Kurt Cobain'den çok iyi gitarist diye bahsetmezler mesela. Ama Jon Petrucci ve Kirk Hammett v.b. hızları sayesinde efsane olmuşlardır...