Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Piyasa Nedir ?

• baranthalas • 24 Mayıs 2004 19:39 • #432489
    Arkadaşlar bence şu piyasa olayına bir açıklık getirmek lazım.Güzel olan herşey piyasa mıdır ? Ya da herkes tarafından sevilen şeyler piyasa mıdır ? Bu konuyu uzun süredir düşünüyorum ve hala bir cevap bulamadım..Bir yanım "isteyen istediğini giyer sanane t-shirtlerin üstünde sadece metalciler giyebilir mi yazıyo dangalak" diyo diğer bir tarafım "biz eminem t-shirt ü giyiyormuyuz biz ne isek oyuz" diyor.Demin winamp nothing else matters ı çaldı da aklıma geldi.Bu şarkı piyasa mı değil mi ? belki de en bilinen rock şarkısı ama nedense ülkemizde piyasa damgası yemiş ve "rezil yiwranç allahın belası" bir şarkı olarak katagorize ediliyor..Kesinlikle mükemmel bir şarkı ve bence bu şarkının her yerde çalmasına "piyasa rezil" tepkisi vereceğimize "helal olsun adamlara bak her yerde kendilerini çaldırıyorlar" dememiz gerek..unutmıyalım ki kimse anasının karnından cannibal corpse dinleyerek doğmadı.bu şarkı özellikle 84 sonrası kuşağı için metal e başlama şarkısıdır.ve bana göre PİYASA diye birşey yoktur !! olsa olsa allahın belası rezil özentiler vardır ki onlara bi başlık açmak bile insan yerine koymak olur..
  • death_writer • 24 Mayıs 2004 20:00 • #432491
    piyasa olma kavramı bilmiyorum çok farklı algılanır herkesçe...yani her insanın bir müzik zevki vardır sonuçta ve herkes ne derse desin eğer ben şarkımla arabesk dinleyen adamı bile etkileyebilmişsem o zaman cidden de ne mutlu bana.!.ama beni kalbiyle dinleyenler zaten yıllar sonra belli eder kendini..eğer beni hatırlayan varsa 15 yıl sonra bile bir takılırsam birisinin kafasına benim melodimi mırıldanırsa o zaman ötesi boştur bence...ve bence bu piyasa olayını abartmanın da alemi yok...birçok arkadaşım bir rock grubundan tiksinmeye başladı..nedeni de piyasa olması!!!asıl özentilik veya hainlik veya gereksizlik de bu değil midir??ben metallica dan vazgeçmem ki sırf piyasa olmuş diye...
  • ScarFace • 25 Mayıs 2004 10:53 • #432500
    Metallica hiç bir zaman piyasa olmak istemedi.Hep o lanet menajerler yüzünden oldu bu işler.
  • baranthalas • 25 Mayıs 2004 11:00 • #432501
    Lars a göre piyasa MetallicA oldu..ne demek ben anlamadım gerçi..
  • darkagram • 25 Mayıs 2004 18:42 • #432504
    piyasa populariteye baglı olarak degisen bir ozentilik zinciridir.metallica piyasa diyildir,metallica nothing else matters ı piyasa olalım kaygısıyla yapmamıstır.piyasa unlu olalım kaygısıyla yapılmıs,bi iki yeri sevilince de yayılan boktan sarkılardır fikrimce.
  • JackSparrow • 30 Mayıs 2004 00:56 • #432598
    Çok basit....

En fazla 2 ay dinlenicek şeyleri tümü piyasadır.

Mesela 50Cent denen soytarının In da Club denen saçmalığı Eminem denen hokkabazın I sorry Mama'sı felan..

Eğer bi şarkı 20 yıldır dinleniyosa artık Piyasa değil efsanedir.

Seek&Destroy - Metallica
    Orgasmatron - Motörhead gibi...